At The Gates

Aυτό βασικά. Δεν ξέρω κανέναν death φαν που να μην γουστάρει έστω και λίγο ΑΤG. Και γω old school death metal φαν είμαι και τους γουστάρω.

Δεν ήσουν εδώ τα παλιά τα χρόνια πιτσιρίκο γι αυτό τα λες…

Enlighten me παππού τότε.

και όταν τα λέω εγώ περί παππού πάει να με διώξει[-X[-X[-X

τώρα να είμαι και λίγο on topic, ακόμα με βρίζω που δεν πήγα στο live, αν και έχω ακούσει μόνο Slaughter of the Soul(που είναι δισκάρα όπως και να το κάνεις) και το Terminal Spirit Disease.


Now playing: Dark Tranquillity - Monochromatic Stains
via FoxyTunes

E ξέρετε μωρέ, όταν “έσκασε” η όλη φάση με In Flames και Dark Tranquillity και ταλιμπάν και ταλιμπάν, οι τότε ντεθάδες (αρκετά “κλειστό” κλαμπ στην ελλάδα τότε) κρατήσανε πολύ αμυντική στάση μιας και δεν ήταν “τρου” το Γκέτεμποργκ. Ε, πήρε και τους ATG η μπάλα, είχαν και “μπλακμέταλ φωνή”, ε δεν ήθελε και πολύ να θεωρηθούν κι αυτοί “φώλς”.
Ντάξει άλλες εποχές βασικά, αλλά σήμερα γελάω όταν θυμάμαι ντεθοπατέρες να θάβουν το slaughter of the soul και να αποθεώνουν το swansong ξερωγώ… :lol:

Εγω παντως ATG,DT & IF τα ακουσα σχεδον μαζι οποτε δεν μου κακοφανηκε.
DT & IF παρουσιαζονταν -κακως- ως συνεχιστες των ATG.Ναι μεν ειχαν κοινα στοιχεια,
αλλα ηταν αρκετα διαφορετικες μπαντες.Αλλα λογια να αγαπιομαστε…

Το live τους περυσι ειναι ενα απο τα καλυτερα της ζωης μου.
Τετοια συγκινηση σπανια.

οι killswitch engay οπως λες
εχουν εναν απο τους τοπ δισκους metalcore :wink:

α) οι the haunted που κολλανε με αυτον τον ηχο που περιγραφεις (πληκτρα, εναλλαγες growl με clean vocals κλπ κλπ??)
β) οι in flames γιατι θεωρουνται κατρακυλα?
γ) το bold αν δεν απατωμαι ισχυει για ολα τα ειδη του μεταλ
βαρετα και ανεμπνευστα γκρουπ υπαρχουν απο το heavy μεχρι και το progressive vegetarian grindcore!!!

Το α και το β εχουν απλα να κανουνε με τιν δικια μου αποψη περι του οεματος.
Με το γ συμφωνουμε και οι δυο. Το progressive vegetarian grindcore ακουγεται ενδιαφερον, απο που να ξεκινησω;

την ολη φαση την εζησα τοτε και σημερα μονο αυτα θυμαται ο πολυς λαος αν και τοτε κατι gates of ishtar,eucharist,sacrilege,taetre παενανε συννεφο.
Επισης και καλα τοτε επαιζε η φαση των γκετεμποργκ 'φλωρων’΄με τους στοκχολμηδοκαφρους τυπου emtombed carnage etc.αν και μονο 14 ημανε οταν ακουσα το skydancer,νταξει,γκετεμποργκ φορεβα φορ μι.

Το μεταλκορ ala kse το θεωρω σκατα.ΣΚΑΤΑ.Πιο βαρετο κι απο επεισοδιο του Ρετιρε.Το metalcore ala darkest hour η ala heaven shall burn το θεωρω ενδιαφερον.Aναφερομουν σε μπαντες του ηχου των kse.Γλυκαναλατο-ανευρο-melodic-metalcore(για μενα εννοειται ολα αυτα,μη σταθεις εδω.Απλα για να τους διαχωρισω)?Ε αυτο.

(εκτος αν παλια ηταν πολυ διαφορετικοι απο οτι ειναι τωρα)

Eδώ θα ψιλοσυμφωνήσω…Το θεωρώ γαμάτο αυτό το metalcore…Darkest hour υπερτεράστια μπάνταρα, και το περσινό live εγάμησε!

Οντοπικ εχώ κι εγώ σκυλομετανιώσει απίστευτα που χασά τους At The Gates…Αυτά πέρι τρου και μη τρου Death μου είναι παντελώς αδιάφορα…Απλά γουστάρω άπειρα Αt The Gates και είναι μπαντάρα!:metal:

Και το πως θα ειναι εμφανισιακα το πακετο…

Παίδες αυτό το venue στο 0:07 είναι το Gagarin ή είναι ιδέα μου? 8O

μαντεψε…

[SIZE=“3”]At The Gates: The Flames Of The End (3DVD Digipack Set)[/SIZE]

EUR 14.49…:!:
Pre-order.

[SIZE=“3”]Gagarin 205[/SIZE], Athens, Greece, September 21 2008:
25. Neverwhere
26. Kingdom Gone

http://www.play.com/Music/MusicDVD/4-/12789569/At-The-Gates-The-Flames-Of-The-End/Product.html

:slight_smile:

Πωπωπωπω! Φωτιά μας βάζουνε!

Το χω πάρει γαμώ το κερατάκι τους (αν και εδώ ζήτημα είναι αν θα το βρεις 17 ευρώ.Δε βαριέσαι, θα περιμένω…)

Ότι βλέπετε στην φωτογραφία, 86? (μαζί με μεταφορικά)

ω ρε πούστη το θέλω αυτό αλλά είναι πολλά τα ευρά.

πωωω μπορει να μην μαρεσουν γενικα οι at the gates αλλα αυτα τα πακετακια ειναι τρελα…και τα ευρα δεν ειναι πολλα… ειναι οτι πρεπει για να παρεις 3-4 και μετα απο κατι χρονια να τα βαλεις στο φορουμ και να βγαλεις λεφτα…300 κοπιες ε…

Συμφωνώ ότι η τιμή είναι καλή

(σε αντίθεση πχ με fall of efrafa που το box το βαλαν 140 ευρω. ελεος να πουμε)

Μην μας ψηνεις τωρα ρε rip…