Ηate 'em - Hate 'em

:rofl:

1 Like

Οταν λες ψωνια εννοεις ας πουμε τα μοντελα που βγαζουν 300 σελφι το δευτερολεπτο ή ντοματες και κρεμμυδια απο Σκλαβενιτη? Θα εβαζα και σωβρακα αλλα ο @nnnkkk δε μαφηνει

Καταδικη/μοιρα δεν σημαινει το doom ρε παιδια; Θα ξεχασουμε τα εγγλεζικα μας

Ορισμοι οπως Black metal, Death Metal, Doom Metal κτλ δεν ειναι τοσο προβληματικοι οσο οτι εχει μεσα τις λεξεις Prog ή Technical (δηλαδη ολα τα αλλα ειδη μεταλ ειναι παρωχημενα και ατεχνα? :slight_smile: )

Αλλα νταξει μεταξυ μας συνενοουμαστε, οποτε το προβλημα ας το λυσουν οι Μπαμπινιωτηδες του metal

doom

/do͞om/

noun

  1. death, destruction, or some other terrible fate

Προτιμω το “HORRIBLE FATE METAL” απο αυτες τις μεταφρασεις. Θα το μετεφραζα και ως ΧΑΜΟΣ ΜΕΤΑΛΛΟ προσωπικα

Ειναι

Έλα μην στέκεσαι στην λάθος μετάφραση, αλλά στο τελικό νόημα (που δεν βγαίνει).
Φυσικά και συνεννοούμαστε και ξέρουμε τι λέμε, αλλά δεν είναι και τέρατα νοήματος τα ονοματα των ειδών μουσικής που ακούμε. ΤΕΧΝΙΚΟ ΘΑΝΑΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ και ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΟ ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ (το κακόμοιρο το μέταλλο τι έχει πάθει).

ΛΑΡΥΓΓΩΔΕΣ ΘΑΝΑΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΟ

3 Likes

Μπερδευτηκα τωρα, βαζω να ακουσω λιγο κοπανιστο μεταλλο με λιγο μαυρο και λιγο θανατερο μεταλλο μεσα και κατι λιγες επιρροες απο ψυχεδελικη πετρα

2 Likes

Και γω ακούω κοπανιστό μέταλλο! ΣΟΔΟΜΑ! Συγκεκριμένα την μανία καταδίωξης

1 Like

Εγω αναφερομουνα στην Τερματικη Επιστροφη των Διανυσματων \m/

Α πες τεχνικό κοπανιστό μεταλ να καταλάβουμε

1 Like

Εγω παντως ακουω ενα τραγουδι που οποιος το βαλει ποτε εδω σε αυτο το θρεντ πρεπει να φαει μονιμο μπαν, και συγκεκριμενα το Βολικα Μουδιασμενος απο τους Ροζ Γκρι

2 Likes

Ο Τοιχος ειναι εξαιρετικος δισκος, τον εχω σε ακτινοδισκιο και τον ακουω πολυ συχνα οπως και τα Ζωα, το Ευχομαι να Ησουν Εδω και τη Σκοτεινη Πλευρα της Σεληνης. Μου αρεσει παρα πολυ και το Ανακατευομαι!

Απαγορευση και Σημαια σε οποιον γραψει γι αυτους κατι!

(γιατι γκρι?το Floyd ειναι κυριο ονομα, απο τον Floyd Council, αν δεν μου διαφευγει κατι)

2 Likes

Floyd is a surname of Welsh origin , deriving from Lloyd, which is ultimately an anglicized spelling of “Llwyd” (“gray, gray-haired”)

1 Like

Wow ψαγμενια

Ισως θα επρεπε να πω Γκριζομαλλης για να ειμαι πιο ακριβης, αλλα δε γαμιεται.

Ας βαλω λιγο Περουβιανους Ουρανους να ερθω στα ισα μου

3 Likes

Doom ειναι και η μοιρα/καταδικη/προφητεια αλλα ειναι πιο παλιος τυπος και δεν πολυχρησιμοποιειται σημερα.

1 Like

Μπορώ να πω ότι για πρώτη φορά το Pink Floyd μου βγάζει νόημα. Την υπόλοιπη καμμενιά θα την αφήσω ασχολίαστη, πανέμορφοι μπάσταρδοι

1 Like

Αν και την όλη hate φάση μάλλον την έχω ξεπεράσει, έχει μετατραπεί σε απλή αδιαφορία με τα χρόνια, πρέπει να ομολογήσω πως κάθε φορά που ακούω για Nirvana λίγη από την παλιά απέχθεια αναδύεται στην επιφάνεια.

2 Likes

Γαμανε οι Νιρβανα

2 Likes

Εγω οταν ακουω τη λεξη Nirvava ακομα βγαινει αυτη η απεχθεια

2 Likes

Fixxxed :stuck_out_tongue:

2 Likes