Ηate 'em - Hate 'em

Εδώ μπορούμε να μεταφέρουμε τα θαψίματα μας σε μπάντες από το Σαπίζουμε στο σπίτι.
Κανάς mod? @karvou ??

2 Likes
  1. Χαχαχαχ δεν σου έφτασαν οι απειλές, άνοιξες και το θρεντ?!

  2. Όλα καλά, αλλά γιατί στο ποντιουμ? Όποιος μοντ επιληφθεί, ας το βάλει σε μια μουσική υποκατηγορία

1 Like

1 Like

@Sevek, δεν το ήξερες, αλλά τζάμπα με κάνεις tag. Η νεότερη γενιά έχει αναλάβει :stuck_out_tongue: . Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι tag το team των @moderators. (όντως, γιατί στο Podium? Δεν το ανοίγεις ξανά σε μουσική κατηγορία; )

υπαρχουν κι αυτα παντως




5 Likes

Ολο το NWOBHM εκτος απο τους Diamond Head
Ολο το “ατοφιο” Death Metal
Ολο το Power Metal εκτος απο Blind Guardian και Helloween
Ολη την ραπ και την χιπ χοπ
Ολο το ελληνικο ροκ εκτος απο Τρυπες και κανα 2 ακομα
Παυλο Σιδηροπουλο
Πυξ Λαξ - Κατσιμιχες και οτι αλλο επαιζε ο γοης του σχολειου σκατα σε κιθαρα στην πενθημερη
Manowar - Virgin Steele - Rhapsody κ.ο.κ.
Queens Of The Stone Age
The Beatles
Psychotic Waltz
Judas Priest με Halford
Alter Bridge
Creed
Dave Matthews Band
Kid Rock
Ted Nugent
Down
και παρα πολλα ακομα

Εδώ πόνεσα με όλα αυτά στην ίδια ευθεία.

Κατά τα άλλα, γαμώ, εύκολος άνθρωπος. :stuck_out_tongue:

3 Likes

Η λιστα με αυτα που μου αρεσουν ειναι πιο μεγαλη, αν το κανει καλυτερο αυτο :stuck_out_tongue:

To hate them ειναι του ματς αλλα οι meshuggah ειναι απιστευτα βαρετοι για παράδειγμα δεν καταλαβαίνω γιατί αρεσουν καν, απτην αλλη αυτοι με τα γουνινα βρακακια οσο γελιοι κι αν ειναι δε μπορω να φανταστω καποιον που του αρεσει το χεβι μεταλ να μην του αρεσουν καποια κομματια/αλμπουμ.
Cradle of Filth δεν πολυπαλευονται κυριως λογω φωνητικων αν και εχουν ωραια βιντεο
Marduk που ειπε καποιος αλλου υπερβολικα απλοϊκοί μονο το Frontschwein μαρεσε αρκετα.
Ενα γενικοτερο προβλημα με τη Σουηδια ειναι αυτο το πολυ μελωδικο στυλ
Anthrax ειναι σχεδον joke band
Η μπαντα του κριτη ριάλιτι ποτε δεν ελεγε κάτι, παντα φολοουερ ποτε λιντερ(υπαρχει ενα ειδικο μερος στην κολαση για κοπιες Morbid Angel), με το satanist κατι πηγε να κανει. Τωρα αρχισε και προτζεκτ κοπια νικου σπηλια. Καλυτερα Graveland δηλαδη

Άμα δεν εννοείς τη μεγαλύτερη ελληνική ροκ μπάντα όλων των εποχών ψάχνω για μπετονιερα στο skroutz

Διάφανα Κρίνα ρε κολποι

2 Likes

Μια χαρα τα Διαφανα Κρινα, δεν τα ειχα στο μυαλο μου οταν εγραφα την προταση, στο μυαλο μου ειναι περισσοτερο κατι σαν καταθλιπτικο αυτοκτονικο ημο γκοθοροκ

1 Like

Μερικά από τα αλλά δεν τα σχολιάζω καν (αν και στα περισσότερα συμφωνώ), ειδικά τους beatles και τους priest γιατί είναι ακριβό να στείλω άνθρακα στην Αμερική με κούριερ :stuck_out_tongue:

Εχω ένα φίλο πάρα πολύ καλό κιθαρίστα που ακούει κυρίως hard/alt rock και λίγο metal. Βγάζει στην κιθάρα σχεδόν οτιδήποτε και ο καριολης στις διακοπές όλο πυξ λαξ και τετοια έπαιζε μπας και σκοράρει ο γυμνοσαλιαγκας

3 Likes

ΤΟΥ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΩΣ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΜΙΣΩ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΑ. Εγώ παίζω κιθάρα αλλά δεν ξέρω να παίζω, απλά μαθαίνω τραγούδια. Στο camping λοιπόν που είχαμε πάει είχα πάρει την κλασσική και έπαιζα ό,τι παίζω και στην ηλεκτρική ενώ άκουγες τους γύρω ντράγκα ντρούγκα, το κορίτσι το έριξα με τo Puppets :sunglasses:

7 Likes

Αυτο ειναι μαγκια

2 Likes

Άσε μας ρε καπετάνιε μέρα μεσημέρι. Πάνε σφάξτους μόνος σου

2 Likes

Μπήκε δυνατά ο παίχτης. Δεν μπορώ να πω πως hateαρω πολλούς. Υπάρχουν αρκετοί που μου είναι αδιάφοροι αλλά να μισώ τα εξής:

-Το μεγαλύτερο ποσοστό της ελληνικής ραπ σκηνής
-Το μοντέρνο rap και trap από αμερικα (Drake, Mingos Cardi B Minaj κλπ)
-Την Taylor Swift
-Παντελίδη και λοιπά καψουροτραγουδα ελληνικά που ο τραγουδιστής/ια είναι το θύμα ενός αποτυχημένου έρωτα και λοιπές μπούρδες.
-Σχεδόν ολη την ελληνική Εντεχνοροκ σκηνή με τους ποιητες και τους ψαγμένους στοίχους (πχ πυξ λαξ). Επίσης σοβαρά τώρα έντεχνο;;;; Τα άλλα είδη τι είναι ατεχνα;;
-Imagine Dragons
-Ted Nugent
-The Police
-5 Finger Death Punsh
-U2

Αυτά κυρίως μπορεί να μου ξεφεύγουν 1-2. Από εκεί και πέρα πολλοί μου είναι αδιάφοροι αλλά όχι και hate

1 Like

Η αλήθεια πάντως, μεταλλαδες δεν πρέπει να λένε τίποτα για ονοματα ειδους μουσικής.
Εκτός αν φαίνονται λογικά τα ΒΑΡΎ ΜΈΤΑΛΛΟ, ΘΑΝΑΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ, ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ, ΜΕΤΑΛΛΟ ΚΟΛΑΣΗ, ΕΠΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΚΟΛΑΣΗ, ΚΟΛΑΣΗ ΘΑΝΑΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ , ΜΕΤΑ-ΜΑΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΟ, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΟ (ενδεχομένως το μονο που βγαζει νοημα).

Επίσης να πω πως ο τίτλος είναι υπερβολικός, δεν μισώ καμια μουσική σκηνή, κανένα συγκρότημα. Εκτός συναγωνισμου οι φασιστες και τα ψωνια.

3 Likes

Τι είναι το “μέταλλο κόλαση”; :face_with_raised_eyebrow:

2 Likes

Doom metal μαν μου, δεν βγαίνει νοηματικά το “κολαση μεταλλο”

4 Likes

Ενώ το άλλο βγαίνει :joy:

5 Likes