Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Υπάρχουν άλμπουμ στο χώρο της ροκ/μεταλ για τα οποία όλοι θριαμβολογούν , εσείς τα έχετε κούσει κ τα βαρεθήκατε / σιχαθήκατε ;

ξεκινάω εγώ . (κρατήστε μαχαίρια - τσεκούρια , λοιπά αιχμηρά αντικείμενα στο οπλοστάσιο και όχι ανα χείρας :stuck_out_tongue: )

ένα άλμπουμ για το οποίο όλοι λένε : αριστούργημα , διαμάντι , η μπάντα στα καλύτερα της και πραγματικά βαριέμαι να το ακούω είναι το :

Metallica - Master Of Puppets

για να δούμε την άποψη των υπολοίπων …

ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ το Operation Mindcrime.

ΑΜΠΑΛΟΣ!

Το Black Sabbath οπλαρχηγέ!

το κόβω θα πέσει πολύ #-o και 8O σε αυτό το θρεντ .

BAN ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ! Εγω δεν μιλαω ακομα… Δεν εχω ακουσει παρα πολλα κλασικα οποτε…

To Black Sabbath δεν είναι άλμπουμ. Είναι η απόδειξη ύπαρξης του Θεού στη Γή. Άρα είσαι οφ-τόπικ. :stuck_out_tongue:

Και ναι, το Ο:Μ, πλην του revolution calling (που είναι υπερκομματάρα), μου ακούγεται για πολλά μαξιλάρια. :sleep:

χαχαχα ωραίος . και έχεις απόλυτο δίκιο .

εδώ όμως κάνεις μέγιστο λάθος . αν ακούσεις μόνο τους στίχους των τραγουδιών και το πως αυτοί συνδέονται για να συνθέσουν ένα μουσικο-κοινονικο-πολιτικο-ερωτικό αριστούργημα θα αναθεωρήσεις τις απόψεις σου.
και να μην μιλήσουμε για τα συναισθήματα π βγάζουν οι στίχοι συνδυασμένοι με τη μουσική . [SIZE=“6”]ΕΠΟΣ[/SIZE]

Bleedin History θα μπορουσε καποιος να σε πει μεθυσμενο.

Machinehead - The blackening

Αντε μου αρεσε το Halo,το Now I Lay Thee down,και το wolves αλλα κατα τα αλλα…

χαχαχαχαχαχ!!!
Ωραία. Θα γίνει μεγάλο τζέρτζελο σ’αυτό το θρεντ.

Ρίχνω κι άλλο λάδι στη φωτιά λοιπόν. :twisted:

Πέρα από το Ο:Μ λοιπόν, που έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να καταλάβω τι του βρίσκετε και όλες μ’έχει πάρει ο ύπνος, άλλο ένα είναι το Rust in Peace των Megadeth, που από τα κλασικά τους μου ακούγεται το πιο βαρετό. Δηλαδή με την καμία. Τίποτα. Μηδέν.

Χώστε.

+1 για Rust in Peace. Και για Kill 'Em All μια απο τα ίδια.

Megadeth - Countdown to extinction

Σταματήστε αυτή τη φαρσοκωμωδία.

Δεν έχετε αναφέρει ούτε ένα που να μην με κάνει να σκεφτώ
8O8O8O

χααχαχαχχααχχαχ! κλάιω!
Δώστε! Πείτε και σεις!

Μπορούμε να προτείνουμε και από στυλ που δεν είμαστε fan?Γιατί έχω εκατό στο μυαλό μου να αραδιάσω.

He knows the score.8)
He gets the women.:smiley:

Επιπλέον δικά μου:

Ven Buens Ende - Written in Waters
Machine Head - The Blackening (αναμενόμενο)

Για το 1ο ίσως να υπάρξει κάποια τεράστια κωλοτούμπα…
Για το 2ο με τίποτε.

Συμφωνώ για το Μπλακ Σάμπαθ που προαναφέρθηκε, και ας είναι και ο δημιουργός του κόσμου ο ίδιος 8)

οτιδήποτε απο manowar και επειδή μιλάμε για αλμπουμ μεγαθήρια αυτα των 80s τα κλασσικά(ούτε τα ονόματα τους δεν θυμάμε)
το british steel (το screaming το γάμαγε άνετα)
Ιced earth-Dark Saga
Slipknot-Vol 3
αυτά μέχρι στιγμής

o αμπαλος ο μπληντιν πρεπει να φαει μπαν με συνοπτικες διαδικασιες:pδεν αγγιζουμε τα δωρα των εξωγηινων.

για εμενα deep purple το in rock,fireball.pink floyd,dark side of the moon.iron maiden-powerslave

το ξερω οτι θα φαω βρισιδι,αλλα δεν