Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Συμφωνω σε οτι αναφερθει για Maiden :stuck_out_tongue:

Νταξει για Φριδομ τα εχουμε ξαναπει!

ναι ρε χοπετο , χώσε άνετα ! (υπόψιν έχει σημασία να μιλήσεις για άλμπουμ που έχεις προσπαθήσει να τα ακούσεις. δλδ να έχεις ακούσει ,με το ζόρι έστω , όλο το άλμπουμ πάνω από 3-4 φορές. γτ αλλιώς κ εγώ θα έβαζα όλες τις δισκογραφίες των Nu-metal συγκροτημάτων.)

όσο για το rust in peace π αναφέρθηκε μία λέξη . ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ . [-X
το πρωτο-άκουσα χωρίς να έχω άλλα ‘ώριμα ακούσματα’ για να έχω καλό μέτρο συγκρισης . αλλά ακόμη κ έτσι κάθε τραγούδι είναι ύμνος .

Τι και γαμω τα thread ειναι αυτο, θα γινει μαχη… Κρατηθειτε… Προσωπικα διαφωνω απολυτα με ο,τι εχει αναφερθει εως τωρα με εξαιρεση το Slipknot… Εγω θα πω το Reign In Blood, που με εξαιρεση το Angel Of Death δεν μου αρεσει, θα σκεφτω και αλλα… Χωστε, χωστε…

παιζει να ναι μεσα στα 10 το πολυ μεταλ αλμπουμς που μπορω να βαλω να ακουσω σημερα και να μην βαρεθω.

ον τοπικ δεν μου ρχετε κατι. θα προσπαθησω.

Αδίστακτα αστείος.

ΟΧΙΙΙΙΙ
γιατί το είπες αυτό ρε angus7pl και σε είχα συμπαθίσει #-o

χαχα το έχω ο άτιμος :stuck_out_tongue:

Πφφφφφφφφφφ…
Εγώ
Napalm Death-Scum(όνομα και πράμα)
Cannibal Corpse-Bleeding
Slipknot-Slipknot
Rammstein-(Αυτό με το Ντουχαστ)
Sepultura-Roots Bloody Roots
Αυτά για την ώρα.

Πετάχτε τον στο πηγάδι με το οξύ

  • άπειρο. VILE ρε μνιά!

καλά ο αφορισμός αυτός για τις δισκάρες π έχτισαν το μεταλ με αφήνει άφωνο . αλλά οκ. δν μπορώ να πω τπτ.

Δεν ξερω ρε συ δεν μου κανει, πολυ φασαρια για το τιποτα, με κουραζει παρα την μικρη του διαρκεια. Για Ramstein που αναφερθηκε δεν μου αρεσει κανενα.

Ξέχασα.Def Leppard-Hysteria

και γω βέβαια στην αρχή που το άκουσα ‘δεν το πήρα με καλό μάτι’ αλλα μετά δεν ξέρω άρχισε να μου αρέσει΄
τέλος πάντων

ΟΚ θα διαβάσουμε πολλά καλούδια εδώ μέσα, λοιπόν και εμένα ο δίσκος που δεν…αλλά ποτέ και με τίποτα είναι το Peace Sells…

uriah heep τα κλασσικα τους. απο τις λιγες μεγαλες ροκ μπαντες που δεν με τρελαινουν.

α και fates warning - parallels

Είναι άνισο γι αυτό.
Ολα τα Megadeth π.R.I.P. είναι άνισα.

Ειδικά για Heep μου φαίνεται περίεργο…Μιλάμε για τους τύπους που με έκανα μαζί με Sabbath,Lizzy να ασχοληθώ με rock.

Eγώ θεωρώ υπερδισκάρα και το So Far…

Χαχαχα φοβερό thread! :smiley:

Τα άλμπουμ που άκουσα και αδιαφόρησα παντελώς είναι τα εξης:
Βαράτε:
Dream Theater-Images and words (αλλά και τα τελευταία)
Opeth-Deliverance (να οι κανονιές)
Sepulture-Roots (ουφ αναφέρθηκε και πριν)
Τool-Aenima (μα με τίποτα)
Lacuna Coil οτιδήποτε (ευκολάκι)

Και νούμερο ένα το…

Angra-Holy Land (ήταν η 1η μου επαφή με αυτούς και όχι απλά αδιαφόρησα αλλά γέλαγα )

τι Lacuna coil. εδω μιλαμε για μεγαλες μπαντες/αλμπουμς.

Οντως, αρα δεν κολλανε και οι Ramstein που ανεφερα εγω και καποιος αλλος…