Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Queensryche - Operation Mindcrime

με την καμια ομως…

Black Album,Restless and Wild,Reign In Blood,British Steel μου ρχονται τωρα,δε πρωτοτυπω…overrated as fuck.

Ακομα να αναφερει καποιος αμπαλος το Σλοτερ?:stuck_out_tongue:

Οτιδιποτε απο dream theater,queenschryche,το black album[και τα μετέπειτα],

Καλα λογικο να μην του αρεσουν οι Napalm.
Τωρα οσον αφορα τους CC αποδεικνυεις οτι εισαι αμπαλος.
Tι vile ρε ! Bleeding με μεγαλη ανεση κιολας.Τοσο διεστραμμενα ριφφ ουτε οι
ιδιοι δεν εχουν ξαναγραψει.Για να μην πουμε για τους καλυτερους τιτλους
τραγουδιων εβερ !

Θα πεσουν ποντοι…

Μακράν το Operation Mindcrime…Ακόμα σηχτιρίζω αυτόν που με έψησε να το πάρω ως ένα “διαμάντι” δίσκο…

Και επίσης με είχαν ζαλίσει οτι πρόκειται για δισκάρες αλλά δεν την πάλεψα καθόλου και με τα…

Tool - Aenima
Def Leppard - Hysteria
Drean Theater…οτιδήποτε έχω ακούσει…

Απειρα… Λοιποοοον μερικα

Μetallica - black album (πολλα fillers, γενικα απλα υποφερτο με εξαιρεση 2-3 κομματαρες)
Μetallica - Load ( πολλοι εδω στο φορουμ το θεωρουν αριστουργημα, εμανα γελιο μου βγαζει)
Guns N Roses - Appetite for destruction (με εξαιρεση 2-3 καλα κομματια τα υπολοιπα δεν μπορω να τ ακουσω)
Anthrax - Speading the disease ( με τιποτα τοοοοσο καλο οπως τα 3 επομενα)
Black Sabbath - Vol 4 ( απλα δε μου κανει, οπως και τα δυο πρωτα δε τα θεωρω τελεια, προτιμω master και sabbath bloody)
Ο,τιδηποτε απο deep purple, uriah heep, κτλ
Savatage - gutter balleτ (τι να πω δεν ξερω απλα ποτε μου δεν μου εκανε εντυπωση)
Aυτα, αλλα θα θυμηθω κι αλλα

Gamma Ray - Land of the Free

Για έναν μη μεταλλά - παουερά, όπως εγώ, ο ορισμός του χασμουρητού και της ανυπόφορης και απάλευτης βαρεμάρας. :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue:

Ενώ τρελένομαι για Guns, θεωρώ πως τα 2 Illusions θα έπρεπε να 'ταν ένα, βγάζοντας έξω αρκετές μετριότητες.

Dream Theater – Scenes from a memory (με εξαίρεση το home)

Πω πω εδώ μέσα θα μας βγουν τα μάτια.

Οι άλλοι λένε το Black Sabbath και το Kill em all, καλά γι΄ αυτόν που λέει το Μaster χρειάζεται παντοτινό ban.

Πραγματικά, πέρα από το θέμα γούστου αυτό ρε bleedin με το Operation να το κοιτάξεις. :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως αυτό που ποτέ δεν κατάλαβα την αποθέωση είναι το Powerslave. Eκτός από τα 2 πρώτα και τα δύο τελευταία, μηδέν.

Madonna “American Life”

Για το powerslave συμφωνώ απλά αυτά τα κομμάτια που αναφέρεις είναι θεικά και ικανά για να κάνουν έναν δίσκο θρυλικό. Για το Master έλα που δεν τρελαίνομαι ούτε εγώ. Υπέρτατες κομματάρες το ομώνυμο και το Orion, φοβερό το Sanitarium αλλά τα υπόλοιπα δεν μου κάνουν κάτι ιδιαίτερο.

Εσύ να κοιτάξεις αυτό με το Powerslave.

Οφ τόπικ:
Πρώτον,χρόνια πολλά.Δεύτερον,το red rum το πήρες από τους Lizzy Borden?

i second that για το album, οκ το άκουσα αλλά μέχρι εκεί…μετά δεν…

μετά περνάμε στο rust in peace που αν και είναι όπως λένε το καλύτερο, και αυτό δεν…
βέβαια γενικά με χαλάει η φωνή(?) του mustaine.

θα συμφωνήσω και με το powerslave, που αν εξαιρέσεις τα 2 πρώτα τα υπόλοιπα δεν…


Now playing: Anathema - Closer
via FoxyTunes

Πως και δεν έχει πέσει κανα facepalm ακόμα στο θρεντ…:-k
:stuck_out_tongue:

γιατί δεν έχει νόημα, σε κάθε ποστ πρέπει να είναι υποχρεωτικό:lol:


Now playing: Anathema - Balance
via FoxyTunes

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! για το Ο.Μ να κανω την καρδια μου πετρα…αλλα οχι το rust in peace ρε!!! ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ

απο maiden εμένα μου άρεσε το powerslave
για το piece of mind δεν τρελάθηκα τοσο

Τετοιο απλοϊκο 1-2 αμπαλλοσυνης δεν εχω ματαξαναδει…
ειναι σαν να μιλαμε για κατεβασμα μεταξυ Βαϊου Καραγιαννη και Ανατολακη!

μαλακες, φτανει!

ΕΛΕΟC!!!

τα πλευρα μου πονουν απο τα γελια…το ιδιο και τα @@δια μου!
Τα ματια μου εχουν ματωσει και οι κροταφοι μου παιζουν τα τυμπανα της εισαγωγης απο το Rust in peace (το ομωνυμο).Η γλωσσα μου εχει βγαλει τριχες και μου γαργαλουν τον ουρανισκο,πνιγοντας με σε καθε λεξη με την οποια απαξιωνετε ενα τετοιο αλμπουμ…

Ρε…τι θα πειτε στα παιδια σας οταν μεγαλωσουν!!!

ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΤΕ?!?!?!

ουρτ 'τα διαλα, ξοφτιλιασμενοι!