Τα πιο υπερεκτιμημενα αλμπουμ

Most Overrated Album In The World

Thousands of votes were cast in 6 Music’s search to find the most overrated album in the world ever. Here are the final results.

  1. Nirvana - Nevermind

“One great single maybe but the rest is irritating second rate rock with mindless whining that had, has been, and is being written everywhere by admittedly less pretty and tragic characters.”
Greg Spellman, Northamptonshire

“There were many better bands - Dinosaur Jr, Mudhoney, The Pixies - who came before. Nirvana just came along at the right time and captured that Zeitgeist and then became the marketing mans dream.”
Ewan Swain

“Whilst I quite enjoy “In Uetro” I can’t see what all the fuss about ‘Nevermind’ is about. Other than “Smells like…” there really isn’t a decent tune on there.”
Chris, Birmingham

  1. COLDPLAY - X&Y (2005)

  2. THE LIBERTINES - THE LIBERTINES (2004)

  3. OASIS - DEFINITELY MAYBE (1994)

  4. U2 - THE JOSHUA TREE (1987)

  5. RADIOHEAD - OK COMPUTER (1997)

  6. THE BEATLES - SGT PEPPER’S LONELY HEARTS CLUB BAND (1967)

  7. THE BEACH BOYS - PET SOUNDS (1966)

  8. SEX PISTOLS - NEVER MIND THE BOLLOCKS (1977)

  9. THE SMITHS - THE QUEEN IS DEAD (1986)

Τα σχολια δικα σας…

Πηγη BBC.com

Ενταξει σε μερικα εχει δικιο αλλα σε καποια αλλα, κατα την γνωμη μου δεν εχει δικιο…

Μου φαίνεται λαλακία…

Διαφωνω σε Sex Pistols(θεοι οπως και να το κανουμε :twisted: ),Nirvana(ναι,εχει κι αλλα ωραια τραγουδια εκτος απο το smells like…) και Libertines(καταρχας εδω που το ειδανε το υπερεκτιμημενο;Δεν ακουσα κανεναν να παθαινει παροξυσμο με αυτο το cd :? Επιπλεον ειναι πολυ καλο).

tha simfonisw apolita me to
7) THE BEATLES - SGT PEPPER’S LONELY HEARTS CLUB BAND (1967)
k tha prosthesw
pink floyd :dark side of the moon wish you where here & the wall
yes: fragile

8O 8O 8O 8O 8O 8O
Αυτά είναι τα υπερεκτιμημένα;;;;;;;
Θα μας τρελάνετε ρε.

.

Φίλε μου, έχω έναν πολύ καλό ΩΡΛ να σου συστήσω!! :x
Ρε είσαι σοβαρός μ’αυτά που γράφεις…?? :twisted:

Συμφωνώ για Coldplay και Οasis-υπερεκτιμημένα albums από υπερεκτιμημένα συγκροτήματα…

RADIOHEAD - OK COMPUTER
oasis
beatles.

ποιοι ψηφισαν αυτα τα αλμπουμ???
–>εγγλεζοι… τι περιμενεις…?.. :roll:
περιεργο και δν εβαλαν μεσα britney spears!ειναι φοβερη!!!

Οι Oasis για μένα είναι πολύ καλοί,πιο πολύ μου άρεσε το album ‘‘What’s The Story Morning Glory’’ που είχε τα φοβερά :Wonderwall,Some might say,Hello,Don’t look back in anger κτλ.

Δεν πιστεύω να μιλάτε σοβαρά όον αφορά το OK Computer και τους Beatles.

on topic: Velvet Revolver
όσο γαμάτα και να παίζουν, όσο και να μας άρεσαν live, είναι απλά αναμασήματα.
[/list]

Φίλε μου, έχω έναν πολύ καλό ΩΡΛ να σου συστήσω!! :x
Ρε είσαι σοβαρός μ’αυτά που γράφεις…?? :twisted:[/quote]

φυσικά και είναι σοβαρός . συμφωνώ απόλυτα με τον bluezlick σε αυτα τα album των floyd τους οποίους θεωρώ γενικώς υπερεκτιμημένους…

Οχι ρε συ και οι Pink Floyd υπερεκτιμημενοι, ελεος!!!
Για σοβαρευτειτε κιολας λιγο.

Καλα, εχω την εντυπωση βεβαια οτι εχει να κανει καθαρα με θεμα γουστου.
Πχ, οταν βγηκε το Οκ Computer, πριν το ακουσω μου τα ειχαν κανει τσουρεκια, οτι ειναι αριστουργημα κτλ κτλ κτλ. Ε, οταν το ακουσα, πολυ απλα… :? .

Απο την αλλη το “No Prayer For The Dying” κατα γενικη ομολογια το χειροτερο album των Maiden, για μενα εχει ιδιαιτερη σημασια, μιας και απο κεινο τον καιρο εχω τα πρωτα μου ακουσματα.

φυσικά και είναι σοβαρός . συμφωνώ απόλυτα με τον bluezlick σε αυτα τα album των floyd τους οποίους θεωρώ γενικώς υπερεκτιμημένους…[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι δυνατόν.

Πιτσιρίκο, όταν μεγαλώσεις λίγο τρώγοντας όλο σου το φαΐ και πήξει λίγο το μυαλουδάκι σου, θα καταλάβεις τι μαλακία έγραψες! :x :x :x :twisted:
Να μου πεις ότι δεν τους καταλαβαίνεις, να πω οκ.
Να μου πεις ότι δεν σ’αρέσουν για τον Α ή Β λόγο, να το δεχτώ κι αυτό.
Να λες όμως ότι η μπάντα που έφτασε τη μουσική και την ψυχεδέλια σε δυσθεώρατα ύψη
είναι υπερεκτιμημένη, αποτελεί σοβαρή ύβρη! :x
Ασχολήσου με τους Deep Purple και τους Sabbath (τους οποίους συμπαθώ και γουστάρω) και άσε τους Floyd για κάναν άλλον! :x
Αν δεν τους γουστάρεις, τουλάχιστον βούλωσέ το και μην εκφέρεις άποψη!
Γίναμε όλοι ειδικοί εδωμέσα! :evil: :evil:

Όσο το σκέφτομαι “φουντώνω”!! :evil: :evil:
Άκου το Dark Side Of The Moon και το The Wall υπερεκτιμημένα!!! :evil: :evil:
Πάτε καλά ρε νέοι??!!! :evil: :evil:

Και οι μπλακ σάμπαθ τώρα που το ανέφερες χαίρουν αποδοχής που δεν τους αξίζει. Ειδικά για τα παλιότερα άλμπουμς τους, τώρα είναι ωραίοι.

Παντα πιστευα οτι οι U2 είναι υπερεκτιμημενη μπάντα.