Atheist

Αχ αυτο το Water.Οργασμος πανω σε κυκλικο πλαστικο δισκο.

Μπαντάρα!!!
Το death metal που παίζουν είναι τόσο τεχνικό που αγγίζει την στύση.
Επίσης, οι jazz επιρροές, ιδιαίτερα στο elements με τρελαίνουν.
Όσο για το αγαπημένο μου άλμπουμ, αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στα Elements και Unquestionable. Μάλλον το πρώτο όμως. Και το Piece of time γαμάει και πολύ μάλιστα πάντως.
Στη συναυλία στο AN παραλίγο να αφήσουμε τα κόκκαλα μας. 50 βαθμούς Κελσίου ξέρωγω. Αλλά ήταν υπέροχα πραγματικά… Φοβερό λάηβ με πάρα πολύ κοπάνημα.

να σε καλα ρε Shortsman!!! δεν ειχα ιδεα γι αυτους.μονο ονομα.
ειναι στα γουστα μου!! γαμησε το Unquestionable… ριφαρες.τρελα ντραμς!!ενα ακουσμα εκανα μονο.δεν εχω και πληρη εικονα.

Τα αγόρασα σήμερα. Χωρίς δισταγμό. Ένας φίλος μου’δωσε και το Focus των Cynic, είπε πως είναι στο ίδιο στυλ. shortsman μ’έκαψες! :lol:

Πωπω σε ζηλευω!Ακουσες Cynic & Atheist για πρωτη φορα.
Τεραστιες μπαντες.Αυτο και αν ειναι Progressive!

τι ακριβως ζηλευεις? ειναι ειρωνικο το σχολιο?

Δεν νομιζω να ειναι ειρωνικο το ποστ μου.Καθολου ειρωνικο.
Ειναι αρκετα μεγαλο το σοκ οταν τις ακουσεις για πρωτη φορα.
Μαρεσουν παρα πολυ οι 2 αυτες μπαντες.

Xoχο όμορφα πράγματα

Πολυ ομορφα πραγματα indeed!

Λες να έχουμε κάτι αντίστοιχο με το νέο Cynic?

:papas::papas::papas::papas:

Δεν θελω να το σκεφτομαι!

Aυτα ειναι!!! Μεγαλη - τεραστια μπαντα οι Atheisτ!
Θελω να δω που θα το πανε αυτη τη φορα το πραγμα… ειναι και 15 χρονια απο το Elements!!!

Γαματοι! Λιωνω δισκογραφια τον τελευταιο καιρο. Το riff στο And the Psychic saw ειναι απλα απιστευτα πορωτικο!

υπερμπανταρος!!!
τεχνικη μεχρι εκσπερματωσης.και γαμω.

Άρρωστο κομμάτι στο μπάσο

Άρρωστη μπάντα γενικότερα. 3 δίσκοι (δεν έχω ακούσει ακόμα το reunion album τους) ο ένας καλύτερος από τον άλλο, δύσκολο να τα κατατάξεις.

Αυτό.

Δεν τους έχει αναγνωριστεί ακόμη πόσο game changers υπήρξαν στο χώρο του τεχνικού/προγκ death metal.

Waaaaaaaat???

ΚΟ ΡΥ ΦΑΙ Ο. Σα να μην πέρασε μια μέρα. Προσωπικά το βάζω 3ο καλύτερο τους μετά τα 2 πρώτα. Άρρωστο και πάλι με fusion σημεία, μέτρα ότι να ΄ναι και πορωτικά breakdowns. Ίσως σε χαλάσει λίγο η φωνή του Shaefer και (εμένα καθόλου) η παραγωγή που είναι λίγο γυαλισμένη και πολύ τούμπανο.

Έχουν περάσει νομίζω 7 χρόνια από τότε που βγήκε και τον ακούω μονορούφι τουλάχιστον 20 φορές τον χρόνο.