Athens Rocks Helloween 12/06/2021

4 Likes

Χμμμμμμμμ
Γαμιεστε

Ηθελα το 3ωρο

Παρολαυτα

ΩΝΜΣΓ

Δεν χανονται με τιποτα, τους περιμενα Ελλαδα περσι-προπερσι και πηρα τα @ρχιδια μου, τωρα δεν το χανω !
Αλλα που τους κολλησαν τους , κατα τα αλλα συμπαθεις, my dying ρε πστ μου, αν ειναι δυνατον, οτι πιο άσχετο…

Κατ’ αρχήν δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα παίξουν τρίωρο στην υππολοιπη περιοδεία. Δεν έχει ακόμα ξεκινήσει οπότε δε ξέρουμε το setlist. Και θα έχουν και κανούριο δίσκο, που σημαίνει λιγότερα classics. Δε θυμάμε αν η νέα περιοδεία διαφημίζεται ως Helloween plus guests ή όχι. Αν έχουν σαπορτ δεν θα είναι τρίωρα τα σόου.

Από το σαιτ τους. SPECIAL GUEST EU-TOUR DIRKSCHNEIDER. Δύσκολο βλέπω τρίωρο σόου. Ειδικά αν υπολογίσουμε curfews που υπάρχουν στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες. Δυωράκι στην καλύτερη.

Σόου περίπου 2,5 ώρες λέει το promotion της HP πάντως

1 Like

Τι είναι η ΗΡ?

Η εταιρία που τους φέρνει (high priority)

1 Like

E, τότε λογικά εκεί θα είναι. Μπορεί να έχουν διαφορετικά setlist ανάλογα με το που παίζουν. Στο Brixton πάντως οι πόρτες ανοίγουν 7 υποτίθεται, οπότε δε προλαβαίνουν ούτε 3, ούτε 2.5 αν έχουν σαπόρτ. Όχι ότι θα είναι η πρώτη φορά βέβαια που τα έχουν κάνει σκατά με τις ώρες οι Άγγλοι, αλλά ΟΚ.

1 Like

Suicidel Angels και Planet of Zeus τα ελληνικά support, για ποικιλία.

Ναι μωρέ, εκεί θα είμαστε

1 Like

Μια διευκρινηση ρε παιδες για το εισιτηριο.Αν παω αυτοπροσωπως σε σημειο πωλησης(πχ metal era),θα πληρωσω 45e ή απλα θα μπουν κι εκει στο ιντερνετ και θα μου το χρεωσουν 49,50e?

Ακομα δεν εχουν παει εισιτηρια στα σημεια πωλησης (δηλαδη στο Ριλοουντ, το μονο που ειναι ανοιχτο τωρα). Οταν τους ρωτησα αν τα χαρτινα εισιτηρια θα εχουν 45€, απεφυγαν να απαντησουν - πιθανολογω οτι δεν ηξεραν οι ανθρωποι. Παντως αν παρεις χαρτινο εισιτηριο και πληρωσεις με μετρητα, πληρωνεις οσο ακριβως κανει. Αλλα θελει μετρητα.

Υπαρχει περιπτωση να σου βγαζουν και μεσω ιντερνετ, αλλα αυτο ειναι εμτελως διαφορετικη υποθεση και νομιζω πως ειναι θεμα του καθε διοργανωτη η κοστολογηση.

EDIT: Επειδη ρωτας για Μεταλ Ερα συγκεκριμενα, εκει αν εχει 45 θα το πληρωσεις 45, απλα θελει μετρητα.

1 Like

Ρε είσαι τρελός ρε?! ;p

Πάμε για τρίτη φορά αδέρφια. :jack_o_lantern:

6 Likes

Εγώ πάω για δεύτερη φορά μιας και τους είδα το Δεκέμβρη του 18 Αμβούργο…Αλλα συνολικά Helloween θα είναι η 8η φορά που θα τους δω live μιας και που απ το 1998 στο Ρόδον (15 χρονών τότε) δεν εχω χάσει συναυλία τους στην Ελλάδα…Μην τους χάσει κανείς μάγκες!

3 Likes

ε στα 10s έκαναν κοιλιά… αυτό το ιδιαιτερο και πιο τίμιο reuinion ήταν ότι έπρεπε την πιο καλή στιγμή. Προσωπικά τους είδα το 06 (πρώτη μου ουσιαστικά metal συναυλία) , με τον τότε ίωσς τελευταίο τους πολύ καλό δίσκο, και μετά το 07 με gamma ray

4 Likes

Αυτό! Τιμή και δόξα στον όποιο μάνατζερ/εκπρόσωπο σκέφτηκε την όλη φάση γιατί μεταξύ μας τον Weikath ούτε τόσο έξυπνο τον έχω ούτε τόσο ανιδιοτελή. Αυτό βέβαια στην αρχή, γιατί εκ του αποτελέσματος φαίνεται πως όλοι περνάνε καλά στην όλη φάση και σίγουρα αξίζουν συγχαρητήρια σε παλιά και τωρινά μέλη για αυτό που βγάζουν προς τα έξω.

2 Likes

Τιμη κ δοξα στον Andi

9 Likes

Ειναι ωραιο που το εκαναν παντως. Τιμανε την ιστορια τους και τελικα, δεν ειναι και σαν κατι κωλογερους που δεν μπορουνε να συνεννοηθουνε για το παραμικρο, παρ’ ολο που τους εχουν ενωσει τοσα στο παρελθον. Οπως και ο Αξλ εκανε καλα που εκανε το ριγιουνιον με Σλας και Νταφ.

3 Likes

Θα είμαστε εκεί. Ελπίζω το Σάββατο να έχουν old-school χάρτινα εισιτήρια στα διάφορα μαγαζιά του κέντρου. :slightly_smiling_face:

3 Likes

Προς το παρον παντως μεταλερα και νοριμορς δεν εχουν ενημερωση λενε για το ποτε θα χουν εισιτηρια

1 Like