Atlantean Kodex - The Golden Bough

μονος σου τα λες. δε ξερω ισως εγω δεν κανω κατι καλα, ειπα να τους δωσω μια ευκαιρια με το full-length, διοτι στο Pnakotic Demos δεν εβρισκα τις τελειωτητες που ολοι βρισκατε και με το Golden Bough η κατασταση παραμενει ιδια.

καρδουλες για τους solstice (παιζει να κατεβω uth, για αυτους κυριως), αλλα νομιστερ μαλλον κατι δεν κανεις καλα :stuck_out_tongue:

η αποψη παραμενει η ιδια: ενα αλμπουμ με 0 fillers μεσα, απλα κορυφη

Πεφτει μεγαλο λιωσιμο αυτες τις μερες !!!

Ξυπνατε οσοι μεινατε που δεν το εχετε ακουσει ή και εσεις που το ακουσατε αλλα δεν το νιωσατε, και ορματε !!!

Hello guys,

Μόλις μου έδωσε ο Manuel Trummer μια συνεντευξούλα:
http://drdoomslair.com/2010/12/20/a-kodex-of-metal-faith-interview-with-atlantean-kodex/

cheers!

DrD.: I couldn?t help noticing that there are some religious and maybe even political ideas being expressed in Golden Bough. Do you believe that the ideas found in epic lyrical themes can act as a metaphor for example contemporary social problems or perhaps subjects that are not so ìepicî.
M.T.: Absolutely! Every lyric on ?The Golden Bough? can be interpreted in a modern, political way. Some of the songs even were intended as a sort of ?political? statement commenting the situation of Europe today for instance. But it really depends on the listener what he makes of the lyrics. He can read them as simple ?fantasy? stories, telling of ages long past, but he can also try to get ?behind? the words and decipher them as metaphors, which stand for something else.

Πολύ χαίρομαι που του έκανες αυτή την ερώτηση.
Ειδικά στο Temple of Katholic Magic (κομματάρα) οι πολιτικές αναφορές είναι ξεκάθαρες. Τώρα βέβαια το κατά πόσον η στροφή σε σταυροφορικές αντιλήψεις είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος αντίδρασης απέναντι στην εισροή μουσουλμάνων στην Ευρώπη είναι στην κρίση του καθενός.

Yeap, εκεί το πήγαινα.

Spam flame ktl :slight_smile:

[SPOILER] Άσχετο…απλά με αφορμή τους στίχους του Katholic Magic…Σαν την πολιτική μας…Δύο κόμματα μονοπώλιο! Δύο θρησκείες για κυριαρχία στην Ευρώπη κτλ… Για εμάς που δεν μας καλύπτει τίποτα από τις 2 μπούρδες τι θα γίνει!? Άκου εκεί Άγιοι πατέρες και μανάδες της Ευρώπης…θα τρέμουν τα “ευρωπαϊκά” συθέμελα:P[/SPOILER]

Temple of Katholic Magick (Trinity of Steel) και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ λέμε! \m/

έχω να κάνω τρία σχόλια.λοιπόν:

  1. μ’αρέσει που λέω οτί είμαι επικάς και δεν τους είχα ακούσει (τους ήξερα σαν όνομα αλλά δεν είχα φιλοτιμηθεί να ακούσω)
  2. γαμάνε και δέρνουνε
  3. pilgrim: πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω πω 8O8O8O8O8O8O8O8O8O
  1. Ποτέ δεν είναι αργά. 8)
  2. Κάπως έτσι αντιδράσαμε όσοι τους γνωρίσαμε στα Πνακότικ Ντέμοζ. 8O