Κασιδιάρης στον Atlantis FM

Θα με κουφανεις. Μηπως ζουσες σε αλλον πλανητη? Ηταν φως φαναρι τι επαιζε απο πισω.
Απο την αρχη. Απο το '91.
.

Και να ηταν ο μοναδικος…
Που να ακουγες κατι αλλα νουμερα…
Και μερικα απο αυτα εγιναν και στρατευσιμα υπερ κομματ αγωνα!
Μιλαμε για ξεφτιλα οσο δεν παει…
.

Πληρωνε…μετρημενους στα δαχτυλα. Ολα αυτα με το αζημιωτο φυσικα διοτι κονομησαν καλα στην υγεια των κοροιδων…αρκετων συμφορουμιτων κιολας…

Μεχρι στιγμης εχουν αποχωρησει δυο παραγωγοι και καποιοι απο την χιπ χοπ ζωνη.
Κριμα γιατι περιμενα να δω κατι πιο μαζικο…
Αν καποιος γνωριζει πιο πολλα ας ενημερωσει σχετικα.

ως φιλελε είμαι υπερ της ελευθερίας λόγου ακόμα και σε ζώα όπως ο Κασιδιάρης που απλώς όποτε μιλάει εκτίθεται.

Τον ιδιοκτήτη του σταθμού τον ψιλοήξερα, δεν είχε και το Εν Πειραιής; ένα φασιστόμουτρο του ΛΑΟΣ και Πιστολάς σωστά ή κάνω λάθος;

όσο για το επίπεδο του, τραγικός σταθμός, 2-3 φορές τον άκουσα, προβλέψιμο πρόγραμμα με εκφωνητές σε επίπεδο αρχάριου ροκά, θυμάμαι μια πιτσιρίκα με γλυκιά φωνή να λέει αρλούπες και να σαλιαρίζει στο μικρόφωνο και να βάζει G’n’R και Rainbow…boring…

Στο εν λόγω σταθμό δεν δούλευε και ο killah P; a little bit ironic.

Ο Atlantis είχε ωραίες εκπομπές στο Θριάσιο (να βλέπω μεσημεριάτικα 3-4 Machine Head, Nile, Morbid Angel, Fear Factory, Slayer, Metallica, Deftones και δε συμμαζεύεται ο Κώστας Ελευθερίου έκανε πολύ καλές επιλογές όπως και οι Σειρηνάκης/Φράγκος στην εκπομπή του Rock Hard πιο μετά :D) όλα αυτά βέβαια στο Λύκειο που την παρακολουθούσα γύρω στο 2005-6 μετά δε ξέρω μου ψιλοχάλασε.

Δεν πρόσεξα στενά τι έπαιζε με ιδιοκτήτες και τέτοια, πάντως με αυτά τα στοιχεία ντάξει τα πράγματα είναι σαφή: τσάμπα επανάσταση πουλούσανε, τρελή επανάσταση να μη πληρώνεις τους δικούς σου #-o Για τον Φύσσα αυτό όντως είναι ειρωνικό. Το θέμα είναι ότι άμα κάνεις μαλακίες εν τέλει τη πληρώνεις. Από κει και πέρα κρατάω τα θετικά της πρώτης παραγράφου και προχωράω στη ζωή μου γιατί είναι πολύ μικρή για να ασχολούμαι με τύπους/καταστάσεις που με χαλάνε. Και αυτό δεν είναι λογική βολεψάκηδων “εγώ-να-μαι-καλά-και-οι-άλλοι-να-πάνε-να-γαμηθούν”.

Το λέω με τη λογική ότι, όσο μικρότερη στήριξη τους δώσουμε και όσο πιο άμεσα κατ επέκταση γίνει αυτό, τόσο πιο αποδυναμωμένοι και ξεφτιλισμένοι θα φανούν, όπως τους αρμόζει εξάλλου (δε σχολιάσω καν το βήμα που δίνεται στον Κασιδιάρη). Η ψυχραιμία μας είναι το ισχυρότερο όπλο απέναντι σε σαπίζοντα καθάρματα και δήθεν της ζωής μας :wink: Τα αδύναμα σημεία τους είναι γνωστά.

Οχι δεν δουλευε.
Και για τον Χανδακα λιγα λες. Δεν παει το μυαλο σου για τι μαφια μιλαμε.

Και γιατι να σβηστουν ποστ εδω μεσα μ εξηγει καποιος;Επισης εχω μια προσωπικη υπονοια κ μονο οτι μπορει σε συνεννοηση με την κασλιγδιαρα να το εκαναν γ επικοινωνιακους-εμπορικους λογους και να τωρα να ασχολουμαστε με αυτον τον σταθμο.Δεν ξερω!

Ηταν ανεκαθεν για τον πίτσο σταθμός.
ΟΚ,τώρα βγήκε λοιπόν στη φόρα κάτι και απαράδεκτο αλλά και “ΕΠΙΚΑΙΡΟ”.
Στην απομόνωση όλοι τους ρε.
Ας έχουν ακροατές την φασιστοεργατιά του Πειραια.
Στο πάτο του λιμάνιου.Ολοι τους.

Ο Atlantis ήταν ο κορυφαίος σταθμός πριν κάποια χρόνια σε ό,τι αφορά την ελληνική ροκ και είχε τεράστιο αριθμό φανατικών ακροατών. Δυστυχώς μετά έπεσε αρκετά και για καμιά δεκαετία είχα χάσει εντελώς τα ίχνη του. Γιατί έμπλεξαν τη μουσική με την πολιτική σε έναν τέτοιο ιστορικό σταθμό είναι εντελώς ανεξήγητο. Δεν πρέπει να γίνονται αυτά τα λάθη…

γιατι φιλε μου ο φασισμος πλέον πουλάει ειναι της μόδας να εισαι χρυσαυγίτης δεν ξέρω το γιατί αλλά δυστυχώς πολλοι <<ροκάδες-μεταλάδες>> γνωστοί μου το έχουν γυρίσει στην χρυσή αυγή και στην λογική τα κάνω πουτάνα όλα!!!
Ισως ζούμε σε ενα σκοτεινό μεσαίωνα κάποτε το να εισαι ροκάς σημαινε και να ησουν και αντιφασίστας κατα βάση…

Έχει χαθεί η μπάλα γενικά στην Ελλάδα… Όλες οι παραδοσιακές αξίες πάνε περίπατο, οπότε τι να λέμε; Προφανώς όλη αυτή η νεολαία θεωρεί περιέργως ότι αποτελεί λύση η Χρυσή Αυγή για τα αδιέξοδα του σήμερα, αλλά όταν υπάρχει και τέτοια προβολή από τα ΜΜΕ είναι λογικό νομίζω από μιας πλευράς.

Αυτο ειχε συμβει πριν ανοιξει ο Ατλαντις.
Καποιοι απο μας τα κραζαμε απο παλια αυτα, αλλα τοτε φανταζαμε γραφικοι.