Κασιδιάρης στον Atlantis FM

Αυτό το “ξερωγω” είναι της μόδας;;; :stuck_out_tongue:

το να γράφει σοβαρά πόστ για μουσική ένας χρήστης δεν του δίνει αυτόματα το οκ ώστε να κάνει μπουρδέλο όλο το φόρουμ.η συμπεριφορά ενός χρήστη φαίνεται από όλο το φόρουμ πιστεύω και όχι μόνο από τα μουσικά.αν θέλουμε ένας χρήστης να κρίνεται μόνο από τα μουσικά ας καταργηθούν όλα τα υπόλοιπα θρέντ.

*το παραπάνω είναι άσχετο με αυτό που έγραψε ο fake7 το οποίο προσωπικά δεν με πείραξε.

Εγω λεω να μαζεψετε τις παρεες σας και να τα πειτε το ξημερωμα στη γουβα του βαβουλα.

Παιδια δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε, απο τη μια ειναι ηλιθια τα report τυπου “τι προσφερει στο forum, διωχτε τον” και απο την αλλη ειναι φαουλ η δηλωση “καλο καρκινο” και δεν μπορεις να κατηγορησεις καποιον αν τον πειραξει, δεν ειναι παραλογο.

Στο θεμα μας, να κλεισει το μπουρδελο ο κωλοσταθμος.

αυτο το thread μπαινει για παντα στο Hall Of Fame του ροκιν


http://www.e-tetradio.gr/ar9714el_oatlantis1052stinkopsitoyfasistikoyksyrafioy.html

Μην κανετε ετσι, εχει καρκινο για ολους.

Για όλους δεν ξέρω, αλλά για τους Αθηναίους σε τέτοια ατμόφαιρα/περιβάλλον που ζούμε είναι το μόνο σίγουρο.
Οπότε αρχίστε να συνηθίζετε στην ιδέα.

Προφανώς, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση του fake ούτε μπουρδέλο κάνει ένα ολόκληρο φόρουμ, ούτε τίποτα άλλο υπερβολικό. Οπότε δεν υπάρχει θέμα

Εκανα copy paste σε αναλογη συζητηση επειδη αυτο αξιζει να διαβαστει μπας και υπαρξει προβληματισμος, διοτι οταν μερικοι - εστω λιγοι - τα λεγαμε για τον ατλαντις, καποιοι αλλοι τυρβαζαν περι αλλων…και [B][B]ο νοων νοειτω[/B][/B].

2-3 σελίδες μεγαλείου πήγαν στράφι. Αυτοί είστε.

Ενημερωτικα ποσα post σβηστηκαν?
Αυτα που αναφερονται στον fake καθως και το σχολιο του fake.
Αρκετα δηλαδη.
Χμ…

Πρόλαβα και το διάβασα. Καλύτερα που σβήστηκαν τελικά, αν συνεχιζόταν αυτό το θέμα, χωρίς αιτία, θα έδινε “πάτημα” σε μερικούς να ασχοληθούν για να δημιουργήσουν τζερτζελέ. (Ήδη κάποιοι αντέδρασαν που σταμάτησε ο χαβαλές.)

Στην τελική, όλοι κάποια στιγμή κάναμε ένα λάθος ή είπαμε μία κουβέντα χωρίς να υπολογίσουμε τις συνέπειες και χωρίς να σκεφτούμε τα συναισθήματα που μπορεί να προκαλέσαμε στο συνομιλητή μας. Ένα φόρουμ είναι, απόψεις εκφράζονται, κάποιες εξ αυτών είναι λίγο τραβηγμένες, ε, όλα μες το πρόγραμμα είναι.

Αν δε σας αρέσουν αυτά που γράφει ο fake, και ο κάθε fake, πείτε το στον ίδιο. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από το report. Ο άλλος όχι μόνο δεν καταλαβαίνει το λάθος του, αλλά ωθείται να το επαναλάβει εσκεμμένα. Το είχα κάνει κι εγώ παλιά, όταν δεχόμουν διάφορα “ενοχλητικά” σχόλια, σε προσωπικό επίπεδο, μία φορά, και το μετάνιωσα την ίδια στιγμή.

Καλύτερα μιλήστε, και αν σας γράψει, κάντε τον ignore, όχι τον συγκεκριμένο χρήστη, τον κάθε έναν από εμάς. Όπως πολύ σωστά είπε και ο Private Joker σε ένα ποστ, που τώρα δεν υπάρχει (υπήρχαν και παράπλευρες απώλειες). Είναι πιο λογικό και τίμιο από το να κάνετε υπογείως report για να του “δώσετε ένα μάθημα”. Και δέκα φορές πιο απαράδεκτο από την κουβέντα που ξεστώμισε.

Άλλωστε, το επίπεδο του μουσικού, αλλά και του κοινωνικοπολιτικού κομματιού, φόρουμ έχει πέσει, και γι’ αυτό υπαίτιος δεν είναι ο fake. Τουλάχιστον εμένα, που δε μπαίνω όπως έμπαινα στις αρχές, δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου κάποιο προκλητικό ποστ από τον συγκεκριμένο χρήστη.

Εγώ το περίμενα,λίγους μήνες πρίν είχαν διοργανώσει κάτι σαν φεστιβάλ που πήγε ένας γνωστός μου,έμαθα ότι παίζουν άτομα από αυτό τον πολιτικό χώρο και τον ρώτησα από περιέργεια “Ρε ,οι τάδε δεν είναι εθνικιστές;Πως και παίζουν σε φεστιβάλ του Atlantis;”.Μου εξήγησε ότι ο σταθμός σε κάποια φάση είχε κλείσει και μετά ξανάνοιξε,αλλά τον ανέλαβαν κάποιοι άλλοι και ο χαρακτήρας του άλλαξε.Κρατήθηκε μόνο το logo,μάλλον για εμπορικούς σκοπούς.

Ο σταθμος παντα ετσι ηταν εξαρχης. Απο το '91 μεχρι σημερα. Πιο πριν υπηρχε το καναλι 107 που πουληθηκε. Βασικα σκυλαδικα. Απλα αποφασισε να το παιξει ροκ γιατι αυτο ειχε αρχισει να πουλαει τότε. Επεσαν τρελες κονομες (οσες ΔΕΝ φανταζεσαι).
Ειχε κλεισει το 2001 απο το κρατος (οπως και πολλοι σταθμοι τότε) και καποιοι απο μας τότε, αυτο το ειχαν καταγγειλει ως αντιδημοκρατικο (ασχετως με το τι ρολο βαραγαν οι ιδιοκτητες). Εγω προσωπικα το ειχα καταγγειλει ως φασιστικο παρολο που εκανα εκπομπη σε σταθμο που συνεχισε να λειτουργει τότε και παρολο που ειχα απειληθει να κρατησω το στομα μου κλειστο (εφοσον συμφερε) μα οπως βλεπεις παντα θα υπαρχουν ρομαντικοι βλακες (πχ η αφεντια μου) που βλεπουν τα πραγματα αλλιως (και σε αυτο ειμαστε αξιοι της μοιρας μας…τελος παντων).
Κανενας ιδιοκτητης δεν αλλαξε (και ουτε ο βασικος χαρακτηρας του σταθμου αλλαξε κατα την αποψη μου).
Επισημως ξανα-εξεπεμψε το 2004.
Στο ενδιαμεσο διαστημα 2001-2004 λειτουργουσε χωρις αδεια ως “μαχητης”.

Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα,βασίστηκα σε ότι μου είπε αυτός τότε,οπότε μάλλον αθελά μου διαδίδω λάθος πληροφορίες.Συγνώμη για την παραπληροφόρηση αν όντως έχεις δίκιο.Πάντως από την μια να έχει αυτό το logo και από την άλλη να κάνει φεστιβάλ που προβάλει εταιρίες από τον ακροδεξιό χώρο και να καλεί τον Κασιδιάρη για συνέντευξη…Makes no f@@@ sense!Είπαμε,εμπορικό= να κάνουμε κάτι να τους πιάσουμε όλους,αλλά αυτοί το γ@μησ@ν…:lol:

Ασε μην πιασουμε τα του παρελθοντος με τον Ατλαντις γιατι ξεχωρα απο Κασιδιαρη κλπ, εχει πεσει τρελη εκμεταλευση στα χρονια που περασαν…ασχετως αν καποιοι δεν το επαιρναν χαμπαρι…

Βεβαια καποιοι τα φωναζαμε αλλα ημασταν γραφικοι…και καποιοι αλλοι που τους ειχαν παρει χαμπαρι εδω και αρκετα χρονακια, εκαναν τον ψοφιο κοριο διοτι απλα τους βολευε…

η κατάντια του σταθμού φαινόταν από τις εκπομπές και το όλο “φιλικό” παρεάκι που πουλάγανε.

κρίμα για κάποιες κυκλοφορίες που έβγαλε.

όσο για τα ποστ που σβήστηκαν…μη τα ξαναλέμε. γνωστή τακτική.

Το φιλικο παρεακι μια χαρα ακουγεται ειδικα οταν εχεις να κανεις με ακροατηριο που ειναι πιτσιρικαρια στην πλειοψηφια του. Το θεμα ομως ειναι οτι (περα απο την συνεχιζομενη βλακεια που καταντα βαρετη) η συνεισφορα κοστιζε ανα μηνυμα εκτος αν ειχες την ευχερια να καλεσεις 090…
Μιλαμε για πολυ ροκ και πανκ…

Άκουγα Ατλαντις στα 90s και ακόμα και τότε που ήμουν πιτσιρικάς δεν άντεχα αυτόν τον Άγγελο και ειδικά όταν έβαζε τις δικές του κομματάρες! Τραγικός! #-o