Atreyu

Το προηγουμενο Lead Sails Paper Anchor μου αρεσει παρα πολυ και το καινουργιο κομματι δειχνει πολυ καλα στοιχεια.Αυτο που μου αρεσε σε αυτους ειναι οτι οι αλλαγες απο τα μελωδικα σε πιο σκληρα φωνητικα δεν μου ακουγονται σαν να τον σφαζουν.
Και πολλες επιρροες απο Kiss. Ο ντραμερ πως τα κατεφερνει να τραγουδαει ταυτοχρονα?

αν εχει ακουσει κανεις το congregation of the damned ας γραψει καμια γνωμη.Εγω αυτη την στιγμη το ακουω για πρωτη φορα και γουσταρω το coffin nails.Οπως φαινεται το cd ακολουθει τα χναρια του lead sails paper anchor με οτι καλο και κακο συνεπαγεται.Εμενα παντως μου αρεσει η εξτρα μελωδια του προηγουμενου και αυτου.Εσας;

και ο drummer των underoath το κάνει νομίζω: http://www.youtube.com/watch?v=P1rYIjCDTuk&feature=related

Το συγκεκριμένο, όπως άπειρα άλλα debut albums από μέταλκορ μπάντες σπέρνει την καταστροφή.

Αν εξαιρέσεις αυτόν τον δίσκο δεν τους έχω ακούσει όσο άλλους (π.χ. όπως τους As I Lay Dying)

Ναι και ο ντράμερ των Underoath κάνει τα καθαρά φωνητικά.
Βέβαια αυτός έχει και δικιά του μπάντα, τους The Almost, όπου ειναι lead singer.
On topic τώρα, εγώ έχω ακούσει μόνο το ντεμπούτο και το The Curse από Atreyu, τα οποία μ’ άρεσαν αρκετά και τα δύο.