Atreyu

Toυς ανακαλυψα προσφατως,μια πολυ καλή μπαντα στο στυλ των Avenged Sevenfold και λοιπών Αμερικανικών υπερδυναμεων…Εχω ακουσει μεχρι στιγμής το the curse (album) το οποιο τα σπαει ανελλιπως…Και το ψαξιμο συνεχίζεται…

Aαχ και σε συμπαθούσα εσένα:( Πάντως έχεις καιρό ακόμα να ξεφύγεις… Δεν την παλεύω με την αφεντία τους με την καμία… και πως τολμάς και βάζεις τους θεούς δίπλα σε αυτά τα άχρηστα πλάσματα:!:

Μακρυάαα[-X

Καλά,στο στυλ των Avenged είπα…δεν τους ειπα ισαξιους…:stuck_out_tongue: Παντως το curse ειναι πολυ καλο δισκακι…Ακουσε το καλυτερα…:slight_smile:

Ξεκινησαν με πολυ καλες προοπτικες στον χωρο του αμερικανικου Metalcore, με οδηγο την τοτε παναξια Victory Records στον συγκεκριμενο χωρο, και απο το 2006 και επειτα, μιας και η Victory ειδε οτι το emo και οι κλαψομουνιες βγαζουν φραγκα, τους μετατρεψαν και δαυτους (συμπεριλαμβανομενου και του ελληνικης καταγωγης τραγουδιστη τους).

Οποτε προτεινω να μεινεις μεχρι το The Curse, και αν θες κατι αναλογο, πηγαινε κατα As I Lay Dying μερια, και για Ευρωπη, φυσικα Caliban :smiley:

σωστα τα λες

σε αντιθεση με τους as i lay dying που το τελευταιο γαμαει αβερτα!!

το caliban ακομα δεν το χω ακουσει

εχω μεινει στο μετριο προηγουμενο τους

Ευκαιρια να το ακουσεις στο Underworld σημερα το βραδυ.
Support και οι δικοι μας Eden Demise, ισως η πιο αξιολογη hardcore μπαντα αυτη τη στιγμη στην χωρα μας.
Δυστυχως δουλευω σημερα το βραδυ γαμω τον χριστοφορο μου και δεν θα μπορεσω να παω σε μια τοσο καλη συναυλια.

Oi As I Lay Dying afinoun ptomata piso tous. Etsi!!!

Atreyu…alli mia band pou patise stis gnostes klikes gia na ksekinisei opos xilioi dyo san tous Theatrakides, tous Creed kai bariemai na grafo posous allous.

Sta dika mou aytia aytin ti stigmi aytoi pou tous patane apo to aderfato einai oi Underoath. Omos opos proeipan oi symforumites mexri to diskio pou anaferthikan, exoun dikio.

Moλις ανακάλυψα οτι ειχαν βγει σε περιοδεια (Αμερική) με Avenged Sevenfold και Bullet for my valentine…#-o …Aυτά είναι…

??
παιζανε οι caliban χθες???

eden demise τους ειδα σαπορτ στους heaven shall burn
καλοι αλλα οχι ακριβως του γουστου μου
εκεινη τη μερα απο τα σαπορτ ξετρελαθηκα με τους the voldera cult!!!

Ένα best of έχω ακούσει μόνο ως τώρα, το οποίο όμως βρήκα αρκετά καλό, είχε ορισμένα πολύ γαμάτα τραγουδάκια μέσα.

το τελευταιο album δεν ειναι διολου ασχημο (lead sails paper anchors) αν και ειναι αρκετα πιο mainstream… απο τα ουρλιαχτα του frontman φαινεται πως δν την πολυπαλευει πλεον, ο drummer κανει τα περισσοτερα ρεφραιν κλπ. Tο falling down ειναι άξιο κομματι, και το video του επισης,βασισμένο στν κλασικη ταινια (και βιβλιο) The Outsiders

voila: πατα δω να το δεις

τον τελευταιο καιρο λιωνω το lead sails paper anchor που ειναι αρκετα πιο mainstream απο τα προηγουμενα αν και δεν τα εχω ακουσει απλως ετσι εχω διαβασει.Ο frontman τους(λεμε τωρα ολο ο ντραμερ τραγουδαει) ειναι EΛΛΗΝΑΣ=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>=D> =D> =D>
αλεξ βαρκατζας το λεν το παλλικαρι και μας κανει ολους υπερηφανους.Τελικα δεν κανει μονο ο αλιαγας διεθνη καριερα.Keep on rocking dudes

Προσωπικα,πιστευω πως ο Tim Lambesis των As i lay dying ειναι πολυ πιο πετυχημενος (Ελληνας) καλλιτεχνης,εχοντας τρομερες συνθεσεις και παραγωγες στο ιστορικο του.Βλεποντας ομως γενικα σαν συγκροτημα τους Αtreyu τους βρισκω αρκετα καλους με ορισμενα τραγουδια να “…ανε” οπως τα:“The theft”
,“Her Portait In Black”,“The Crimson”.

πω ρε συ τον ξεχασα τον λαμπεση(οχι λεμπεσης!)

νεα κομματια απο το επερχομενο αλμπουμι “Congregation of the Damned”

λωλ δεν βρισκω το αρτγουορκ, νομιζω αυτο ειναι παντως

Κάνουν tour μαζί με hollywood undead, και εις ανώτερα μαζί με τους brokencyde.

καλα ναι γαμησε τα

Το περσινο τουρ με As I Lay Dying και Sτοry of The Year ηταν φοβερον 8)

Τους σιχαινομαι…lol,δν μαρεσουν καθολου.Αντιθετος γουσταρω as i lay dying,ανδ και προτιμω τους θεους all that remains

Οι Atreyu είναι από τις μπάντες που καλύπτουν πολλά από τα στοιχεία της καλής metalcore μπάντας. Δυνατά riff, σκληρά screams, καταιγιστικά drums και εναλλαγή μελωδικών και βίαιων στιγμών στα κομμάτια τους. Καλύτερή τους δουλειά θεωρώ το ντεμπούτο τους, Suicide Notes and Butterfly Kisses.

Υ.Γ. Ρε Davidian, πώς γίνεται και ξεκινάς εσύ όλα τα γαμάτα thread;

το νέο single και videoclip των Atreyu - Storm To Pass κόβει προτηγανισμένες πατάτες και χτυπάει στην καρδιά του μαρουλιού.

SUPER!