Atrocity-Werk 80 II

Η παρεα του Alex Krull ξαναχτυπά…Το sequel του werk 80 είναι γεγονός…Μερικα απο τα κομματια που διασκευάζουν εδω είναι τα Ηere comes the rain again (Eurythmics),the sun always shines on tv (A-HA),Fade to grey (Visage),dont you forget about me (Simple minds),Smalltown boy (Bronski beat…) Mακαρι να είναι αντάξιο του πρωτου…Ειδωμεν…

http://www.atrocity.de/

http://www.myspace.com/atrocitypage (Εχει και δείγματα της νεας δουλειάς…)

Υ.Γ Κυκλοφορεί 29 Φεβρουαρίου…

Δε βγαζουν κανα νεο δισκο καλυτερα?Γενικα δεν γουσταρω τους δισκους διασκευων…το Αtlantis μου ειχε αρεσει αρκετα!!

νταξ
τι να πω
απο κει που το γυρισανε παλι σε πιο μεταλ μονοπατια
ακολουθουν και αυτοι την μοδα των καιρων μας με τα sequel και κυκλοφορουν το sequel του αλμπουμ τους με τις διασκευες!!!
συν οτι αυτη την φορα διασκευαζουν καρα χιτακια σε σχεση με τα κομματια που χαν διασκευασει στο πρωτο werk : να μαστε σιγουροι οτι θα αρεσουν τα κομματια.μην φαμε τα μουτρα μας!!!
απο τι ακουσα στο myspace τα κομματια ακουγονται αδιαφορα.διασκευες που θα τις εκανε ο καθενας.
το small town boy των lost αποκταει 10πλασια αξια σαν διασκευη με βαση αυτο που ακουσα εδω!
ελεος κυριε krull.καθε φορα που δεν εχετε εμπνευση θα το ριχνετε στις διασκευες???

που ναι οι μερες του necropolis ρεεεεεεε???

To Werk 80 1 είναι από τις καλύτερες δουλειές που έχω ακούσει στα πλαίσια των διασκευών. Τώρα για το δεύτερο μέρος καταρχάς παρατηρώ ότι τα κομμάτια που διασκευάζουν στην πλειοψηφία τους δεν είναι τοσο πετυχημένα όσο αυτά που ήταν στο πρώτο μέρος. Οκ καλό το small town boy και το Here comes the rain again αλλά ακόμα δεν με έχει καταφέρει ο δίσκος ( το promo δλδ :slight_smile: ). Το πρώτο γενικά ήταν πολύ πιο πετυχημένο και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα με το δεύτερο, αλλά η επιλογή των κομμάτιών κάπου με χαλάει. Εκτελεστικά βέβαια είναι μια χαρά.

δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι δεν ειναι πετυχημενα τα κομματια που διασκευαζουν στο werk II :

01. People Are People (DEPECHE MODE)
02. Smalltown Boy (BRONSKI BEAT)
03. Relax (FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD)
04. Don’t You (Forget About Me) (SIMPLE MINDS)
05. The Sun Always Shines on TV (A-HA)

06. Hey Little Girl (ICEHOUSE)
07. Fade To Grey (VISAGE)
08. Such A Shame (TALK TALK)
09. Keine Heimat (IDEAL)
10. Here Comes The Rain Again (EURYTHMICS)
11. Forever Young (ALPHAVILLE)

12. Feels Like Heaven (FICTION FACTORY)

ιδιαιτερα αυτα με τα bold ειναι καραχιτακια
σε σχεση με τα :

Shout (Tears For Fears)
Rage Hard (Frankie Goes To Hollywood)
Wild Boys (Duran Duran)
The Great Commandment (Camouflage)
Send Me an Angel (Real Life)
Tainted Love (Gloria Jones)
Der Mussolini (DAF)
Being Boiled (The Human League)
Don’t Go (Yazoo)
Let’s Dance (David Bowie)

Maid of Orleans (OMD)

δηλαδη αριθμητικα εχουμε παραπανω γνωστα κομματια

ε ίσως να μην έγινα αντιληπτός όντως. δεν αναφερόμουν στο πόσο πετυχημένα εμπορικά ήταν τα τραγούδια που διασκευάζουν. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι πιο καλές διασκευές στο πρώτο είχαν γίνει σε άγνωστα σχετικα κομμάτια ( τα αγαπημένα μου ήταν το Send me an angel και το the great commandment ). Και θα ήθελα και στο δεύτερο να υπάρχουν περισσότερα “hidden treasures”.

Θα το ακούσει κι ο ρούντοφλ.

[SPOILER]

Ωραίο εξώφυλλο.[/SPOILER]

στο εξωφυλλο ειναι η πρωην του μεριλιν μανσον!

http://www.rocking.gr/review1700.php
δεν ξέρω τι λέτε εσείς, πάντως μου φάνηκε μετριότατο…:frowning:
Κρίμα γιατί περίμενα κάτι αντάξιο του πρώτου ρε γμτ…:-s

αυτή ήταν η γνώμη μου μετά από καναδυο ακροάσεις. Τώρα του έχω ρίξει και μερικές ακόμα, και γενικά συμφωνούμε με την κριτική. Βασικά τα κομμάτια δεν τους έχουν “κάτσει” καλά, αυτό είναι που με χαλάει. Όσο για το review για το live των Atrocity τότε που είχαν έρθει με τους Lost, δηλώνω πως είμαι ένας από τους 27… :lol: :lol:

χαχαχαχ

me too,me too

εμενα ομως δεν πρεπει να με μετρησε καθως ειμουνα εξωστη!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

νταξ δεν ητανε οτι καλυτερο να συνδιασουν τα δυνατα τους τραγουδια με τα γκοθικ
αλλα ητανε πολυ καλοι
+το οτι ακουσαμε το necropolis!ενα απο τα καλυτερα τεχνο-death κομματια που γραφτηκαν ποτε!!