Audioslave vs RATM

kai oi RATM einai kourastikoi omws meta apo kapoio shmeio oso ki an ayto phgainei enantia stis apopseis mou gi’aytous.Fysiko epishs htan na allaksoun yfos me ton erxomo tou cornell sto sygrothma.de tha ithela na dw ton cornell na to paizei de la rocha giati tha evgaine teratourghma

εγώ από την άλλη πολύ θα ήθελα να δω rocha σε νέα μπάντα :twisted: :twisted: :twisted:

oi ratm einai theoi - fak giou i wont do what you told me matherfaker…

RATM terastio sugkrothma k sxetika ypotimhmeno (an skeftei kaneis poso exoun ephreasei ton shmerino hxo)

k oi Audioslave omws einai kataplhktiko sugkrothma. Poly omorfa kommatia k paragwgh apo Rick Rubin!

Εγώ έβρισκα τους RATM αρκετά βαρετούς κυρίως για τα φωνητικα του De La Rocha ή πως αλλιώς τον λένε τον τυπά.

Ενώ οι Audioslave ξαναφέρνουν τον ήχο του classic rock! Τα φωνητικά του τραγουδηστή των Audioslave μου θυμίζουν πολύ τον Plant, και γενικότερα Led Zeppelin.

Πράγματι πιστεύω πως Audioslave και Velvet Revolver θα δείξουν στο μέλλον πολλά καλά στοιχεία και διαψεύσουν όλους εκείνους που λένε πως το classic rock πέθανε!

AUDIOSLAVE - SHOW ME HOW TO LIVE!

To κοινο που ειχαν οι δυο μπαντες περα απο τα μελη ειναι οτι ειχαν εναν εκπληκτικο πρωτο δισκο. Απο κει και περα το 2ο των Audioslave ακουγεται ευχαριστα κι εχει 4-5 κομματαρες μεσα ενω το 3ο μου ειναι ψιλοαδιαφορο. Οσο για τους RATM μετα τον πρωτο δισκο εχουν πολλες κομματαρες αλλα ποτε δεν καταφεραν να τον φτασουν. Το σημαντικο ειναι οτι καταφεραν να περασουν επαναστατικα μηνυματα με πραγματικα γαματη μουσικη…

RatM εννοείται…

Γιατί ήταν απ’τα πιο επιδραστικά συγκροτήματα της δεκαετίας που πέρασε, γιατί ο ρυθμός τους σε πολλά κομμάτια φέρνει προς το funk και σε τσακίζει, γιατί ο Morello είναι κιθαρίστας κλάσης, γιατί ο Zack de la Rocha (σωστά το’γραψα;) ήταν στιχουργός με όλη την έννοια της λέξης και ό,τι άλλο θέλετε…

Ο ομώνυμος δίσκος και το Battle of Los Angeles δεν πρέπει να σας λείπουν.

Ισοπαλία…Πολύ δύσκολο να διαλέξεις…:-k

Για μενα οχι πολυ δυσκολο. RATM θα ελεγα κι εγω κυριως επειδη οι Audioslave δεν συνεχισαν οπως θα ηθελα, μετα την πρωτη δισκαρα…

Ratm Φυσικα τι να λεμε τωρα!Ειχαν απο τα καλυτερους στιχους απο τα επιδραστικοτερα και πιο επαναστατικα συγροτηματα και με γαματα αλμπουμ!To evil empire νδεν με τρελανε οσο τα αλλα αλλα ηταν αρκετα καλο δισκακι!

emena maresoun pio polu oi audioslave logo cornell, alla kata ta alla einai kai oi 2 bandes polu axiologes. kai apo twn 2 tis douleies tha epelega to out of exile

Προτιμω RATM λογω του ΠΟΛΥ καλου groove που εχουν.
Αλλα για να πω και την αληθεια δν εχω ακουσει και πολλα απο Audioslave , προτεινετε κανα πολυ καλο κομματι τους να κατεβασω .

Cochise
Show Me How To Live
Like A Stone
I Am The Highway
Doesn’t Remind Me

κ.α.

Thank you .

Rage against the Machine τους αγαπάω ελαφρώς περισσότερο για την αλητεία που περνάνε. Με Cornell, έγιναν πιο “αριστοκρατικοί” και κάπου τα μπέρδεψαν. Άλλοι ήθελαν Hard Rock, άλλοι funky.

Όπως και να έχει, το “Show me how to live” έχει μείνει στην ιστορία μόνο και μόνο για τους στίχους του. Εμένα μου άρεσε περισσότερο το “Out of Exile” από το “Audioslave” καθότι πιο funky, χαρούμενο και χορευτικό. Το τρίτο μου ακούστηκε αδιάφορο, και απλά πιάνει χώρο σε κάποιον σκληρό μέχρι να του δώσω 2η ευκαιρία. (Εννοείται τα άλλα 2 είναι δίσκοι που αξίζει να τους έχεις αυθεντικούς).

Rage against the machine. Τα έχω όλα, αλλά τζάμπα λεφτά. To ομώνυμο με τον καιόμενο μοναχό δε το έχω βαρεθεί ακόμα και ΠΑΝΤΑ όταν έχω διάθεση για Rage, αυτό κερδίζει το άτυπο contest ανάμεσα στη δισκογραφία τους…

Παντως εμενα το Out Of Exile μου φανηκε απλα συμπαθητικο. Απο το 3ο ακουσα 2-3 κομματια και ουτα καν ασχοληθηκα…

οι audioslave ειναι τρελη αποτυχια … ειχα κατεβασει δισκογραφια (την οποια ξεφορτωθηκα πολυ γρηγορα επειδη μονο χωρο ετρωγε ) επειδη ειχα τρελα με rage against και πιστευα οτι θα ειχαν παρομοιο στυλακι αλλα χωρισ την φωνη του zack de la rocha οι audioslave ειναι απλα ανυπαρκτοι ( το μονο “καλο” που εχουν ειναι κανα-2 σολο που κανει ο morello ) … ισως τελικα ο zack ειχε δικιο που δεν ηθελε μπαλαντες …

Αλλο οι RATM αλλο οι Audioslave. Δεν υπαρχει λογος να συγκρινουμε τους ηχους. Αν ηταν να βγαλουν κατι ιδιο πολυ απλα θα το εβγαζαν μιας και ο εγκεφαλος morello υπηρχε στους audioslave. Απλα εγραφε ο cornell.
Σαν ηχος μονοι τους οι Audioslave μου περνανε αδιαφοροι αλλα εχουν καποια διαμαντια. Show me how to live για παραδειγμα.
Οι R.A.T.M. ειναι απο τ’αγαπημενα μου συγκροτημα, μην πω το αγαπημενο μου. Βαρυ κολλημα. Βγαζουν μια δυναμη. Ας τους πουνε μουφες μερικοι, χ*στηκα. Το μνμ μεσω της μουσικης το περασαν. Ο Μοrello τα σπαει οπως και ο Timmy C. Ο De La Rocha μεγαλος τυπας. Ακουσα οτι το διελυσε για να παει να μαθει σε παιδια σε κατι βουνα του Μεξικου γραμματα. Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει… Anyway, οπως και να χει δεν μπορω να πω οτι υπαρχουν αλλοι σαν κι αυτους.
Οσο ηταν στους audioslave - και νομιζω ακομα- ο Morello, ειχε με τον τραγουδιστη των soad οργανωση για τ’ ανθρωπινα δικαιωματα.

RATM ψηφίζω γιατί ήταν πιο αυθεντικοί από audioslave μάρεσε το out of exile με be yourself και your time has come…με ενόχλησε στο ότι στους audioslave δεν είχε τόσα χαρακτηριστικά σόλο αλλά και στο dvd στην κούβα που έχω ο cornell μου φάνηκε άνευρος…μακάρι να κανονιστεί καμία εμφανισούλα στην ελλαδιτσα μας σε κανα ροκγουέιβ…

σε βουνά του μεξικού ? καντο σε party στο los angeles με κινητα, ντυμένος στην πένα σε μεταξωτα και είσαι μέσα - υπάρχουν και φωτο για του λόγου το αληθές.

Α- το ωραιότερο ήταν τα εισητήρια 230 $ στη μέση της ερήμου για reunion !!! \m/ !

οι αντιαμερικάνοι soad, τρώνε big macs και οδηγάνε hummer !