Audioslave

Exei parei kanenas to neo album?

Poly kalo…

ωραίο,αλλά τίποτα το ιδιαίτερο.

Πόσο καινούριο? Για το πρώτο και το μοναδικό τους δε λες?(περιέργο που δεν είχε ανοιχτεί τόσο καιρό θέμα στις κυκλοφορίες :? )

Μέτριο άλμπουμ, από τη μέση και μετά το βαριέσαι! Πολύ καλά τα μισά τραγούδια και τα άλλα βαρετά! όσες φορές το βάζω να παίξει πάντα όταν τελειώσει θυμάμαι τα μισά και κυρίως το εκπληκτικό show me how to live! ελπίζω στην επόμενη κυκλοφορία να έχει μόνο σαν και αυτό τραγούδια :twisted: :twisted: :twisted: Πάντως πάντα είναι ευχάριστο να ακούς μία από τις καλύτερες αμερικάνικες φωνές δίπλα σε μία από τις καλύτερες κιθάρες :twisted: :twisted: :twisted:

Βγάλανε καινούριο.
Out Of Exile λέγεται

κυκλοφορεί Ελλάδα???Από πότε???

+1 cd για αγορά με το τέλος της εξεταστικής :twisted:

Exei liges meres. Apo to metropolis to pira.

To ακουσα… Εχει 2-3 hitακια, και ολα τ’αλλα κατω του μετριου…

ο cornell πάντως είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει το αμέρικα σε τραγουδιστή τα τελευταία 20 χρόνια.

(μαζί με keenan βέβαια)

An kai me trelainei o Cornell, den nomizeis oti to “20” einai ligo ypervoliko?

Tora tha mou peis prosopiki apopsi einai alla mesa se 20 xronia nomizo oti fanikan polloi tragoudistes.

Μου άρεσε αρκετά, όπως και το πρώτο… Όσο για τον Cornell όντως είναι ένας από τους καλύτερους τραγουδιστές των 90’s

Επί της ευκαιρίας των παρακάτω βίντεο , παρατήρησα ότι δεν υπάρχει μεγάλη αγάπη για τους Audioslave . Οκ, μπάντα του ενός καλού δίσκου είναι , λογικό. Αλλά τυγχάνει απ τους αγαπημένους μου στο ροκ

Τέσπα, θλιβερά μαντάτα φέρνω. Έχω να στεναχωρηθώ τόσο από τότε που είδα στο youtube την συναυλία των Crimson Glory στο Rockwave το 2006, με έναν αξιολύπητο Midnight (απ τις αγαπημένες μου φωνές εβερ)

Chris κούκλε μου, αν θες να δεις εγγόνια κάποτε, κόψε τις καταχρήσεις σύντομα . Και υποτίθεται έχεις δώσει μάχη . Ο Tom Morello σταθερά άψογος όσες φορές έχω δει κάποιο λαηβ . Απίστευτη χρήση εφφε κιθάρας, ο καλύτερος σε αυτόν τον τομέα . Υπό άλλες συνθήκες, θα έλεγα πόσο ωραία ήταν που το μπασάκι του φοβερού Tim “έβγαινε” λίγο πιο μπροστά


ΥΓ : Και το όσκαρ μεγαλύτερου ξεθάματος θρεντ στην ιστορία του ροκινγκ, goes to…

1 Like

Ο Chris είναι με τα φεγγάρια του. Τον έχουμε δει να είναι και εκπληκτικός. Στη συγκεκριμένη εμφάνιση, είναι μέτριος. Αλλά μη λες μεγάλα λόγια, γιατί σε κάναν χρόνο μπορεί να τον δεις να γαμάει πάλι. Το 2012 τον είχα δει με τους Soundgarden και η ερμηνεία του στο Beyond The Wheel μου έδωσε το σαγόνι στο χέρι.

Εκπληκτικός τραγουδιστής.

1 Like

Καλά στο θρεντ " τι μουσική ακούτε τώρα " τον είχα εκθειάσει…Για μένα είναι η καλύτερη φωνή των 90’s στο ροκ

Το 2012 που έβγαλαν και ωραίο δίσκο, ήταν πλήρως καθαρός από αλκοόλ . Αλλά το 2012 είναι αισίως 4μιση - 5 χρόνια πρίν ε;;

Ουσιαστικά δεν διαφωνώ πουθενά μαζί σου . Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι ως προς το που λέω μεγάλα λόγια. Εάν μεθάει συνέχεια θα τον εγκαταλείψει η φωνή . Είναι 50 χρόνων ζωή να χει

52,5 είναι :slight_smile:. Μωρέ είπα το “μεγάλα λόγια” επειδή είπες ότι έχεις στενοχωρηθεί πάρα πολύ και ότι δε θα δει εγγόνια κλπ. Εντάξει, ροκ σταρ είναι, τι περιμένεις; Θα έχει κι αυτός τις απαλεψιές του. Το ξέρεις ότι τον Νοέμβριο έκανε συναυλίες με τους Temple Of The Dog και γάμησε; Εντάξει, μπορεί να ήταν λίγο πιωμένος με τους Audioslave :relaxed:.

2 Likes

Εγώ θα πω ότι έπαιξαν 3 αντί για 13.

Ο Κρις ήταν μια χαρά. Το ηχόχρωμα της φωνής του είναι πιο ώριμο και γεμάτο από ποτέ.

Τώρα αν ήπιε κάτι (δεν το αντιλήφθηκα, το έχουν αναφέρει και στα γιουτιούμπ) στο παρτάκι που έστησαν εκεί πέρα στο LA, ε και τι έγινε? Να αρχίσουμε να τον κλαίμε τον μακαρίτη?

Όποιος έχει τραγουδήσει 2 κομμάτια στην ζωή του γνωρίζει ότι ο λάρυγγας δεν είναι τσέλο.

Η ερμηνεία του Κορνέλλ εν τέλει με ικανοποίησε, σε κομμάτια που είχε να ερμηνεύσει χρόνια και που μας έλειψαν!

Αν δε γίνει και καμιά σωστή συναυλία, έχει να χαρεί πολύ πολύς κόσμος :slight_smile:

Τους έχω δει, γαμώ είναι :yum:.

Όχι και μπάντα του ενός καλού δίσκου οι Audioslave… 3/3 έχουν. Το ότι το πρώτο είναι καλύτερο δε σημαίνει τα άλλα 2 υστερούν σε ποιότητα.

1 Like

Kαλά, έχουμε δεί και τραγουδιάρηδες με πιο δύσκολα τραγούδια να τα καταφέρνουν μια χαρά, χωρίς να είναι τσέλο.Δεν ειναι δικαιολογία αυτό.

Ακούς show me how to live/Cochise και σε πιάνει θλίψη, τέσπα.

Το δεύτερο είναι το λιγότερο καλό. Το πρώτο είναι το καλύτερο. Τη δισκογραφία τους την έχω κατατάξει περίπου όπως των Down (κι εκεί το πρώτο το καλύτερο και το δεύτερο το λιγότερο καλό).

1 Like

Από τα Down θεωρώ καλούς δίσκους (κορυφαίους βασικά) τα δύο πρώτα. Και από αυτά τα δύο, το αγαπημένο μου είναι το δεύτερο.

Το πρώτο Audioslave είναι άπιαστο προφανώς, τα δύο επόμενα τα θεωρώ ισάξια και ποιοτικότατα. Για να πω και την αμαρτία μου, προτιμώ Audioslave από Soundgarden, αναγνωρίζοντας φυσικά την αξία των δεύτερων.
Για Rage Against the Machine δε μιλάω καν, είμαι groupie.

1 Like