Autopsy - The Tomb Within EP

Autopsy - The Tomb Within EP (Peaceville Records 2010)

  1. The Tomb Within
  2. My Corspe Shall Rise
  3. Seven Skulls
  4. Human Genocide
  5. Mutant Village

September 13th, 2010
12" vinyl edition comes with a free poster of the cover artwork and is limited
to 1000 numbered copies.
CD edition come with a special limited edition postcard.

http://peaceville.com/autopsy/

[SIZE=“7”]ΨΟΦΟΣ[/SIZE]

[SIZE=“7”]ΣΦΑΓΗ[/SIZE]:slight_smile:

Έχει ήδη γίνει pre-order…:metal::metal::metal:

Ενθουσιασμός για το όνομα Autopsy στο εξώφυλλο, αλλά δεν περιμένω κάτι καλύτερο από τις μετριότητες των Abscess. Ας του φέρουν για κανα λαιβ καλύτερα να νοιώσουμε.

εγώ είχα πάρει αυτό το εφταράκι που βγάλανε πέρσι και πολύ μέτριο μου φάνηκε.

Το Horrific Obsession λες? Όντως δεν ήταν και τίποτα σπουδαίο. Για να δούμε τώρα.

ναι αυτούνο. παραγωγή για Autopsy ήταν αυτή? :expressionless:

Βασικά αν είναι κοντά στους Abscess μειον τα τόσο έντονα punk στοιχεία των τελευταιων (ναι και οι Autopsy είχαν πάντα το punk στοιχείο στην μουσική τους αλλά όχι τόσο έντονο) ξεκινάν απο τώρα οι πανυγηρισμοί.

Αναμένουμε με τέραστιο ενδιαφέρον. 8)

το τελευταίο των abscess εμένα μου άρεσε αρκετά.το θέμα με αυτές τις μπάντες είναι πως βγάζουν τέτοια σαπίλα στον ήχο τους, που ό,τι και να βγάλουν θα είναι απείρως καλύτερο από το σωρό wanna be death metal συγκροτημάτων της nuclear blast και της metal blade…
αναμένουμε λοιπόν.

λοιπόνε, στο http://www.peaceville.com/autopsy/ μπορούμε να βρούμε ένα βίντεο από το στούντιο με την μπάντα να ηχογραφεί κλπ, στο http://www.peaceville.com/autopsy/mp3s/myWimpy.html ακούμε σαμπλες από τα κομμάτια κι ετσι και ακούγονται γαμημένα συγκινητικά, αλλά θα περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία να τα πούμε αναλυτικότερα.

Εδιτ. Η ημερομηνία κυκλοφορίας απ’ό,τι βλέπω πήρε παράτα για 5 οκτώβρη.

Η ημερομηνία κυκλοφορίας για 5 οκτώβρη είναι σίγουρο?Γιατί το έχω κάνει pre-order και μου είχε έρθει e-mail ότι θα κυκλοφορήσει 27 σεπτεμβρίου…

Σίγουρο δεν είναι, στο invisible oranges e-zine το’δα.

Στο σάιτ της peaceville γράφει:

The Tomb Within consists of 5 new tunes of gore & depravity & will be released on September 13th through Peaceville Records on CD & 12? vinyl, with general release set for 27th September.

Ό,τι κατάλαβες, κατάλαβα. :expressionless:

Ωραία πράγματα!!!:lol::lol::lol:

Πάντως από ότι είδα στο site της Peaceville τώρα το pre-order για το βινύλιο το έχει στα 8.40 ευρώ και έγω πρίν από ένα μήνα που έκανα το pre-order η τιμή ήταν 6.75!Καλό ε? Τα έκανε και παλιότερα αυτά η εν λόγω εταιρεία αλλά νόμιζα πως τα είχε σταματήσει αλλά από ότι φαίνεται[-X…

από πότε έχει διαρρεύσει αυτό?

σε πρώτη ακρόαση:

1. The Tomb Within
Κλασική βαβουριάρικη οτοψίλα, οκ κομμάτι, κλάιν. Τίποτε το σπουδαίο.

2. My Corspe Shall Rise
ΑΑΑΟΥΑΑΑ!!! Mental Funeral meets Raining Blood. Κομματάρα για δάκρυα χαράς και κοπανήματα. Χύσιμο λέμε.

3. Seven Skulls
ΤΙ ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΗ ΡΙΦΑΡΑ ΓΑΜΩ!!! Ίσως κάπως ‘λίγο’ το υπόλοιπο κομμάτι, αλλά έχει θεϊκή σαρωτική ριφάρα και α_π_ί_σ_τ_ε_υ_τ_α φωνητικά από Ρέιφερτ οπότε επικοέπος.
Edit. Μαλακίες λέω. Γαμάει κώλους. :metal::metal:

4. Human Genocide
Τυπική οτοψίλα ξανά, πάλι ούτε κρύο ούτε ζέστη. Πορωτικό και αρκουδέηκο.

5. Mutant Village
Πάλι κλασικά οτοψιλίκια, ντουμοντεθιά αυτή τη φορά με ένα γαμάτο σπασιματάκι στο τέλος, γενικότερα δεν είναι το νέο Ντεντ αλλά είναι ΟΤΟΨΙ γαμώ τα πρέκια!

Αυτά.
Το ακούσαμε, μας άρεσε, τίποτα νέο, γαμάτο ήτανε, θα το ξανακούσουμε, φέρτε τους για λάιβ τώρα.

που το βρήκατε ρε παιδια δεν το βρίσκω πουθενά :-s

στο στέλνω εγώ.
με τη σειρά μου να ευχαριστήσω γνωστό “συμφορουμίτη” που μου το έστειλε.8)

thanks 8)

Ωραίο το ep ανοίγει την όρεξη για περισσότερα πράγματα. Η σαπίλα είναι πάλι εδώ τα διεστραμμένα φωνητικά το ίδιο. Για τα δικά μου γούστα ευτυχώς τα έντονα punk στοιχεία των abcess απουσιάζουν (όχι πως με χαλούσαν και τόσο δηλαδή απλά δεν ήθελα να έχουν τόση έντονη παρουσία στους Autopsy).
Το Seven Skulls όντως ξεχωρίζει σχετικά εύκολα με το τελείως άρρωστο και στοιχειωμένο ριφ αλλά και τα υπόλοιπα δεν πάνε πίσω. Προσωπικά ευχαριστήθηκα τα γκαζίδια του human genocide και την σαπίλα του Mutant Village με τις κιθάρες να σέρνονται στα πατώματα.

Αν δεν ήταν ep και είχε ακόμα 2-3 κομμάτια στα ίδια πάνω κάτω επίπεδα θα έμπαινε σίγουρα στα καλύτερα της χρονιάς… τώρα ίσως και όχι.

Ωστόσο για δεν έβγαλαν κανονικό άλμπουμ και αποφάσισαν να βγάλουν ep; :-k

Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω, απλώς ότι τα Seven Skulls και Mutant Village κάνουν πλάκα στο 95% του σύγχρονου αμέρικάνικου “death” (λέμε τώρα) metal που έχω ακούσει εγώ.

Θά θελα ίσως λίγο πιο σάπια τα φωνητικά αλλά ποιος είμαι γω που θα πω στον Reifert πώς θα “τραγουδήσει”.

Κατα τ’ άλλα:

ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΛΑΗΒ ΤΩΡΑ!