Avatar?

kourou να σου στειλω μια φωτο να την βαλεις στα avatar?

egw 8a proteina na mporoume na bazoume avatar eikona katey8eian apo to disko…
alla kapoios logos 8a uparxei gia na mhn exie ginei akoma

Θα γίνει κι αυτό εντός ημερών, αρκεί να γίνει πρώτα ο μηχανισμός που θα αλλάζει το μέγεθος σε περίπτωση που ξεπερνάει κάποιο όριο.

Γίνεται πλέον. Το όριο κάθε εικόνας είναι 6kb για λόγους ευνόητους.

Ποιός μου άλλαξε το avatar?!! Ε?!!! :lol:

Μην αποθηκεύετε τα avatar σε server που έχουν μικρό bandwidth limit, γιατί μόλις περάσει το limit αυτό είτε δεν εμφανίζουν τη φωτογραφία είτε εμφανίζουν άλλη φωτογραφία που λέει ότι έχει υπερβεί το όριο, η οποία διαστρεβλώνει και όλο το site. Έκανα την παρατήρηση επειδή έχει ήδη συμβεί αυτό σε 2 άτομα και αναγκαστικά τα avatar τους σβήστηκαν.

Το υποψιάστηκα ρε συ… πλάκα έκανα! :wink:

Τώρα κάνω ένα resize κ την βάζω :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

Μπα…

Η λειτουργία για “φόρτωση” avatar από άλλο site (πχ pathfinder) αφαιρέθηκε γιατί διαπιστώθηκε ότι καθυστερεί σε πολύ μεγάλο βαθμό το άνοιγμα ορισμένων σελιδών. Από εδώ και στο εξής μπορείτε μεν να χρησιμοποιήσετε κάποιο avatar της επιλογής σας, αλλά μόνο εφόσον το ανεβάσετε στο server του rocking.gr.

geia na do…

Και πως το κανουμε αυτο???
Δεν βρησκω που κανουμε browse δικο μας…

www.rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=editprofile

Κάτω-κάτω λέει “Πίνακας ελέγχου Avatar”, από εκεί γίνονται όλα.

www.rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=profile&mode=editprofile

Κάτω-κάτω λέει “Πίνακας ελέγχου Avatar”, από εκεί γίνονται όλα.[/quote]

Thanks…

Είμαι ο τελευταίος που έμαθε ότι μπορεί να ανεβάσει avatar από τη συλλογή που έχει στο δίσκο του ε? :stuck_out_tongue: Τεσπά, αυτό ειναι το κλασσικό μου και μιας και το θυμήθηκα το ανέβασα αλλά γιατί το #@$@!# λέεει 120 εικονοστοιχεία ύψος και 80 πλάτος? Αντίθετα δεν πάει???Με βαρέθηκε το photoshop :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και τώρα κάτι πιο σοβαρό: Πώς βάζω εικόνα ως υπογραφή???Δοκίμασα το κλασσικό, να βάλω δηλαδή τη σύνδεση μέσα σε [img] κτλ κτλ αλλά μου έγραψε ότι είναι πολύ μεγάλη η υπογραφή μου και πάνω από 60 χαρακτήρες :?

Φυσικά και δε γίνεται. Μην το χέσουμε τελείως 8)

Ε απάντα και στο άλλο. Είναι υπερβολικά μικρά τα άβαταρς :?

Για ποιο λόγο να γίνουν μεγαλύτερα;

Ναι ρε παιδιά, λίγα περισσότερα pixels και kb δεν μπορούμε να έχουμε? Τι οικονομία είναι αυτή πια! :stuck_out_tongue:
Κουράστηκα να ψάχνω αβαταρ που να μου αρέσει πρώτα κι έπειτα να πληρεί τις προυποθέσεις! Και η υπογραφή… είναι υπερβολικά μεγάλη η υπογραφή με 49χαρακτήρες?

Ολο παραπονα ειστε…