Παιζει σε μορφη AVI το dvd player?

κατεβασα μια συναυλια απο torrent σε avi αν το γραψω σε dvd θα το πααιζει το dvd player ή θα κοροιδευει?
Πειτε οποιος ξερει ή το χει επιδειωξει,μη χαραμισω τσαμπα το dvd.

Ευχαριστω.

Το κάνεις rip με το ConvertXtoDVD και είσαι άρχοντας!

Μπορείς να δεις στη συσκευή πάνω άμα έχει το σήμα του divx ή άμα γράφει κάτι παρόμοιο.

Βέβαια η κατάληξη avi που αναφέρεις δεν βοηθάει και πολύ. Το δικό μου θεωρητικά παίζει divx αλλά δεν παίζει ταινίες που είναι κωδικοποιημένες με xvid. (και τα 2 έχουν κατάληξη avi)

Εξάλλου άμα χαραμίσεις ένα dvd δεν νομίζω πως θα είναι μεγάλη απώλεια.

Εγω παντως που ειχα γραψει σε CD (μιση μιση) μια ταινια μορφης avi επαιζε στο dvd.

το κατεβασα το προγραμμα,εχω βαλει το βιντεο μεσα στο προγραμμα και τωρα παταω build and burn a video dvd(αν ναι να βαλω και το cd μεσα στο pc?)

Κοίτα, δε ξέρω ποια έκδοση κατέβασες και ποια έχω εγώ, το story έχει ως εξής: Ανοίγοντας το πρόγραμμα, επιλέγεις το αρχείο AVI που θες να μετατρέψεις (όπως πολύ σωστά έκανες), πατάς μετατροπή, και μετά και τέλος γίνεται η εγγραφή. Κατά τη μετατροπή δεν υπάρχει ανάγκη να έχεις το DVD μέσα, όταν τελειώσει με τη μετατροπή θα στο ζητήσει εκείνο.

Αν δεν υποστηρίζει το dvd player avi αρχεία, τότε πρέπει να πας όπως είπε ο freedomofpop:p


Now playing: Heavenly - wasted time
via FoxyTunes

Τα τελευταία χρόνια, ΟΛΑ τα οικιακά players παίζουν τα πάντα, 99% θα σου παίξει.

Γιατί μισή ;; #-o :D:p

ενταξει εγινε το κονε το μετετρεψα και παιζει με αριστη ποιοτητα.Ευχαριστω για τη καθοδηγηση.

ψιλοσχετική απορία. έβαλα χτες να μετατρέψω ένα .mkv σε dvd και δεν είχε ήχο το εξαγόμενο. έχει δοκιμάσει άλλος να κάνει αυτή τη δουλειά? φαντάστηκα πως θα έπαιξε πρόβλημα επειδή το matroska είναι container, αλλά ρε γμτ την εμφάνιζε τη ροή ήχου το convertXtoDvD πριν ξεκινήσω τη μετατροπή… ιδέες?

Εχω μετατρεψει mkv με το convertxtodvd και δε ειχε κανενα προβλημα με τον ηχο, δοκιμασε να το ξαναμετατρεψεις να δεις αμα στο ξανακανει.

επειδη:

  1. εχει 500 βα8μους κελσιου/
  2. βαριεμαι να μετατρεπω το avi σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αλλο φορματ/
  3. το dvd player xαλασε:(

μπορει καποιος :please::please::please: να μου πει ενα dvd που να παιζει avi και
ελληνικους υποτιτλους κανονικα και οχι καπως ετσι #%&*?

επισης να μην κοστιζει 500 ευρω:wink:
thanx

αν έχεις καινούργια τηλεόραση, μπορείς να βάλεις την ταινία να παίζει στον υπολογιστή σου και να περάσεις με καλώδια audio & video stream στην οθόνη…

ψ. επίσης, δεν ξέρω μήπως βρεις και κάποια άκρη από εδώ

ax ρε dude μην με 8εωρεις ασχετη και μου λες τετοια:wink:
το εχω το ρημαδι το καλωδιο αλλα ειναι ΜΟΝΟ ενα μετρο(οταν ειχα laptop ηταν ολα οκ, τωρα που εχω δανειστει ενα pc μεχρι να αγορασω laptop δεν γινεται- ειναι μακρια η tv απο το pc)

edit: thanx:roll:

απ’ ότι βλέπω το αρχικό ποστ έχει καιρό να ανανεωθεί, αλλά γενικά ρίχτου μια ματιά. νομίζω υπάρχει αντίστοιχο θρεντ στο insomniac.

για τους ελληνικους υποτιτλους δεν με νοιαζει και πολυ, περισσοτερο με νοιαζει να παιζει σιγουρα avi.

thanx anyway:)

πριν απο 3 χρονια ειχα παρει ενα dvd player που επαιζε κανονικα avi με υποτιτλους κιολας και σχετικα φθηνα! 38Ε νομιζω! μια βολτα στο πλαισιο κανε και θα βρεις

thanx:)

οπως τα λεει ο voodoo child…
και εγω απο το πλαίσιο πήρα μάλλον το ιδιο και παίζει τα πάντα…