AWAKE new double album

Τελειωσα τον καινουριο μου δισκο και παρακατω ειναι η διευθυνση του myspace μου που εκανα προσφατα. Δεν ειναι 100% ετοιμο αλλα εχει καποια βασικα στοιχεια. Επισης παραθετω και μια παρουσιαση του δισκου μου η οποια εγινε στο progarchives. Οποιος πιθανον θελει να κατεβασει τον δισκο η καποιον γενικα απο τους 3 δισκους που εχω κανει απο το 2006 εως και σημερα ας επικοινωνησει μαζι μου στο mamieisblue@yahoo.com για να του στειλω το σχετικο link.

H διευθυνση στο myspace: http://www.myspace.com/awakejohndimoulas

H παρουσιαση που εγινε στο progarchives σχετικα με τον δισκο μου (γιατι το να τον παρουσιαζω εγω ο ιδιος πιστευω δεν εχει και τοσο νοημα γιατι μπορει να γραψω οτι να ναι):http://www.progarchives.com/forum/forum_posts.asp?TID=55711

No God, λατρεύω ήδη. μου φαίνεται αυτό το άλμπουμ είναι πιο “ξεκάθαρο” από το προηγούμενο. με μια πρώτη ακρόαση δλδ στα κομμάτια στο myspace, μου “κατσανε” καλύτερα.

βασικα τα 2 πρωτα κομματια στο myspace ειναι απο τον πρωτο και τον δευτερο μου δισκο αντιστοιχα, τα υπολοιπα ειναι απο τον τελευταιο. ευχαριστω ρε παναγιωτη για τα λογια σου. αν θες μου λες και σου στελνω link για οτι θες να κατεβασεις οκ?

παιζει και ο σακης (bluezlik) σε ενα κομματι κιθαρα.

ωραία πράγματα ρε παιδιά, και το Wooden People είναι πολύ ωραίο.

Κεράστε κανα λινκ γιατί αυτό που είχατε στο progarchives δεν μου ανοίγει.

δεν ξερω γιατι ρε συ, εμενα το ανοιγει κανονικα…
βασικα δεν λεει πολλα πραγματα, τα παρακατω λεει

AWAKE - Dreams made of Science (2008)

Country: Greece
Genre: space-kraut hybrid

Awake is a neo kraut-spacious rockin’ project founded by multi-instrumentalist by John Dimoulas. With guest member Sakis Kasolis (guitar) he worked on his third auto-released album called Dreams Made of Science. Next to combos such as Electric Orange, Metabolismus and a few others, Awake sounds as a potential resurrection of kraut-kosmische musik. The instrumentation oscillates between pure cosmic new agey / lo-fi electronics and hypno-rockin’ exercises. Dreams Made of Science has been released as a double album. The opneing theme is a mysteriously sonic and black synthscape. Before to get into utterly black and claustrophobic lo-fi electronic ambience. The composition starts with a quiet naive-calm synthesised introduction. The third piece reveals an astonishing cloudy-funereal fuzzed out trip based on propulsive kraut-guitar grooves, plaintive minimal organ chords. Clearly among my favourites. No God represents the spaced out drone vibe of the band. This is reminiscent of old krauty hypno works from Dom and Mythos. Ululation is a massive goth-like synthesised piece. This is just mood and demonic ambience but nothing otherworldly or cinematic because of the use of elementary synthesised equipment. Te second chapter opens with two cheap-mechanical symphonic epics. The use of synthesiser toys badly affect the result despite that the initial music intention remains pretty interesting. A special mention to the warm-emotional epic guitar leads that help a lot to keep the listener attentive. The rest of the album carries on the sci-fi , space age dimension of the project. To sum up things, Dreams Made of Science features discernable, tasty and evocative primitive spacey rock experiments. A promising effort with a few brilliant ideas and cachy chordal atmospheres.

Philippe

Discography:

Psychosoap (2005)
Members: John Dimoulas (midi, keyboards, guitars, effects, vocals & lyrics) / Lazaros Filis (guitar, effects and lyrics)

Awake - Dedicated to the Mirage World (2006)
Members: John Dimoulas (midi, keyboards, guitars, effects, vocals & lyrics) / Christine Blana (Lyrics & vocals)

Awake - Divine Corridor full of Windows but no doors (2007)
Members: John Dimoulas (Midis, keyboards, effects, vocals & lyrics) / Christine Blana ( Lyrics & vocals)

Awake - Dreams Made of Science (2008)
John Dimoulas (midi, keyboards, guitars, effects, vocals & lyrics) / Sakis Kasolis (guitar)

το 2008 ειναι το cd το τελευταιο, δεν ξερω γιατι βγαζει αυτη την φατσα διπλα στο 200 αντι για το 8…τρελαθηκε μαλλον!

ε, εννοούσα ότι δεν μου ανοίγει τα λινκς για download που έχεις ποστάρει εκεί.

μου λέει:

THE FILE ASSOCIATED WITH THIS LINK HAS EXPIRED…

σε 5 λεπτακια σου στελνω link για κατεβασεις τον δισκο να γουσταρεις και να με ερωτευτεις σφοδρα!

:oops::oops::oops:=D>:hippy:

http://rapidshare.com/files/208534734/AWAKE_-_Dreams_Made_Of_Science.rar.html

καλη ακροαση και τα λεμε στους amon duul (χωρις να σε ξερω και το ιδιο και συ. θα με γνωρισεις ομως απο την μυρωδια της δεξιας μου μασχαλης και θα εχεις την ευκαιρια να φιλησεις τα χερια του απολυτου ελληνα ροκ σταρ αφου σου φιλησω εγω πρωτος τα ποδια και μαλαξω αισθησιακα τον υγρο ουρανισκο σου…)

μην δινεις σημασια στα παραπανω (τα εννοω ολα 100!%)

αν σου αρεσει τελικα ο δισκος πες μου αν θες να σου στειλω link και για τον πρωτο μου αφου οπως μου ειπες τον 2ο τον εχεις

Με σκλαβώνεις και τα λόγια σου με συγκινούν βαθύτατα. Αυτό είναι απειλή. :lol:

Θα πω εντυπώσεις μετά την ακροαση.

καλα ρε με απατας με αλον? τελος η συνεργασια μας ρε! κ ουτε θα σου μιλαω στους amon duul να εισαι με το παναγιωτακι σου ρεεεεεε!

ον τοπικ!
το αλμπουν ασελγει σε ατρχια κολαρακια!
περα κ απο τις φοβερες ιδεες εχει γινει κ αρκετη καλη δουλεια στο θεμα ηχολυψια!

παναγιωτη θα εισαι amon duul ?

οχι ρε σακη αφου ξερεισ οτι εισαι ο ενας!

οποιος τυχον ενδιαφερεται μπορει να μμου στειλει στο παρακατω μειλ πληροφοριες για να του ταχυδρομησω το cd

MAMIEISBLUE@YAHOO.COM