Ayreon-Star One-Arjen Lucassen

…:lol::lol: υπέροχος ο Ολανδός:):!:

Η ιστορία του Human Equation είναι μακράν η χειρότερη από τα 5 concept albums που έχει βγάλει με τους Ayreon.Ισχύει ότι σπέρνει το άλμπουμ μουσικά αλλά ως ιστορία χωλαίνει.Επίσης,το στόρυ του Universal Flight Migrator είναι το καλύτερο μαζί με το 01011001.Απλά είναι έπη και τα δύο.Τα Star One είναι και τα 2 γαμάτα.Δε μου έχουν αρέσει τα υπόλοιπα project του(μαζί με τα solo).

‘Ντάξει προμηνύεται δισκάρα. Όσον αφορά στους guests, αν τα samples που ανέβηκαν στα video teasers του Lucassen είναι αυτά που θα υπάρχουν στο δίσκο, αυτός ο πούστης ο Rudess ΠΑΛΙ shredding solo στα πλήκτρα παίζει ενώ ο ΘΕΟΣ ονόματι Rick Wakeman παίζει κάτι μαγικές μελωδίες στο πιάνο και στα πλήκτρα-synth άλλο πράγμα. Και πάλι απ’ τα λίγα samples που 'χουν ανέβει, διακρίνω μια progressive rock και λιγότερο metal προσέγγιση στο δίσκο, πράγμα εξαίρετο.

ΠΑΜΕ ΡΕ ΜΕΓΙΣΤΕ, ΠΑΡΕ ΜΑΣ ΤΑ ΣΚΑΛΠ!!! :smiley:

εγώ έκλαψα λίγο με Karevik :’)

Καλα, οτι θα χρησιμοποιουσε Karevik εκανε μπαμ απο χιλιομετρα. Ελπιζω τα μερη του να ειναι ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!! (Που μαλλον θα ειναι, μιας και το cast δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλο)

Κατα τα αλλα, το album λεγεται “[B]theory of everything[/B]” και εχει [B]42 [/B] tracks (wink, wink, nudge, nudge)

SUPER EXITED!!!

ε καλα , τα περισσότερα πρέπει να ειναι ιντρος, διάλογοι και τα ρεστα. αλλά και εγω περιμενω με αγωνια

Εκτος αν το γυρισαν στο grind.

Βασικά στο Facebook είπε για 4 μεγάλα κομμάτια.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk 4

Αυτό να μην το ξαναπείς ούτε γι’ αστείο :stuck_out_tongue:

Βασικα ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ, ο Αrjen απλα αποδιδει φορο τιμης στο Hitchhiker’s guide to the galaxy με τα 42 tracks σε ενα αλμπουμ με τιτλο theory of everything. Αυτο ηθελα να πω απο την αρχη αλλα δεν με πιασατε μαλλον.

Κατα τα αλλα ναι…προφανως τα κομματια ειναι 4.

Εκει εξω…το μπλε πουλακι το μεταφερει! Λογικα, μεχρι το βραδακι και στα γωστα λημερια…

Για όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν για το νέο άλμπουμ, τις συνεργασίες και γενικά ωραίες ιστορίες από τον Arjen, έχουμε στην κεντρική μας σελίδα μια ολόφρεσκια [B][U]συνέντευξη[/U][/B] μαζί του.

Πάντα ωραίος ο Ολλανδός.

Απο τις καλυτερες συνεντευξεις που εχω διαβασει εδω!Well done!!! :thumbup:

Thank you sir! :smiley:

Πολύ ωραία συνέντευξη. Είναι εντυπωσιακό πώς κάνει πάντα όλους τους τραγουδιστές, απ’ όπου και αν προέρχονται, να ακούγονται Ayreon.

Νομίζω ότι στο The Theory Of Everything έχει πάρει μερικές από τις καλύτερες ερμηνείες της καριέρας του, από όλους ανεξαιρέτως. Αξίζει να ακούει κανείς τον δίσκο και να τις παρατηρεί με το στόμα ανοιχτό.

Το concept, επίσης, είναι πολύ ωραίο. Αλλά χάνει πολύ εξαιτίας του ότι οι στίχοι είναι ιδιαίτερα απλοϊκώς δοσμένοι. Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, γιατί η μουσική το συνοδεύει εξαίσια και το σύνολο είναι πάρα πολύ όμορφο.

…εγώ τώρα αρχίζω να λιώνω αυτό

…αδικημένος δίσκος, με με 6 όμορφες μελωδίες, αρκετά διαφορετικός απ’ότι μας έχει συνηθίσει…στο Guilt Machine - On This Perfect Day έχουμε το πιο προγκ δίσκο του Άρτζεν, τον πιο ατμοσφαιρικό, με κυρίως μεγάλα και αργά τραγούδια με μεγάλα συμφωνικά μέρη…πολύ καλά και τα φωνητικά του άγνωστου σε μένα Jasper Steverlinck…το Twisted Coil απ’τα πιο αγαπημένα του δίσκου
…και σαυτό του 2009 και το δεύτερο Star One - Victims of the Modern Age, όπως και το τελευταίο Ayreon - The Theory of Everything, δείχνουν τον Άρτζεν σε μεγάλη συνθετική φόρμα…δεν έχω ασχοληθεί με το προσωπικό του Lost in the New Real που κυκλοφόρησε πριν κανά χρόνο και κάτι, αλλά πιστεύω κιαυτός είναι γεμάτος από όμορφα τραγούδια

:):!:

Ψηθηκα.Στο ψαξιμο για αμεσο ακουσμα μιας και η περιγραφη πληρει προυποθεσεις για ενα ενδιαφερον δισκο

Time has come to finally disclose my new project… it will be a collaboration between my favorite female singer Anneke van Giersbergen and me! Expect an epic concept double album, a combination of ?classical meets metal? and ?acoustic folk?. More details later!

…και να μας ξανάρθουν, όπως πριν από κάποια χρόνια…υπέροχοι άνθρωποι και οι δυο:):!: