Backstage Pass #14: Καζαμιας 2008

φαντάζομαι ότι εννοεί ότι όπως τώρα αυτός την “έπεσε” στον μοντε έτσι και τότε κάποιος άλλος αντίστοιχα θα την “έπεφτε” στον μοντε :roll:

Ρε Μάνο ώρες ώρες με γλυτώνεις από κόπο και χρόνο! :slight_smile: Γενικά συμφωνώ με το πόστ.

Γενικα ο Μοντε ειναι ωραιο αγορι και του την πεφτουν ολες και ολοι.

Και οι δυο πλευρες εχουν τα δικια τους κατ’εμε…:wink:

Καλημέρα σε όλους… Όπως πολύ εύκολα θα καταλάβατε είμαι ο ένας και μοναδικός οπαδός του John Norum στην Ελλάδα, ο γνωστός telisvas… Επειδή σαν telisvas δεν μπορώ να γράψω κάποιες σκέψεις μου, δημιούργησα τον συγκεκριμένο λογαριασμό, τον οποίο δεν προτίθεμαι να ξαναχρησιμοποιήσω, ως εκ τούτου ο admin και οι Mods μπορούν να τον διαγράψουν… Αφορμή του συγκεκριμένου post είναι η κοντρούλα ανάμεσα σε δύο πολύ καλά παιδιά - μέλη του forum, για τον ΚΑΖΑΜΙΑ 2008…
Θέλω να πω ότι τις αναφορές του ΛΟΥΚ για τους 400 οπαδούς των Europe στην Ελλάδα, δεν τις εξάλαβα προσωπικά, ούτε πιστεύω ότι εμπεριέχουν εμπάθεια… Πιστεύω ότι έκανε χιούμορ και ως χιούμορ το εξέλαβα… Τις συγκεκριμένες σκέψεις μου του τις έστειλα και σε Pm…
Εκ των υστέρων και με τα πάθη να έχουν καταλαγιάσει, θέλω να πω ότι στο γκάλοπ του καλοκαιριού δεν έγινε κάποια ηθελημένη προσπάθεια νοθείας… Όταν γνωστοποίησα την ύπαρξη του Poll στο επίσημο forum των Europe η ψηφοφορία είχε κριθεί, κάτι που παρατήρησε ο γίγας κάρβου (να έρθει ο Μοριέντες στον Ολυμπιακό το Δεκέμβρη και ν πάρει η Τσελσι τον Ουαντού, να τον φυλάξει)…
Επίσης η σειρά που εμφανίζονται τα συγκρτήματα σ’ ένα φεστιβάλ δεν έχει καμία μα καμία σημασία… Εδώ κάποτε οι Queensryche έπαιξαν πριν τους Nightwish… Η όλη φάση είχε σκοπό να γίνει κουβέντα, με έμμεσο τρόπο να προμοτάρω την συναυλία, για να μην έχουμε τ’ αποτελέσματα που είχαμε… Δηλαδή 2 τεράστιοι καλλιτέχνες των 70’s και 90’s καθώς και μια από τις καλύτερες μπάντες των 80’s να μαζέψουν 1500 άτομα…
Κι επειδή εγώ ειμαι της γενιάς του Eurobasket, θα στεναχωρηθώ πολύ να μην δω τους Europe ξανά στην Ελλάδα, επειή πιστεύω ότι είναι πολύ υποτιμημένοι στην χώρα μας…
Αυτά και φιλιά πολλά σε όλους…
Και για του λόγου το αληθές…






Για διασκευές σε UFO και Led Zeppelin στο www.myspace.com/telisvas στα video

@Norum : αποδεικνύεις και πάλι οτι έχεις χιούμορ και μπορεί να μην “μας γράφεις”, αλλά μας διαβάζεις. χαίρομαι που έπιασες το feeling του κειμένου. μαζί τα είπαμε και θα τα ξαναπούμε.καλή συνέχεια

επιστρέφω με περισσότερα

χαχαχαχα

Μέχρι και οι Europe παίζουν Floyd που εσύ τους λες ύπνο!!! Που ΄σαι ρε Slekkas να τα δεις? Επιτέλους αποκαλύφθηκε ότι ο Telisvas είναι Floydάκιας!!!:lol: :lol:

ουφ ρε μητσάρα… ελπίζω να μην έχω ξεχάσει τπτ σοβαρό. σταχυολόγησα κάποιες στιγμές κ αν και δεν είμαι καθόλου σε φάση αυτές τις μέρες να κάνω ΑΥΤΗ τη συζήτηση, χρωστάω απαντήσεις. ιδού.

ελπίζω να μην έχω ξεχάσει τπτ

Α. Το έχω ξαναγράψει (για τους φανατικούς) αλλά ο woody Allen στις Κάνες είχε δηλώσει “είμαστε οι εμμονές μας”, πράγμα που προσυπογράφω, αλλά δεν θέλω να επεκταθώ. Δεν οφείλω να κρύβω τα κολλήματά μου. Οφείλω να μην τα αφήνω να επηρεάζουν την κρίση μου. Αν κάνω κριτική το επόμενο album Europe και το γδάρω, να μου την πεις, γιατί τότε θα στρέφω την γνώμη του κοινού προς την λάθος κατεύθυνση, έχοντας ελάχιστη σχέση με τον ήχο τους. Σε ένα σατυρικό κείμενο όμως, μπορώ να σχολιάσω με υπερβολικό (σάτιρα γαρ) πάντα τρόπο κάποια πράγματα, πράγμα που έκανα. Το επιχείρημα “δεν μπορείτε να τα γράφετε αυτά” το λέτε κάθε φορά που σας πατάμε τον μουσικό “κάλο”. όταν έγραφα ότι η Amy Lee διάλεξε μουσικούς από το καλάθι, δεν είδα κανένα αυτί (εδώ) να ιδρώνει, γιατί οι περισσότεροι θεωρείτε μπαντούλα τους eva. οι φανμποόιδες στο φόρουμ τους όμως τα ίδιαν έλεγαν “δεν μπορείτε να τα γράφετε αυτά”. δεν έχω κάνει ποτέ επίσιμη κρίση για σχήμα που δεν γουστάρω. θα ήταν ηλίθιο κ λάθος. όταν το κάνω να με εγκαλέσεις.

Β. όλοι έχουμε κολλήματα. νομίζω ότι σε κάλυψα στο Α. τα “κολλήματά” μου όμως δεν είναι εγγενή, αλλά επίκτητα, όπως θα καταλάβεις παρακάτω.

Γ. Πάμε λοιπόν στην ουσία. τα γράφω λιτά. πριν δύο καλοκαίρια υπήρχε χρήστης στο φόρουμ που σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συζήτηση για σχήματα του νέου ήχου, ακόμα κ για την τότε συναυλία των guns n roses, δήλωνε πως “όλοι είναι χάλιες. ακούστε wig wam, hanoi rocks” κτλ.… από εκεί λοιπόν άρχισε μια πλάκα προς το συγκεκριμένο άτομο, γιατί το trolling του σε θέματα για τους tool, soad κτλ ήταν και ασταμάτητο και ενοχλητικό. έτσι κ εγώ και η “κλικα΄” μου (χοχοχο) αρχίσαμε επίσης το αστείο vice versa. “ποιοι europe μωρέ, ακούστε tool”. ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ. γιατί εγώ έτσι το βλέπω. σαν τα αστεία που κάνουμε με το “αεκάκι” και την “ομάδα του κόκκαλη και των διατητών”.

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΗΜΑ, ΗΧΟ, Ή/ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥΣ !!! #-o #-o #-o

ένα counter-αστείο ήταν, ως αντίδραση σε μια κουραστική συμπεριφορά.

έτσι απέκτησα λοιπόν τα “κολλήματά” μου.

Φέτος τον Δεκέμβρη όταν έγραφα το κείμενο, αποφάσισα πως το αστείο πάλιωσε και πως αφού το παιδί μαζεύτηκε (κάπως) θα το έκοβα εντελώς. ο καζαμίας ήταν το κύκνειο άσμα και κάποιες μέρες μετά, δήλωσα κ εδώ στο φόρουμ πως θα το κόψω, πράγμα που έκανα κ θα συνεχίσω να κάνω. δεν ξαναασχολούμαι, δεν έχει νόημα.

o denader όπως ξέρεις δεν έφαγε μπαν επειδή “έλεγε αλήθειες”, αλλά επειδή έβριζε. Αν δεν έβριζε θα ήταν ακόμα μαζί μας.

—ΑΠΟΡΙΑ—

είπες (και σωστά) ότι τα ίδια ακούτε κ εσύ, ο diz, o daz, o eagleheart και δεν ξέρω κ εγώ ποιος άλλος…

ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ? ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ? Η ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ?

απλό. δεν έχω πρόβλημα με τον ήχο κ δεν έχω κ με εσάς. ποτέ δεν έχω μπει σε τόπικ “σας” να το καννιβαλίσω. αυτό δεν σου δημιουγεί απορίες? ο Τέλης δλδ που με ξέρει κ είναι πιο κολλημένος με τους γιούροπ απ’την ψαρόκολλα, γιατί δεν στραβώνει? μήπως επειδή ξέρει κ κατανοεί το ύφος της πλάκας?

πλάκα που τελείωσε για μένα με το που μπήκε το 08

Δ. Η σάτιρα προκαλεί. αν θεωρείς ότι “ευχαριστιέμαι” που κάποιες μπάντες είναι στα αζήτητα, θα πρέπει επίσης να θεωρείς πως δεν έχω ζωή. και δεν νομίζω ότι έχω δώσει τέτοια δείγματα. αδιαφορώ. ο καθένας ας ακούει ότι θέλει. σιγά μην ρυθμίζει το επίπεδο της ευτυχίας μου πόσο κόσμο μάζεψαν οι Europe ή οι Skid Row…#-o #-o

E. Νομίζω ότι είναι για το gagarin. αυτό. είναι ΤΟΣΟ κακό? και οι αγαπημένοι μου paradise lost για το gagarin είναι…

Ζ. το fear of the dark είναι προσωπικό αγαπημένο κ δισκάρα. απλά τα άλλα δύο αμφιβάλλω αν θα έφερναν τόσο κόσμο.

Η. σε σένα δεν πήγαιναν. καταλαβαίνω όμως το ύφος σου. οι φορουμικές αιχμές είναι μια τακτική που ακολουθώ γενικά γιατί θεωρώ πως έτσι κάνω ένα δώρο παραπάνω σε 2-3 φίλους που μας διαβάζουν. τπτ περισσότερο, τπτ λιγότερο. δεν θεωρώ ότι σε κανένα σημείο του κειμένου μου μειώνω κάποιον.

Θ. δεν τα “γράψανε”. εγώ τα έγραψα κ εγώ τα χρεώνομαι. το ρόκιν χρεώνεται μόνο ότι μου δίνει βήμα κ τα δημοσιεύει. οι Μπάρμπας/Λουκάς/Μηνιάτης κ παλαιότερα ο Στουραίτης έχουν πολύ καλή σχέση με τον μελωδικό χώρο κ του συμπεριφέρονται ανάλογα. είναι κάκιστο να παίρνει η μπάλα όλους.

Ι. αυτό βασικά σημαίνει πως "η σάτιρα είναι καλή, αρκεί να μην μας αγγίζει", αλλά για αυτό θα γράψω στο επόμενο bp…

cheers