Backstage Pass #8: Το δίκαιο της μπουνιάς

Σε όλα τα υπόλοιπα λίγο πολύ συμφωνώ. Εδώ μόνο, μία παρατήρηση. Επίσης κάνουν, αλλά τα κάνουν στα μουλωχτά και μακριά από τις κάμερες (είναι προφανώς πιο έξυπνοι από τους άλλους αφού δεν γίνονται εν τέλει ρεζίλι στα παράθυρα και πιο εύκολο είναι να παραπλανήσουν κόσμο).

Στη Πεντέλη όμως για παράδειγμα, ο οικισμός των Κούρδων όλα αυτά τα χρόνια έχει τραβήξει πολλά και λίγα βγαίνουν παρά έξω… :frowning:

συγχαριτιρια μοντε! ακομα μια φορα τα λες πολυ σωστα!:wink:

To όνομα Περίανδρος Ανδρουτσόπουλος ελπίζω να σας λέει κάτι. Όντως τα φασιστόμουτρα κρύβονται καλά και δεν καίνε αμάξια, αλλά απλά περιορίζονται στο μαχαίρωμα μεταναστών κλπ. Πάντως χάρηκα σε ένα περιστατικό που φασίστας την έπεσε σε τσιγγάνο και τελικά κατέληξε στο νοσοκομείο. Πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος…:lol: :lol: :lol:

Πιστεύω πως αυτοί που έκαναν τα επεισόδια στο Ejekt ήταν απλά…ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ/ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΣ που ήθελαν να βρίσκονται μέσα αλλά …δωρεάν.Όλα τα άλλα είναι παραμυθάκια για μικρά παιδιά.Ούτε αναρχικοί,ούτε “κατά της κοινωνίας του θεάματος” -σιγά μην διάβασαν πριν τα σπάσουν και Ντεμπόρ!μη χέσω,έλεος!
Άν τους υπερασπίστηκε το indy είναι διότι πολλά “αξιοσέβαστα” τσογλάνια/χούλιγκαν έχουν διεισδύσει και εκεί…ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ!
Ο ΤΣΟΓΛΑΝΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!

Από την άλλη,διαφωνώ με όσους σαν μωρές παρθένες απορρίπτουν την “άσκοπη και απρόκλητη βία”.Άν ζεις σε αυτή -ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΛΛΗ-κοινωνία ,ΞΕΡΕΙΣ ότι η βία εξασκείται πάνω σου από την στιγμή της γέννησης.Και όπως κάθε κοινός νους ξέρει,Η ΒΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΒΙΑ.Εκτός κι αν έχεις συνηθίσει πλέον στο σκύψιμο…
Έτσι, π.χ. ,η DiDi έχει το δικαίωμα να μαντρώνει το ποίμνιο ( μάντρί των 100,80,κλπ ? ) αλλά κι εγώ -όπως και σεις- έχουμε το δικαίωμα : α) είτε να μην τους τα σκάσουμε ή β) να τους τα κάνουμε θερινά μπας και γίνουν κάποτε άνθρωποι… Το πια αντίδραση θα επιλέξει ο καθένας είναι προσωπική υπόθεση απόλυτα σεβαστή σε μένα-και εξίσου σεβαστή και λογική για μένα!Όποιος διαφωνεί μπορεί να συνεχίσει να μασουλάει το χορταράκι του και να ναι ευτυχισμένος…επίσης δικαίωμά του απόλυτα σεβαστό.
ΑΠΛΑ…ΜΟΝΟ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ!ΑΠΛΟΙ “ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ” ΕΙΝΑΙ.“ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ-ΑΣ ΕΙΧΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ 250 ?!” Έ,λοιπόν έχουμε αλλά δεν τα δίνουμε!Προτιμάμε να σας δώσουμε ΑΛΛΑ πράγματα!Time will tell…:))

Μαζί σου… Ferrari για όλους!!

Συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σου, αν και εγώ έσκασα στη DiDi τα φράγκα μου και φέτος. Όμως αυτή εκμεταλλεύεται την αγάπη κάποιων για τη μουσική. Όσο το να τους τα κάνουμε θερινά στον χώρο της συναυλίας διαφωνώ γιατί έτσι κάνεις κακό και σε ανθρώπους που δεν φταίνε σε τίποτα. Αν όμως μάθαινα πως ένα βράδυ της έκαψαν τα γραφεία σίγουρα δεν θα πέθαινα από τη στενοχώρια μου:wink:

αυτο που λες δε το ηξερα. τεσπα. ας μη βγαινουμε οφ τοπικ. συμφωνουμε πιστευω οτι κάθε μορφη καταπίεσης και βίας δε μπορεί να δικαιολογηθει, ειδικα οταν προκειται για μια “α” ιδεολογια, οτι κι αν αφορα. αυτο ειναι και το μηνυμα του μοντε. δεν υπαρχει καλη και κακη βια. μονο ο ορος “βια” υπαρχει.