Bad Company live in Athens (13/4)

εμ,ναι,αυτό…χωρίς rodgers…[-X

Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός σύντροφοι?
Και το να έπαιζε ακόμα ο Ριβάλντο στον Ολυμπιακό θα ήταν γαμώ, αλλά δεν παίζει! Καλό θα ήταν να ανοίγαμε και καμιά ροκ εγκυκλοπαίδεια πού και πού!
Οι “γνώστες” γνωρίζουν πως το τελευταίο άλμπουμ των Bad Company με την original line up ήταν το Rough Diamonds του 1982! Δεν μπορώ να ακούω άλλες κουταμάρες για τον Paul Rodgers! Είναι εκτός μπάντας εδώ και 26 ολόκληρα χρόνια! Και μετά από ενδελεχή έρευνα διαπίστωσα πως μόνο αυτοί οι Bad Company είναι ενεργοί. Δεν υπάρχουν άλλοι! Άντε να μην μπλεκόμαστε με βλακείες!
Το συγκρότημα έχει αλλάξει μέλη πολλές φορές, αλλά πιο πιθανό είναι να θεωρήσει κανείς τον Rodgers μέλος των Queen (με τους οποίους ούτως ή άλλως ηχογραφεί) παρά των Bad Company! Τα τσανάκια τους έχουν χωρήσει χρόνια τώρα!
Άλλωστε οι γνώστες ξέρουν ακόμα πως ο Paul Rodgers ήταν το ομορφόπαιδο και ο Mick Ralphs υπέγραφε τις σπουδαίες συνθέσεις των Bad Company (Ready For Love - Can’t Get Enough etc)!
Έλα να ξεκολάμε σιγά-σιγά!

Συμφωνώ στο γενικό πλαίσιο, απλά ο Rodgers δεν είναι ακριβώς τόσα χρόνια εκτός μπάντας. Το 1998 η αυθεντική σύνθεση έκανε reunion, ηχογράφησε 3 νέα κομμάτια (που βρίσκονται στο “Anthology”) και έκανε και Αμερικανική περιοδεία.
Επίσης το 2001 ο Rodgers με τον Kirke έκαναν περιοδεία στην Αμερική ως Bad Company και έβγαλαν και Live.
¶σ’το είναι μπλεγμένο το πράγμα.
Αυτή τη στιγμή, ναι… αυτοί που έρχονται είναι οι μόνοι που υπάρχουν. Πιο μετά όμως δεν ξέρουμε σίγουρα…
Θα ήθελα κι εγώ να δω τον Paul, όμως το σημαντικό τώρα είναι να περάσουμε καλά στη συναυλία 8)

επειδη εχω δει τον paul rodgers μονο του και ηταν καταπληκτικος δεν μου λεει τιποτα να ακουσω τα τραγουδια τους απο καποιον αλλο.
επισης ο rodgers εχει γραψει τραγουδαρες των FREE (ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ME TON FRASER.)
και ROCK STEADY,BAD COMPANY,SHOOTING STAR,RUN WITH THE PACK,ROCK N ROLL FANTASY,…
ο καλυτερος τιτλος για το Live αυτο mick ralphs plays bad company…

τελικα με ακουσε!:smiley: :smiley:
http://www.rocking.gr/article4439.php

λογικα θα παω!:smiley:

εγω παντως για αθηνα το τσιμπησα εδω και καιρο το εισιτηριακι μου και περιμενω…!:bounce: :bounce: :bounce:

:smiley:

Kαι εγω πηρα σημερα το εισητηριακι αλλα μου φαινεται περιεργο καθως ειναι πολυ μικρο…Και εσας ετσι ειναι…???

Απο εδω ποιοι θα ειμαστε για την Κυριακη…??

Nαι, όλα μικρά είναι μην ανησυχείς :smiley:

Εγώ θα είμαι μέσα και από ότι ξέρω και αρκετοί άλλοι (από εδώ και όχι μόνο), λογικά θα γεμίσει το Κύτταρο.

Περιμένω να διαβάσω εντυπώσεις Bluezlick από το αποψινό live στη Θεσ/νίκη.

Έχω τσιμπήσει και γω το εισιτήριό μου εδώ και καιρό.
Δεν έχω ιδέα για το club.Μόνο ξέρω πού είναι… Είναι μικρό όπως λέτε?Δηλ. πόσους χωράει περίπου?:-k
Πιστεύω πάντως θα ναι καλή εμπειρία:) :wink:

Λέω να το συνδυάσω με το συλλαλητήριο του ΠΑΟ που θα γίνεται εκεί στην περιοχή:p :smiley:

μΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

τραγικο λαθος να πατε στη συναυλια!!!

πουληστε τα εισιτηρια σας ΤΩΡΑ!!! οσο οσο φτανει. παλι κερδισμενοι θα βγειτε!!!

ξερετε ρε ποσο παιξαν στη σαλονικα??? μια ολοκληρη ωρα!!! ναι καλα ακουσατε ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΩΡΑ!!!

ντρεπομαι που ειμαι ανθρωπος μαζι με τους διοργανωτες. καλυτερα πιθικι!!!

καλα τα λεει ο Camel!
στην θεσσαλονικη που τους ειδα εψες παιξανε ακριβως 1 ωρα μαζι με το σολο drums k to encore!8O
[SIZE=“5”] ΑΙΣΧΟΣ[/SIZE]

αυτο ηταν το μονο κακο!
γιατι το γκρουπ εσπερνε κ ο τραγουδιστης ηταν θεος! εκλεινες τα ματια κ ακουγες paul!
οσο κρατησε η συαυλια ηταν τελεια! ακουστηκνα κοματαρες κ 3 Free παρακαλω!
ΑΛΛΑ ΡΕ ΜΟΝΟ 1 ΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

ειχα παει στον PAUL RODGERS στο ΡΟΔΟΝ πριν απο πολλα χρονια ,εκανε 3 encore
και στο τελος lucy in the sky with diamonds.

Οι Bad Company, χωρίς τον Rodgers και τον Kirke, παίζουν κομμάτια των Free?!?

αυτα εδω!

fire and water - whising well - all right now

Μολις επεστρεψα και μαλλον ειμαι ο πρωτος που θα γραψει για σημερα…

Εκπληκτικη εμφανιση απο τους Bad Company που σαρωσαν και εδειξαν απιστευτα αγεραστοι…Ο Hart ειδικα μας βγηκε και γυναικας…Πρεπει να την επεσε σε τουλαχιστον 5 γυναικες…Ο Ralphs μοναδικος ενω Colwell και λοιποι εδωσαν τα παντα στη σκηνη…

Ακουστηκαν κομματαρες (Οσα θυμαμαι χωρις σειρα: Good Lovin Gone Bad,Shooting Star,Rock Steady,Ready For Love,Can’t Get Enough,Feel Like Making Love,All Right Now,Wishing Well,Fire And Water) αλλα και ελειψαν κομματαρες οπως τα Bad Company και ενα απο τα αγαπημενα μου το Νο Smoke Without Fire…

Αρνητικο σχετικα η μολις 1 ωρα και 15 λεπτα που επαιξαν αλλα οσο κι αν ηταν επαιξαν απιστευτα…

Για μενα ηταν μια πολυ καλη και διασκεδαστικη προθερμανση για το συναυλιακο καλοκαιρι που ακολουθει…

θα επιμεινω πως το ολο πραμα δεν αξιζε. μια ωρα μονο ειναι απλα ντροπη και κοροιδια.

φιλε μου rasputin θα ηθελα να μαθω αν θα ξαναπηγαινες σε συναυλια τους μετα απο αυτο.

κατι ακομα.στις συναυλιες οταν παμε παμε για να πουμετ μετα “τα σπασε!!!”
οχι για να λεμε ειναι προθερμανση για το καλοκαιρι…και το καλοκαιρι δηλ αν πεις οτι ηταν προθερμανση για το χειμωνα??(δηλ οι συναυλιες αυτες παλι δεν ηταν καλες…)

You don’t get my point…

Φυσικα και θα ξαναπηγαινα αφου μου αρεσε πολυ…Φυσικα και τα εσπασαν και ας επαιξαν μολις 1 ωρα και 15 λεπτα…

Οταν λεω προθερμανση εννοω πως αυτη η συναυλια δεν ηταν για να αναψουν τα αιματα,να χτυπηθεις που λεμε…Ηταν μια παρα πολυ καλη συναυλια που προθερμανε χαλαρα το σωμα μου για το καλοκαιρι φραπε που ακολουθει…Παει και ενα τετραμηνο απο την τελευταια μου συναυλια…
Δεν παυω ομως να εχω περασει απιστευτα…

Όπως τα λέει ο Rasp. Θα μπορούσαν σίγουρα να παίξουν 2-3 παραπάνω, αλλά ήταν και πάλι πολύ καλοί και περάσαμε μια χαρά!!!

ρε μαλακα τι χωνεσε παντου! γκρινιαρη! που να πηγαινες κιολας!
η συναυλια οσο κρατησε ηταν θεικη! ΤΕΛΟΣ!

παιδια εμενα μου ετυχε το πιο ακυρο…
γυρνουσα την κυριακη με το τραινο απο φλωρινα…
οποτε πηραμε στο πλατυ το τραινο απο θεσσαλονικη για Αθηνα…
δεν ειχαμε καθισματα οποτε πηγαμε στην καντινα…
Μπαινουμε μεσα και βλεπουμε τους Bad Company!!!
δεν τους αναγνωρισαμε αμεσως αλλα σπαγαμε το κεφαλι μας να καταλαβουμε πιο συγκροτημα ηταν(φαινοταν οτι ηταν συγκροτημα)…
καθισαμε στο διπλανο τραπεζι… τεσπα πιασαμε κουβεντα (αυτογραφα, βιντεο, φωτογραφίες κλπ) καιπεχτηκαν κορυφαιες φασεις…πχ ειχα στο τραπεζι το metal hammer και το παιρνει ο τυπος ανοιγει την πρωτη σελιδα και βλεπει μια διαφημιση κιθαρας κοιταει τον κιθαριστα που διαφημιζε και κανει “Oh he is my friend!” και αρχιζει να γελάει… ή που την επεφταν σε οτι γκομενα κυκλοφορουσε στο τραινο κλπ…
οποτε σε μια φαση μας ρωτησαν αν θελουμε να παμε το βραδυ… εμεις ειπαμε αμεσως ναι και μας εδωσαν ενα χαρτι να γραψουμε τα ονοματα μας για να μπουμε… ηταν και δυο αλλοι που γνωρισαμε στο τραινο
Οποτε το βραδυ παμε κατα τις 10.30 κυτταρο… λεμε στην πορτα τι τρεχει ομως μας ειπε ο πορτιερης οτι δεν υπαρχει λιστα… πηραμε τους αλλους 2 τηλεφωνο και μας ειπαν οτι ειχαν μπει…(στην αρχη δε τους αφησαν ομως καναν λιγο φασαρια και τα καταφεραν ομως δοθηκε εντολη οτι πλεον δεν υπαρχει λιστα)
οσο και αν προσπαθησαμε δεν τα καταφεραμε να μπουμε και κατσαμε καμια ωρα εξω και ακουγαμε τη συναυλια…