Barcelona

2 ημίχρονο - 1 τελικό με τον Μέσι τελικά.
Δηλώνει δυστυχισμένος, και πως μένει αναγκαστικά στην ομάδα για 9 μήνες ακόμη.
Επίσης λέει πως η διαχείριση από τον πρόεδρο είναι καταστροφική για τον σύλλογο και πως θέλει να παίζει ποδόσφαιρο για να διεκδικεί πράγματα, όχι απαραίτητα να κατακτά, αλλά η ομάδα πλέον δεν το κάνει εδώ και καιρό.
Στην καλύτερη μένει σε μια μέτρια ομάδα, στην χειρότερη θα έχουμε φαινόμενα Μπέιλ-ρεαλ προς το τέλος της χρονιάς.
Κατάντια για τον σύλλογο.

5 Likes

Ευτυχως επικρατησε ο ρομαντισμος!

2 Likes

Απο το να παει σε μια απο τις κωλοομαδες που σου αρεσουν επειδη εχουν “σωστο σχεδιασμο” ναι, ευτυχως.

Ούτε είναι σε κάποια ομάδα που μου αρέσει, ούτε πιστεύω ότι θα πάει σε κάποια ομάδα που μου αρέσει, ούτε εμπλέκεται κάποιου είδους ρομαντισμός στην απόφασή του. Τους είπε στη μάπα “μένω, γιατί δε με αφήνετε να φύγω”, πολύ ρομαντικό ακούγεται :joy:.

Εγώ το έχασα ρε παιδιά: ο Μέσι που ζει Βαρκελώνη από τα 16 του, γιατί δηλώνει δυστυχισμένος που θα πληρωθεί δεκάδες εκατομύρια € για να μείνει άλλο ένα χρόνο Βαρκεκώνη; Μόλις το άκουσα στο ράδιο. Μόνο το τσακωμό με Αμπιντάλ θυμάμαι. Είχε συμφωνήσει κάπου;

(Ρεάλ έχουμε χώρο :stuck_out_tongue: )

Με Σίτυ. Αλλά όταν τρώει απανωτά χαστούκια κάθε χρόνο, ε ξενέρωσε. 9 μήνες ακόμα εκτός κι αν φέρουν παίχτες της προκοπής. Με Κούμαν δεν βλέπω προκοπή πάντως.

1 Like

Αρκετα στεναχωρο βιντεο μπορω να πω. Δεν εχω δει τον Μεσσι σε πολλες συνεντευξεις γενικα, κυριως γιατι κι αυτος ο παπαρας δεν κανει τον κοπο να μαθει αγγλικα σε υψηλο επιπεδο. Αλλα φαινεται πολυ ηπιος και γλυκος στην συγκεκριμενη συνεντευξη, και φυσικα αρκετα πικραμενος.

Για να δουμε μηπως γινει κανα θαυμα και ως δια μαγειας δεσει καπως η ομαδα μεσα στην πολυ περιεργη επερχομενη χρονια. Τεραστιο λαθος το να διωξουν τον Βαλβερδε.

1 Like

Δες τις μονάδες που έχει αυτή την στιγμή η ομάδα, και θα καταλάβεις πως δεν υπάρχει περίπτωση για μεγάλα πράγματα. Πίσω ειδικά δεν κουνιέται τίποτα.

Θαύμα. Ο κουτινιο παίζει σε πιο ορθολογική θέση και είναι αρκετά καλός εκεί.
Φατι βγαίνει από τα άκρα, γκριεζμαν ξεκίνησε απο τα άκρα που ήταν άφαντος αν και προσπαθούσε να κλείνει όταν ανέβαιναν και τώρα παίζει κορυφή. Αυτό το πλάτος θα μας φάει.

Αλλά όταν έχεις αυτούς τους 3+1 πίσω, δεν υπάρχει ελπίδα μόλις παίξεις μεγάλο ματς.

1 Like

Στα τσακιδια

1 Like

Αναμενόμενη εξέλιξη, διόλου απίθανο να το είχε συμφωνήσει με τον Μέσι.

Οταν η πιο ομορφη ενεργεια της αγωνιστικης ειναι μια ενεργεια του Μεσσι, κατα την οποια δεν ακουμπαει καν την μπαλα :joy:

https://www.youtube.com/watch?v=q6Jmuoa90h0

Δεν ξερω αν βλεπετε το βιντεο αυτο, τα εχουν κανει σκατα με τα restrictions πλεον αναμεσα στις χωρες.
Μου λειπει το παλιο καλο internet που ανοιγαν ολα απο παντου και χωρις να πληρωσεις.

Οπως και να χει, ο Μεσσι συμπληρωσε 767 εμφανισεις με την φανελα της Μπαρτσελονα, και πλεον ειναι ο κατοχος σχεδον καθε σημαντικου ρεκορ για την ομαδα αυτη. Αναμφισβητητα ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης στην ιστορια της, και για μενα ξεκαθαρα και ο καλυτερος ποδοσφαιριστης ολων των εποχων. Ειμαστε τυχεροι που ζησαμε ολοκληρη την καριερα του, απο τοτε που πετυχαινε το πρωτο του γκολ στο Champions League απεναντι στον Παναθηναικο στις 2 Νοεμβριου του 2005 σε ηλικια 18 ετων, εως και σημερα, που εχει πλεον υπαρχει μελος της ομαδας αυτης για περισσοτερη απο τη μιση του ζωη.

Το καλο ειναι πως εχει ακομα 3-4 χρονακια καριερας πριν πεσει αρκετα νομιζω, το κακο ειναι πως δυστυχως δε θα κλεισει την καριερα του στην ομαδα στην οποια τον λατρεψαμε, αλλα αυτα εχει ο επαγγελματικος αθλητισμος.

Κατοχος 4 τιτλων Champions League απο τους 5 συνολικα της Barcelona, ειναι προφανως το μεγαλυτερο κεφαλαιο στην ιστορια της. Αυτα τα λιγα για τωρα, λογικα οταν αποσυρθει θα εχουμε γυρω στα 300 αφιερωματα για αυτον.

Τι γίνεται ρε σεις; Πότε θα παίξει ο Γκασόλ; :basketball:

Προσπερναμε το τραγουδι που ειναι εμετος, και κραταμε μονο αυτην την φαση απο ενα εντελως κακο, αδιαφορο και αχρωμο ντερμπυ που ισως να καθορισε και το πρωταθλημα φετος στην Ισπανια.

Θα ηταν ενα απο τα καλυτερα 20 γκολ που εχει βαλει ποτε, και αυτο λεει παρα πολλα.

Οτι καλυτερο εχω δει ποτε στο ποδοσφαιρο.

Fun fact για το πειραγμα:

Lionel Messi and Cristiano Ronaldo has scored a combined 25 club free-kicks since 2017 season.

Messi - 23
Ronaldo - 2

Παιζει να ειναι και ο καλυτερος στον κοσμο ο Ομπλακ. Το εβγαλε ο σκυλος.

1 Like

Δεν έμπαινε ούτως ή άλλως :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Παρα πολυ ωραιο, δεν μπορω να φανταστω τι θα δουμε οταν αποσυρθει καποια στιγμη. Ελπιζω να καταφερει λιγα πραγματακια ακομα στα λιγα χρονια που του μενουν πλεον. Το Μουντιαλ πολυ δυσκολο, αλλα ενα τελευταιο πρωταθλημα με Μπαρτσελονα και ΙΣΩΣ ενα Ch. League θα ηταν ομορφο τελειωμα στην καριερα του.

2 Likes