Barcelona

ανακοινωθηκε οτι δεν μπορει να ανανεωθει το συμβολαιο πριν λιγο. οποτε φευγει!!!

Αληθεια ειναι και απο τον επισημο λογαριασμο μαλιστα.

Θλιβερο απλα. Τραγικο βασικα.
Επρεπε να του δωσουν ΟΣΑ λεφτα ζηταει και με ΟΤΙ ορους θελει.
Για να υπαρχουν negotiations, σημαινει οτι υπηρχε τροπος.
Αυτη η τωρινη διοικηση τα εχει γαμησει ολα πια.
Αντε να δουμε που θα παει. Οι περισσοτερες επιλογες ειναι δυστυχως σιχαμενες ομαδες.

H τωρινή διοίκηση δεν έχει ούτε 5 μήνες και του έδωσαν όσα ζήτησε και ο ίδιος δέχτηκε μείωση (σύμφωνα με τα ρεπορτάζ τουλάχιστον) αλλά έχει σκαλώσει (λένε) στις οικονομικές απαιτήσεις της λίγκας. Στο τέλος πιστεύω ότι θα μείνει.

Μακαρι να εχεις δικιο και να τα βρουν οντως.
Η διοικηση αν δεν κανω λαθος με εξαιρεση τον προεδρο δεν εχει αλλαξει, οχι?
Διαβασα κι εγω κατι για La Liga restrictions, αλλα μου φαινεται εντελως ηλιθιο, δεν μπορουν να βρουν λυση?

Η διοίκηση μετά τις εκλογές (κάπου Μάρτιο-Απρίλιο αν θυμάμαι καλά) έχει αλλάξει εντελώς νομίζω. Είχε γίνει και προεκλογικός αγώνας από τους υποψήφιους. Με την νίκη του Λαπόρτα ειδικά δεν νομίζω να κράτησε κάποιον από την διοίκηση του Μπαρτο.

Η ανακοίνωση παρα είναι λιτή για ένα τόσο μεγάλο γεγονός. «Η λα λίγκα μπλα μπλα δεν μας αφήνει, καλή τύχη στην προσωπική και επαγγελματική σου ζωη»

Πολλοί δημοσιογράφοι από το RAC1 που συνήθως πέφτουν μέσα, λενε πως ακόμα δεν τελείωσε τίποτα. Είναι ένας τρόπος πίεσης προς την ομοσπονδία.

Με το φτωχό μου μυαλό πιστεύω πως δεν ισχύει αυτό, γιατί μου φαίνεται περίεργο και επικίνδυνο σε δημόσια θέα να «εκβιάζει» την λα λίγκα. Δεν ξέρω πως μπορεί να μαζευτεί μετά όλο αυτο.

Μπορεί απλά και για να γλιτώσει την οργή των οπαδών να ρίχνουν την ευθύνη στην λα λίγκα.

Edit: Μόλις πριν από λίγο ανέβασαν στον επίσημο λογαριασμό, ευχαριστήριο βιντεάκι με τις καλύτερες στιγμές του (7 λεπτά μόνο :stuck_out_tongue_winking_eye:) και ανακοίνωσαν συνέντευξη τύπου από τον Λαπόρτα, αύριο το μεσημέρι…μάλλον τέλος.

Σίτι που τον καλοβλεπει από το πρώτο καλοκαίρι των Αράβων ή Παρί που έχει πάρει τους πάντες φέτος;; Ιδού η απορία

Απ’ ότι φαίνεται η Μπάρτσα θα πληρώνει για χρόνια ακόμα την ανικανότητα του προκατόχου του Λαπορτα.

Τέλος εποχής λοιπόν με την αποχώρηση του Μεσσι από την Μπαρτσελονα. Δεν έγινε τελικά πραγματικότητα το εξαιρετικά σπάνιο - σε βαθμό…εξαφάνισης - φαινόμενο να ολοκληρώσει ένας παίκτης την καριέρα του φορώντας την φανέλα μόνο μίας ομάδας, κάτι που θα ήταν ακόμα εντυπωσιακοτερο αν σκεφτούμε ότι πρόκειται για τον κορυφαίο της γενιάς του ( ή έστω έναν εκ των δύο διεκδικητών του τίτλου, ας μην ανοίξουμε και αυτή την κουβέντα τώρα)

Η τραγική ειρωνεία έγκειται στο γεγονός ότι συνέχισε πέρυσι ενω ήθελε να φύγει, αντίθετα φέτος που επιθυμούσε να παραμείνει, αυτό δεν ήταν εφικτό, παρόλο που δέχθηκε να μειωθούν στο μισό οι απολαβές του, μιας και δεν πληρουνταν οι περιορισμοί της λίγκας. Η οποία λίγκα, από ότι διάβασα, για να αποφύγει φαινόμενα συμβολαίων με τον “βασικό μισθό” έχει θέσει το όριο του 50% στις μειώσεις, κάτι που δεν αφήνει περιθώρια ελιγμων, γι αυτό υπήρξαν και επίσημες αποχαιρετιστηριες ανακοινώσεις, συνεντεύξεις κλπ

Το γεγονός είναι ότι, μετά τον Ρόναλντο, φεύγει κι ο έτερος εμπορικοτερος παίκτης από το ισπανικό πρωτάθλημα.

Καλά πάει αυτό.

1 Like

Πλάκα τους κάνουν μπορούσε άνετα να ηταν 0-5

Ο Xavi φτιάχνει πολύ καλό ονομα ως προπονητής με αυτά που έχει κάνει στους λιγους μήνες που βρίσκεται στην Μπαρτσελόνα . Αν όντως επιστρέψει ο Μέσσι όπως φημολογείται, μετά και την απόκτηση του Ομπαμεγιανγκ (τρελή παιχτουρα εντωμεταξύ), είναι πιθανό να μιλήσουμε για αναγέννηση της Μπαρτσελόνα που βλέπαμε από το 2005 έως το 2015 (και με εκλάμψεις τα τελευταία 5 χρόνια)

Διαμαρτυρηθείτε λίγο ακόμα ρε παιδιά, μιλάμε για κατάφωρη αδικία :exclamation:

4 Likes

Όταν τρως 4 σε ντέρμπι στην έδρα σου θα τρως καζουρα ατελείωτη αλλά μην ξεχνάμε και την ουσία

Υγ όχι Σακίρα αγάπη μου ο Πικέ δεν είναι ο καλύτερος αμυντικός αυτή τη στιγμή. Not even close

image

3 Likes

Άντε να πιστέψεις τώρα ότι τον περνάει 10 χρόνια😛

Καλά, πόσες πόζες με τα τέσσερα δάχτυλα πήρε; Με διαφορετικό χέρι, διαφορετικό ρούχο, άλλο χτένισμα και χρώμα μαλλιών… εκτός κι αν μιλάμε για διαφορετικές τεσσάρες!

2 Likes

Καλύτερα να ποστάρει φωτό στα 4, πιο πολλά likes θα πάρει. ξερω καφρικο αλλά…

1 Like

Εντωμεταξύ στο insta έχει 70εκ followers :stuck_out_tongue:

2 Likes

Αν και νωρίς ακόμα, κάτι δείχνει να κινείται φέτος.