Barry Sinnerboy Barnes(Rory Gallagher Tribute) - Greek Tour 2013

σήμερα στο Καπλάνειο του George Gakis :stuck_out_tongue:

μισό ακουστικό σετ και μισό με μια τοπική μπάντα τους Blues People (όπως κάθε χρόνο)

αύριο με report :stuck_out_tongue:

καλά δεν υπάρχει κανένας Γιαννιώτης σε αυτό το φόρουμ??

Ντάξει τα σπάσαμε με τον Barry χθες στα Γιάννενα. σχεδόν 3 ώρες έπαιξε! το κακό ο κόσμος από κάτω που ήταν κλασικός κόσμος για Καπλάνειο, παππούδια και κυριλέδες με αποτέλεσμα να μη γίνεται λίγο τζέρτζελο που και ο Barry το ήθελε και είδικά το ηλεκτρικό κομμάτι της συναυλίας το απαιτούσε εξάλλου!

highlights τα κλασικά ακουστικά Barley & Grape Rag, Out On The Western Plain και το Wheels Within Wheels!!

από το ηλεκτρικό σετ τα outsider Bought & Sold και το προσωπικό αγαπημένο Follow Me.

κατά τα άλλα από όλα είχε ο μπαχτσές, και Bad Penny είχε, και Philby, και Tattoo’d Lady(με εισαγωγή βγαλμένη από τα λαιβ του Ρόρυ) και Moonchild είχε και μάλιστα 2 φορές(και ακουστική εκτέλεση και ηλεκτρική!) και μετά τα κλασικά για το φινάλε Shadow Play και Bullfrog Blues.

[SPOILER][SIZE=“5”][B][I]Wheels Within Wheels[/I][/B][/SIZE][/SPOILER]

bump και double post για το report

http://voodooradio.net/en/voodoo-live-reports/120-barry-sinnerboy-barnes-a-tribute-to-rory-gallagher-live-23-2-2013

ωραία γράφεις 8)
και οι φωτογραφίες από ψηλά πολύ πρωτοποριακές:p
γενικά με το μεγαλύτερης ηλικίας κοινό τι παίζει? το έχω παρατηρήσει και αλλού, του στυλ παίρνω τη γυναίκα μου για ποτάκι

[SPOILER]για να μη λες ότι δε το διαβάσαμε κιόλας[/SPOILER]

[/IMG][/IMG]

Μα,ναι, υπάρχω εγώ.
Αν και έχασα το ακουστικό, κλασικά ο Μπάρρυ μάς πήρε τα μυαλά.

[SPOILER]Πότε θα μας παίξει το [B]Slumming Angel[/B]? Οι απαιτήσεις μας αυξάνονται![/SPOILER]

ξαναρχεται συντομα καβαλα!!!

και ωραίο φεστιβάλ ε! το σκέφτομαι σοβαρά να ανέβω βόλτα.

απλά βάλε τα πάνε έλα

όλα τα άλλα άστα πάνω μου :slight_smile: