Barry Sinnerboy Barnes(Rory Gallagher Tribute) - Greek Tour 2013

ο Barry ξανάρχεται (όπως κάθε χρόνο) στην Ελλάδα για μια περιοδεία με ηλεκτρικά και ακουστικά αφιερώματα στον Rory!

Μέχρι στιγμής έχουμε και λέμε:

[ul]16/2 Κύτταρο
20/2 “Σαν Άλλωτε” στη Ν. Φιλαδέλφεια (ακουστικό)
21/2 The Stone, Πάτρα (ακουστικό)
22/2 TBA
23/2 Καφέ Καπλάνειο, Ιωάννινα(μισό ακουστικό σετ, και μισό με τους Blues People)
24/2 Dizzydolls Rockbar, Θεσσαλονίκη (ακουστικό)
[/ul]

με πιθανότητα στις 22 να είναι στα Γιάννενα(?) και στις 23 στην Καβάλα(?)
για Γιάννενα ο Γάκης μου έχει πει ότι ο Barry θα παίξει σχεδόν σίγουρα. Για Καβάλα αν ξέρει κάτι ας πει ο Astaldo

Ελπίζω να είναι Καβάλα όπως κάθε χρόνο. θα τσεκάρω με ένα φίλο μου που λογικά θα κάνει το κονέ!

Μακάρι πάντως!

Όποιος αγαπάει τη μουσική και το Rory μη τον χάσει!!!

στις 23 στα Γιάννενα στο Καπλάνειο.

ίσως υπάρξει και στις 22 ημερομηνία κάπου σχετικά κοντά.

μόλις μίλησα με τον Barry

μλκ μιλας με Γακη ,μιλας με Μπαρρυ

ποιος εισαι τελος παντων? :smiley:

χαχαχαχαχα! καλά όταν μιλάω με George Gakis το κεφάλι το σκύβω κάτω από ντροπή που μιλάω με τέτοια προσωπικότητα

και άλλη μια συναυλία: 25/2 Cosa Nostra, Λαμία (ακουστικό)

το event της περιοδείας στο fb: https://www.facebook.com/events/488276171228864/?ref=3

Άντε 20 μερούλες μείνανε!!! :slight_smile: :slight_smile:

μέσα και στα 2 για Αθήνα …

(τι σκατά, στο 2ο παίζει 15 min με τα πόδια από το σπίτι μου να μην πάω ??? 8))

πήγε κανείς το Σάββατο στο Κύτταρο να πει εντυπώσεις?

γιατι μονο αθηνα κανει ολοκληρωμενο λαιβ?

Δεν κατάλαβα τι παίζει με τα Γιάννενα στις 22…Παίζει να παίξει και στις 22; Τι γίνεται; Θα το σπάσουμε το Καπλάνειο.
Ο Μιχάλης είναι φαν μπόι του Γάκη.:stuck_out_tongue:

σωστά τα λες

Έχει και τατουαζ τη φάτσα του Γάκη στο αριστερό του κωλομέρι. Το είδα μια φορά καταλάθος, όταν ένα κλαράκι του είχε σκίσει το μαγιό εκείνο το καλοκαίρι, σε ένα καμπινγκ…

[I]“Ο Barry γάμησε (κλασικά),δεν είχε καθόλου ακουστικό μέρος στο Κύτταρο,το ακουστικό του στην Αθήνα θα το κάνει μεθαύριο σε ένα μαγαζί στη Ν.Φιλαδέλφεια.Έπαιξε τρεις ώρες παρά δέκα λεπτά.Το Κύτταρο ήταν γεμάτο,δεν το περίμενα.Επίσης,το fan club του Rory στην Αθήνα ανακοίνωσε ότι θα υπάρξει και Shadow Play Vol.3 τον Απρίλιο,όπου tribute στο Rory θα κάνουν πρώην μέλη της μπάντας του (Gerry McAvoy και Ted McKenna),μαζί με ένα τραγουδοκιθαρίστα με δύσκολο όνομα.”[/I]

Το ριπορτ από το φίλο μου το Σωτήρη.

ποιος είπε για Γιάννενα στις 22? 23 μόνο.

Αθήνα είναι το μοναδικό εξ’ολοκλήρου σετ με πλήρη μπάντα. οπουδήποτε αλλού είναι ακουστικό εκτός από Γιάννενα που είναι μισό μισό.

Δεν κατάλαβα ρε Μιχάλη…κάπου μπερδεύτηκα…

[B]Barry (Sinnerboy) Barnes - Moonchild @Kyttaro 16/2/2013[/B]
http://youtu.be/rYq_PDQfPG8

Το σημερινό ακουστικό τι ώρα είναι ???

Σα να αδυνάτισε ο Barry!:stuck_out_tongue:

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΧΤΕΣ !!!

όποιος δεν ήρθε έχασε !!!
το ακουστικό set τα έσπασε !!!8)8)8)8)