Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Όχι επειδή είμαι Ολυμπιακός, αλλά επειδή είμαι και Ολυμπιακός και moderator :lol: :lol: :lol: (καλά, πλάκα κάνω, δεν πρόκειται να σας πειράξω ποστ για τέτοιο θέμα) ας μη το γυρίσουμε στις ράδιο αρβύλες που δεν αποδεικνύονται και απλά σπιλώνουν πολίτες. Υπάρχουν Ελληνικά δικαστήρια και αποφασίζουν…

Γνωρίζω και εγώ αρκετά για επιχειρηματίες σε άλλες ομάδες, αλλά αφού και εγώ απλά τα άκουσα από τρίτους και δεν αποδεικνύονται, δεν είναι σωστό να τα διαδίδω… (όποιος θέλει να του τα πω σε πμ!!!:stuck_out_tongue: )

Ρε Θανάση τι παράδειγμα ήταν αυτό; :lol:
Εσείς δε διεκδικήσατε ποτέ τον Ρίμπο, ούτε σαν ράδιο-αρβύλα…!
Μόλις έγινε η ανακοίνωση της ανανέωσης του (παικταρά παρεμπιπτόντως) Διαμαντίδη βγήκαν και έριξαν τις μπηχτές τους οι Γιαννακόπουλοι…
Τί επρεπε δλδ να κάνουν οι Αγγελόπουλοι;
Να κάνουν πάλι τους μαλάκες όπως τόσα χρόνια ο Κόκκαλης στο μπάσκετ;
Απάντησαν όπως ακριβώς έπρεπε σε μια ειρωνική δήλωση, απλά πράγματα…
Και είπαν το αυτονόητο.

Όσο για τον Ματσιγιάουσκας τρέξε λίγο τη μνήμη σου στο καλοκαίρι…

Anyway, πρώτη φορά παραδέχτηκα ανακοίνωση του επίσημου Ολυμπιακού.
Και άφησε το μνμ (θέλω να πιστεύω) ότι δε θα αφήσουν ξανά τους Γιαννακόπουλους να “αλωνίζουν”.

Αυτά. Δε θα αλλάξετε γνώμη, ούτε κι εγώ, οπότε ας βάλουμε μια άνω τελεία για να συνεχίσουμε την κουβέντα στο μέλλον ευκαιρίας δοθείσης. :slight_smile:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Κατ’αρχην δεν το θεωρω αστοχο το παραδειγμα μου. Ημουν σιγουρος οτι θα δεχτω αυτη την παρατηρηση (οτι ο ΠΑΟ δεν διεκδικησε τον Ριβαλντο) αλλα εκανα επιτηδες την αντιστροφη για να δειτε ποσο γελοια ακουγεται μια τετοια ανακοινωση οταν εισαι απο την αλλη πλευρα…
Και αφου στην τελικη ο γαυρος δεν ενδιαφερθηκε ποτε για τον Διαμαντιδη ως προς τι η ανακοινωση και γιατι πειραχθηκε? Σε μια τετοια περιπτωση αφηνεις τον αλλον με την αστοχη “μπηχτη” του (τον Γιαννακοπουλο στη συγκεκριμενη περιπτωση κατα τη γνωμη σου) και γινεται απο μονος του γελοιος αν εχει αδικο. Θυμησου δηλωσεις Μητσου οτι ο Γκονζαλες=2 Ριβαλντο που απο μονες τους βγαζουν γελιο. Οταν ομως απαντας και μαλιστα με τετοιο τροπο ε τοτε μαλλον κερδιζεις επαξια τον τιτλο του “αστειου”.

Δεν θυμαμαι να ειπα τιποτα εγω για τον Ματσιγιαουσκας. Ουτε ξερω αν ειπε ο Γιαννακοπουλος. Μαγκια σας που τον πηρατε και μακαρι να παιξει.

Πολυ ευστοχο το σχολιο του Led για την ελληνικη δικαιοσυνη αλλα παμε σε αλλο θεμα…

Αυτα, τελος απο μενα για το θεμα. Πιστευω να καταλαβατε αυτα που ηθελα να πω.:-s

ο Γιαννακόπουλος είπε ότι χάλασε τα σχέδια ορισμένων με την ανανέωση…
ποια μπηχτή στον ΟΣΦΠ ήταν αυτή ακριβώς?
το τελευταίο που χρειάζεται το μπάσκετ είναι κόντρες επιπέδου Κόκκαλη-Βαρδινογιάννη.
ο Ελληνιάδης άλλωστε είχε πει στην κλήρωση της Ευρωλίγκα στον Γιαννακόπουλο “δώσε μου τον Διαμαντίδη και θα σου πλένω τα πιάτα στο σπίτι”:wink:
αυτά είναι ατάκες,όχι κοτζάμ ανακοίνωση…
που καταλήγει ότι προσπάθησε ο ΠΑΟ να χαλάσει τη μεταγραφή Μάτσε…από πού κι ως πού?
τη θεωρώ άτοπη ανακοίνωση από νέους παράγοντες που χρειάζεται το ελληνικό μπάσκετ…
πιστεύω ότι ίσως ο Μάτσε προκαλέσει μια μικρή αναστάτωση στη χημεία του Ολυμπιακού με την επιστροφή του…τι λέτε?

Σ’αυτο συμφωνω,το ιδιο λεω κ εγω εδω κ καιρο.
Ειναι σταρ και θα παιρνει πολλες προσπαθειες(ειδικα σουτ 3 ποντων).
Αυτο μπορει να αποδειχθει καλο για τον Ολυμπιακο,αλλα απο την αλλη μπορει και να τον καταστρεψει,αφου δεν θα ειναι και στην καλυτερη φυσικη κατασταστη μετα απο τραυματισμο 5-6 μηνων…
Ιδωμεν!

κανένα νέο με τον Καλαϊτζή έχουμε??

Ap’ayta ta vieakia fainetai giati einai o koryfaios Ellinas baskebolistas olwn twn epoxwn kai sigoura stin 5ada twn Eyrwpaiwn. Opws psifistike an den kanw lathos kai mazi tou kai o Giannakis.

+2(eleos me ayto ilithio systima pou mou leei oti exw too short msg)

Κατι εγινε και μαλωσε με την διοικηση και τον Ματσον πριν το ματς με τον Πανιωνιο,γι’αυτο αποκλειστηκε απο την αποστολη και εφαγε προστιμο.
Ζητησε συγγνωμη και πλεον προπονειται κανονικα με την ομαδα,αλλα ο Ματσον θα αποφασισει για το αν θα παιξει με Μπενετον.

μετά το σημερινό πρωτοσέλιδο της sport XL που έχει με κόκκινες φανέλες τους Φώτση και Ζήση,να υποθέσω ότι θα υπάρξει νέα ανακοίνωση από την ΚΑΕ ΟΣΦΠ??:stuck_out_tongue:

Δημήτρης Καρύδας,Βασίλης Σκουντής,Νίκος Συρίγος,Νϊκος Μπουρλάκης,Πανορμίτης Κωνσταντινίδης και όλο το επιτελείο του All Star Basket απαντάει σήμερα στη γελοία ανακοίνωση της ΚΑΕ ΟΣΦΠ…

Στη γελοια δηλωση των Γιαννακοπουλαιων και στα καραγκιοζιλικια τους στο ματς του ΟΑΚΑ απαντησαν οι “αγαπητοι” Α.Ρ. δημοσιογραφοι?

λέγοντας καραγκιοζιλίκια εννοείς που πήγε ο Παύλος στον πάγκο του ΟΣΦΠ για να μη ρίχνουν αντικείμενα οι κάφροι?
έννοια σου,και τα έχει χώσει πολλές φορές και σε αυτούς το περιοδικό…άλλο η δήλωση,άλλο η ανακοίνωση…
να θυμίσω ξανά το τάμα Ελληνιάδη για τα πιάτα του Γιαννακόπουλου εάν του έδινε τον Μήτσο??

Εννοω που κατεβαινε καθε λιγο και λιγακι ο Θανασης να τα χωνει στους διαιτητες λες και δεν του εφτανε οτι οι βολες που σουταρε ο ΠΑΟ ηταν διπλασιες απο του ΟΣΦΠ… Και δεν ηταν και η πρωτη φορα. Γιατι οταν ο ιδιος ο ιδιοκτητης της ομαδας τα χωνει στον διαιτητη λογικο ειναι ν αρχισουν και τ αντικειμενα…

Μαλιστα, το ακουσαμε και αυτο. Οταν ο γαυρος χανει απο τον ΠΑΟ με 30 ποντους φταινε οι βολες. Οταν χανει με 15 ποντους απο τον ΠΑΟ φταινε οι βολες. Αλλα ακομα και οταν κερδιζει με 5-6 ποντους τον ΠΑΟ παλι φταινε οι βολες!!! Μπραβο ρε, ξερετε τεραστιο μπασκετ!! Ισως, λεω ισως, υπαρχουν και αλλα πραγματα σ’εναν αγωνα μπασκετ που καθορισουν αποτελεσματα εκτος απο τις βολες οπως ποιοτητα ομαδας, βαθος παγκου, κοουτσαρισμα, ρεντα καποιας ομαδας ή γκινια αλλης, ακομα και διαφορα σφυριγματα οπως βηματα που δεν καταλογιζονται (απ’οτι ξερω σε αυτο δεν βαρας βολες…) αλλα και φαουλ σε κρισιμα σημεια που δινονται αναποδα. Αλλα αυτα γραφει ο Πρωταθλητης, αυτα διαβαζετε, αυτα ξερετε, αυτα λετε… Περαστικα!

Ευχαριστούμε!!! :smiley:

Αφιερωμένο στο φίλο μου τον Therion :wink:

Διαβαζεις τι γραφεις? Αμφιβαλλω… Ειπα οτι ο ΠΑΟ διαμαρτυρεται για την διαιτησια στο 84-89 ενω οι βολες ηταν 35-19. Σιγουρα αυτο κρινει πολυ περισσοτερα απο οτι ενα αναποδο φαουλ η καποια βηματα. Τεσπα, σιγα μην τσακωθω και για το μπασκετ τωρα…

Πωπω τι μερα και αυτή…Ήμουν μικρός αλλά ακόμα θυμαμαι το παιχνίδι…και το ξύλο…