Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Όντως ήταν ένας πάρα πολύ ωραίος αγώνας. Και οι 2 ομάδες έδειξαν ψυχή και ποιοτικό μπάσκετ.

Ουσιαστικά, όλο το παιχνίδι ήταν ο Ντάνστον

Όταν στο 2ο δεκάλεπτο κάθισε λίγο να ξεκουραστεί η διαφορά πήγε στους 13. Γύρισε πίσω και το παιχνίδι ισορρόπησε. Το ίδιο και όταν έκανε 4ο φάουλ, με το που κάθισε η διαφορά πήγε στους 11. Τεράστια η συνεισφορά του στην άμυνα.
Ο Άταμαν τον έριξε μέσα άμεσα παρότι είχε 4 φάουλ και άντεξε όλο το υπόλοιπο του παιχνιδιού χωρίς να κάνει 5ο. Φοβεροί οι Λάρκιν και Σίμον αλλά από την άλλη οι Ρώσοι είχαν τρελά ποσοστά στα τρίποντα και πιο πολλές επιλογές.

3ος vs 4ος φετος στους τελικους.
Μεγαλος μαγκας ο προμηθεας, θελει μεγαλα κοχονες για να παρεις το 5ο ματς σειρας εκτος εδρας, 9/10 κερδιζει ο γηπεδουχος

Πολυ καλος ο Προμηθεας, αλλα κ μαυρο χαλι η ΑΕΚ δυο μηνες τωρα.

Ε, ο Παναθηναϊκός ήταν 3ος “κατά συνθήκη”, επειδή δεν κατέβηκε σε έναν αγώνα. Δεν είναι και καμία έκπληξη που προκρίθηκε στον τελικό. :wink:

Σχετικά με εμάς, συμφωνώ με τον @Red_Viper και οφείλουμε να συγχαρούμε τον Προμηθέα. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση χαλαρότητα. Σου λέει: “τον ΠΑΟ θα τον συναντήσουμε στον τελικό, ο Ολυμπιακός έπεσε στην Α2, τα υπόλοιπα είναι διαδικαστικά”. Έλα που δεν είναι…

Επειδή το πιο σχετικό θρεντ για μπάσκετ που για κάποιο λόγο δεν εχω mutαρει είναι αυτό, μπήκα να ευχηθώ στον κοουτς Ντέηβιντ Μπλατ , να είναι πάντα όσο υγιής είναι εφικτό βάσει της ασθενείας του , να είναι ψυχικά δυνατός, να παραμείνει μαχητής και κάθε άλλο καλό

Ευχαριστώ που μας δίδαξες κάποια σπουδαία πράγματα, ασχέτως που δεν ταιριάξαμε αγωνιστικά

Μπαρτζώκα συγνώμη και πάλι. Γυρνά , έστω τηλεφώνα

ΥΓ : ας το στείλει κάποιος όπου κρίνει ότι είναι κατάλληλο τοπικ

Μπες και γραψτα στου Ολυμπιακου το θρεντ.

Απαπαπα… δεν το βρίσκω καν είναι ως επί το πλείστον mutαρισμενα τα αθλητικά

Το πιστεύω πως πολύ κόσμος ένιωσε ασχημα για τον Μπλατ και δεν ειμαστε κάφροι. Αλλά έχοντας στενά μου άτομα με την ίδια ακριβως ασθένεια, δεν είμαι βέβαιος για το τι ακριβως διδαξε ο Μπλατ. Εκτος αν πλέον στο ΣΕΦ δεν καπνίζει κανείς (σημαντικο για καποιον με MS να ειναι μακριά από το τσιγάρο) ή αν βελτιώθηκε το ασφαλιστικό για μια τοσο σπάνια ασθενεια που ο ΕΟΠΥ δε την καλύπτει σωστά και η ιδιωτικη ασφαλιση ειναι απαραίτητη.

ΟΚ, στο πήγα εγώ.

1 Like
1 Like

edit: @Rebel δεν πάει για σένα το ποστ, κατά λάθος έγινε το reply. Απλά με έπιασε μια νοσταλγία τις τελευταίες ώρες για τους παλιούς Έλληνες πολιτικούς του 19ου αιώνα.

Και η τρομπετοσύνη της Ευρωλίγκας συνεχίζεται. Μιλάμε για πανίβλακες. Παρακαλούσαν οι ομάδες για αναβολή, όχι έλεγε και τώρα (επιτέλους) διακόπτει το τουρνουά.

3 Likes

Κάλλιο αργά παρά ποτέ…Κνονικα δεν έπρεπε να γίνουν ούτε οι αγώνες του Europa σήμερα.

Άνθρωπος πάνω απ’ολα

5 Likes

Νίκος Παππάς το πιο καυτό όνομα και θα πω και τον διαχρονικά παιχταρά Στράτο Περπέρογλου.

Ειδικα ο Ιωαννιδης που εχει την φωλια του χεσμενη (να μας πει τι ειχαν τα νερα των Ρωσων αφου κατεχει τοσο καλα την χημεια) καλο θα ηταν να το βουλωσει.

1 Like

Όλο για ΝΒΑ λέμε, ξεκινάει και η Ευρωλίγκα σιγά σιγά. Τι παιχτούρα είναι αυτός ο Πάντερ!

2 Likes

Θεωρείς ότι μπορούσε να έχει οποιαδήποτε σχέση με τη δηλητηρίαση των ρώσων τότε; Το θεωρώ άκρως απίθανο, μην πω αδύνατο.

1 Like

Προσωπικα ναι, αλλα προφανως χωρις αποδειξεις η αποψη μου δεν εχει ιδιαιτερη αξια.