Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει δίκιο, είναι κωμικό αυτό που εγινε

2 Likes

Για τι πράγμα μιλάει ο Τρακης;

Μπασκετ γυναικων

Όπως και να χει το καλάθι σωστά δεν μέτρησε. Εύκολη φάση ήταν… και χωρίς ριπλει φάνηκε ότι στο 00.00 η μπάλα ήταν ακόμα στα χέρια της

Απο το ριπλει της τηλεορασης ετσι φαινεται, ναι.

Πέρα από το αν ήταν σωστή η λάθος η απόφαση, το να πηγαίνουν στα δημοσιογραφικα να δουν από το γιουτιουμπ την φάση ενώ ο αγώνας υποτίθεται δεν έχει VAR είναι παγκόσμια πρωτοτυπία…

2 Likes

Εδω ρωτησανε τον δημοσιογραφο που μετεδιδε :joy:

4 Likes

Αστεία οργάνωση από την ομοσπονδία

1 Like

Μόνο εύκολη φάση δεν είναι νομίζω. Αν μειώσεις και την ταχύτητα αναπαραγωγής στο μισό, βλέπεις πως είναι στο όριο (χωρίς να κρίνω αν είναι σωστή ή όχι η ακύρωση του καλαθιού). Ωστόσο, το να πηγαίνουν οι τραμπουκισμένοι διαιτητές στην εξέδρα να βλέπουν από το youtube τη μετάδοση της τηλεόρασης, ε όσο να ναι δεν είναι μάλλον προβλεπόμενη διαδικασία από τον κανονισμό.

4 Likes

Καλά ναι η διαδικασία και ο κανονισμός έχουν πάει περίπατο εδώ δεν το συζητάμε…
Η φάση είναι πραγματικά εύκολη αν την δεις στο stream που από κάτω είχε και το χρόνο. Στο 00.00 η μπάλα ήταν ακόμα στα χέρια της.

1 Like

μα αυτό λεμε, το στριμ δεν ήταν ο χρόνος της γραμματείας (υποθέτω) προφανώς, γιατί ο χρόνος της γραμματείας σημαίνεται με την κόρνα

Αν είναι έτσι έχεις δίκιο… είχα την εντύπωση ότι ο χρόνος του βίντεο κάνει “copy” το χρόνο της γραμματείας και το είχα δεδομένο ότι βλέπουμε τον πραγματικό χρόνο στο stream

όχι, είναι το στριμ του ολυμπιακού, αφού αυτός έκανε την παραγωγή. Και ο ίδιος ο σπίκερ έλεγε δεν έχω ριπλέι. Το λέει κιόλας, ο χρόνος που έχει είναι “χειροκίνητος από μένα” (αφου πρώτα ούρλιαζε "είναι εκτός χρόνου"¨)

1 Like

Μπας και βελτιωθεί η κατάσταση της Λεουτσάνκα ;

Επίσης

4ετης αποκλεισμός έτος 2018

αλλά 2 μέρες πριν τον αγώνα της 14ης Μαϊου 2021

και έκδοση δελτίου εξπρες

Αλλά δε γαμιέται , αυτά δεν είναι ειδήσεις . Ας συμφωνήσουμε όλοι ότι ο ΟΣΦΠ έσφαξε τον ΠΑΟ στον αγώνα με εκπρόθεσμο σουτ

με όλη τη φιλική διάθεση και χωρίς καμία πρόθεση οπαδικού τσακωμού, μήπως είναι λίγο ξέπλυμα τα όσα ποστάρεις;
Τι σχέση έχει πως την πιάσαν με κόκες (όταν έπαιζε στον ολυμπιακό); Σε κάθε περίπτωση, έφαγε την τιμωρία της και φαντάζομαι πως αυτή έληξε (αφού κατέφυγε όπως διάβασα στα δικαστήρια -εκτός αν λες πως ο χ δικαστής αποφασίζει με οπαδικά κριτήρια ξερω γω. Που μπορεί και να ισχύει, στην Ελλάδα είμαστε, αλλά αυτή είναι μια άλλη συζήτηση), για να μπορεί να παίζει πλέον. Την πήρε ο παο και της έβγαλε δελτίο. Το ποιντ σου ποιο είναι; Πώς δε θα πρεπε να βγει δελτίο; Επιτρέπονται οι μεταγραφές ή όχι; Υποθέτω πως ναι, για να έγινε δεκτή από την ομοσπονδία αλλά και στην τελική, έχει προσβάλλει ο ολυμπιακός την απόφαση αυτή στα αρμόδια δικαστήρια, οπότε θα φανεί αυτό. Να φανταστώ πως είναι και αυτό δάκτυλος του Βαζελακόπουλου, ενάντια στον ανίσχυρο στο παρασκήνιο Βαγγέλα. Άλλωστε γνωστό, τόσα χρόνια που ο παο ήταν ανύπαρκτος διοικητικά, υπήρχε μαφία που κυνηγούσε τον ολυμπιακο στο μπασκετ γυναικών.
Αλλά δε γαμιέται όπως λες; Το επιχείρημα είναι πως επειδή παίζει μια παίκτρια που διαφωνεί ο ρεμπελ ή έστω ο αντίπαλος σύλλογος (ακόμα και να χει απόλυτο δικιο ο ολυμπιακος), δε θα πρέπει να πούμε αυτά που βλέπουμε; Αλλάζει κάτι στο γεγονός αυτό; Εκτός αν εννοείς ότι μόνο γι αυτό συζητάμε. Αλλά νομίζω, φόρουμ είναι, δε πιστεύω κανείς να σου απαγόρευσε να ποστάρεις ή να γράψεις κάτι που εσύ κρίνεις ως σωστό.

ούτε εγώ έχω . Καμία διάθεση

αυτό έκανα . Δείτε το σαν παράθεση ειδήσεων . Όπως και το ότι ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για την Τετάρτη και αυθημερόν αναβλήθηκε για την Πέμπτη

Τώρα όσον αφορά τον αδύναμο Βαγγέλα ή το ξέπλυμα . Ο Μαρινάκης εξ’ όσων γνωρίζω δεν έχει κάποια εμφανή σχέση με το ΔΣ του ερασιτέχνη ΟΣΦΠ και γενικά μιλώντας δεν μπορείς να πεις τον ΟΣΦΠ και τον μεγαλύτερο δυνάστη του ελληνικού μπάσκετ για να κάτσω να τον ξεπλύνω . Ούτε τέτοια πρόθεση έχω , ούτε το δικαιολογεί η θέση του μπασκετικού τμήματος . Ούτε μπορείς να πεις ότι λύνει και δένει παρασκηνιακά το σωματείο με Αγγελόπουλους ως ιδιοκτήτες του ανδρικού τμήματος

Τεσπα, καμία πρόθεση ούτε για αντιπαράθεση ούτε για ξέπλυμα . Κυρίως γιατί το ξέπλυμα προϋποθέτει " αμαρτία " και εγώ δεν βλέπω καμία . Μπορεί και να υπάρχει . Εγώ δεν την βλέπω στο εκπρόθεσμο σουτ . Πρόβλημα βρήκα κάπου αλλού , που και εκεί κανένα πρόβλημα δεν έχω να παραδεχτώ ότι μπορεί να έχω και λάθος και να είναι όλα σωστά

1 Like

Τι σχέση έχει το ανδρικό με το γυναικείο μπάσκετ; Ακόμα και αν δεχτούμε (που δεν το δεχόμαστε αλλά ας πουμε οκ) ότι ο τρακης σφάζει τους ανίσχυρους Αγγελόπουλους, το γυναικείο έχει να κάνει με τον ερασιτέχνη, που δεν έχουν καμία σχέση οι Αγγελόπουλοι, εκεί είναι τρακης-βαγγελας η φάση και ο Βαγγέλας σαφώς και έχει το πάνω χέρι στην συγκεκριμένη κόντρα.

4 Likes

Δικαιωθηκε στο CAS, οπου ειχε προσφυγει, γι’ αυτο εγινε η μεταγραφη και βγηκε το δελτιο.

Πάρτυ της Efes μέχρι τώρα στον ημιτελικό, 39-60 στο 23’ (!)

Τρομερή η Εφες . Απίστευτη η εικόνα της στο γήπεδο, αν και για μένα στηρίζονται πολύ στην περιφέρεια , τουλαχ. σήμερα . Λεπτομέρειες βέβαια . Μισιτς , Σανλι οι κορυφαίοι τους

Από την ΤΣΣΚΑ εξαιρετικός ο Κλαιμπερν και προσπαθεί και ο Χακετ .