Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Δεν ασχολούμαστε εμείς με αυτά που λέει και το κάνετε εσεις; το παλικάρι το έδιωξαν από την μπασκετομάνα Ουγγαρία και επέστρεψε σε εμάς…
Περαστικός και αυτός όπως τόσοι και τόσοι τα τελευταία χρόνια

2 Likes

Και ένα χαλαρό συνοδευτικό με το ματς για τα ποτάκια μας το Σάββατο μετά το Jurassic World :stuck_out_tongue:

3 Likes

Θα πας να πετάξεις ζεστό χρήμα στο Jurassic World; Κρίμα είναι :stuck_out_tongue:

Πως είναι οι καρωτίδες σας;

Παπαδογιάννης γράφει ωραία αλλά τον θεωρώ ψιλοασχετο με το άθλημα.

Σκούπα και κούπα. Λογικά λέμε αντίο στον Γιωργαρο λόγω σύνταξης. Και Ζαν Σαρλ νομίζω θα φύγει επίσης

1 Like

Μιλουντίνοφ ακούγεται πολύ έντονα πως επιστρέφει Ολυμπιακό. Ασχέτως αν ισχύει ή όχι τι πιστεύετε για 2αδα δεινόσαυρων στα σέντερ;

Και Μπέικον για αντί-Ντόρσευ σε περίπτωση που φύγει λένε αλλά αυτόν θα τον θέλει όλη η Ευρώπη οπότε κρατάω μικρό καλάθι

Διόρθωση… πρόκειται για ένα δεινόσαυρο και ένα κροκόδειλο
Εννοείται ότι σύμφωνα με τον τρόπο που έχει στήσει την ομάδα ο κόουτς Β, με 2 γιγαντόσωμους σέντερ θα μπορεί να παίζει το ίδιο ποιοτικά σε επίθεση και άμυνα όποιος και από τους 2 είναι μέσα. Προσωπικά θα ήθελα τον Νίμπο της Ζαλγκίρις… 25 χρονών και μοιάζει σε στυλ με αυτό που ήταν ο Acy στη Μακάμπι το 2019

Μπέικον αν έρθει θα είναι θέση 3 και λίγο 4 ανάλογα τα σχήματα… μείνει δεν μείνει ο Ντόρσεϊ. Κρατάμε μικρό καλάθι όπως το είπες γιατί τον θέλουν πολλοί

Αν ισχύει αυτό θα είσαι επιθετικά ασταμάτητος και στα 2 φαβορί για Ευρωλίγκα. Σέντερ εμένα μου αρέσει και ο Χόλ.

Ανέβηκε στάτους η ομάδα πάντως θα κυνηγήσει στα ίσα μεγάλους παίχτες

2 Likes

Ο Μιλουτίνοφ είναι μόνο 27, γιατί δεινόσαυρος;

Στο μπάσκετ Δεινόσαυρος=Πολύ ψηλό κορμί. Πχ Μιλουντίνοφ. Φαλ και μετά Ταβαρες κλπ

2 Likes

Δε νομίζω ότι πρεπει να γυρίσει ο Μιλουτινωφ. Κόβει χρόνο από τον Φαλ, συν ότι είναι ακριβός. Καλύτερα να μείνει ο Μάρτιν και να ερθει ένας άλλος αντί του ΕιΣι. Ντόρσεϊ πρέπει να μείνει αλλά θα προσπαθήσει για nba όσο μπορεί. Εμένα θα μου άρεσε ο Έρικσον πάντως, γενικά ειναι και λόττο η φάση στο 2.

Πριν 3 μέρες διάβασα πως είμαστε κοντά σε ανανέωση Ντόρσεϊ.

Μπέικον τεράστια καψούρα μετά την σειρά με Μονακό. Όλα τα μακάρι

Τον Φαλ τον ταλαιπωρήσαμε αρκετά φέτος… μην κοιτάς που τα κατάφερε τελικά. Το κορμί του είναι για 20-25 λεπτά, ειδικά αν θέλουμε να πιέζουμε έτσι στην άμυνα… δεν είναι και ο ορισμός του αθλητικού παίχτη.

Θα ήταν ιδανικό να μπαινοβγαίνουν οι ψηλοί και να μην φαίνεται η διαφορά.

1 Like

Για τον Μπέικον είχα διαβάσει πριν λίγες μέρες ότι τον θέλει η Εφες. Γενικά είναι πολύ δύσκολη περίπτωση. Παικταράς εννοείται.

Εφές λέγανε ότι έκλεισε Κλαιμ0ερν

Δεν τίθεται θέμα για το αν μπορούν να συνυπάρξουν ο Μίλου με τον Φαλ (ο οποίος είναι και 30 χρονών, ε), η Ρεάλ το έχει αποδείξει μια χαρά φέτος με Ταβάρες/Πουαριέ. Ενδεχομένως να υπάρχουν συγκεκριμένες καταστάσεις μέσα σε αγώνες που να θές έναν λεγόμενο mobile ψηλό, πάντως ο Μάρτιν συνολικά έκανε πολύ μέτρια χρονιά φέτος. Οι Νέμπο, Χολ είναι καλοί rim protectors αλλά επιθετικά μόνο πάρε βάλε που σημαίνει ότι θα μπορούν να συνυπάρχουν μόνο με Σλούκα και από ασίστ (δηλαδή να δούν τον ελεύθερο σουτέρ στη γωνία) σχεδόν μηδενικά πράγματα.

Ο Μπέικον δε μου κάνει καθόλου για Ολυμπιακό.

Bacon έχει ακουστεί για πολλούς. Εγώ ήξερα ότι έχει κλείσει Μακάμπι. Ολυμπιακός είχε μια τρύπα στο 3-4.
Για Μιλουτινωφ εξαρτάται από τα λεφτά που θα ζητήσει. Ο τύπος είναι γυάλινος. Δεν συζητώ την ποιότητα του αλλά εάν είναι εκτός τη μισή χρονιά δεν αξίζει.
Μπαρτζώκας είναι ίσως ο καλύτερος recruiter στην Ευρώπη.

Μιλουτινωφ είναι κλάση αλλά μεγάλο ερωτηματικό οι συνεχείς τραυματισμοί του στην ΤΣΣΚΑ. Και φαντάζομαι είναι και ακριβός.
Προφανώς όμως λόγω της ιστορίας του στον ΟΣΦΠ και του δεσιματος με τον κόσμο, αποτελεί βασική επιλογη. Τα άλλα περί συνύπαρξης με Φαλ κτλ τα ακούω βερεσέ, όλοι οι καλοί χωρούν.

Όσον αφορά τον Πριντεζη, αν υπάρχει ΕΝΑΣ παίκτης όλα αυτά τα χρόνια που όχι μόνο θα ήθελα να έχει παίξει στην ομάδα μου αλλά να έχει γράψει ιστορία με αυτήν και να γινει σημαία, αυτός είναι ο Γιώργος.
Υπόδειγμα αθλητή, πότε δεν προκάλεσε, δεν μπήκε στο παιχνίδι των οπαδικών, διοικητικών αντιπαραθεσεων και βεβαια πολύ μεγάλος παικτης, ένα από τα κορυφαία 4αρια στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπασκετ.
Έχει την εκτίμηση όλων.
Δεν είναι τυχαίο ότι πριν από μερικά χρόνια όταν έχασε τον πατέρα του, την ημέρα εκείνη στον αγώνα όλο το ΟΑΚΑ τον χειροκροτούσε…

5 Likes