Αντικατασταση bass guitar....help! :(

thelw na agorasw ena apo ta tria bass guitar gia voithiste re paidiaaaaaaa XB-920 WASHBURN
Σώμα:Swamp AshΜπράτσο:AshΤαστιέρα:Pao FerraΜαγνήτες:Bartolini x 2Γέφυρα:WilkinsonGrover κλειδιά
SCHECTER STILETO STUDIO 4
* Neck-thru construction* Multi-laminate maple and walnut neck with rosewood fingerboard* 34" scale* Mahogany body with bubinga top* 24 jumbo frets* Offset dot position markers* EMG-Hz pickiups* Master volume and blend controls* 3-band EQ* Diamond Custom bridge* Grover tuners* Satin gold hardware
IBANEZ SR5000E-OL
* Oil finish5-piece wenge/bubinga SR4 neckMahogany bodyWenge top and backMedium fretsWenge fingerboardAbalone and pearl oval inlayMono-Rail IV bridgeNeck pickup: Bartolini CustomBridge pickup: Bartolini CustomPower Curve 3-band EQ w/EQ bypass switch…heeeelppp… ti na kanw???

κανε μια ερευνα σε μαγαζια στην αθηνα να δεις
αν υπαρχει καποιο απο αυτα δοκιμασετε τα
αν βρεις καποιο
και μετα αν σου αρεσει γραφτους στα ρχιδια
σου και παραγγειλε το απο τον thoman
αυτη ειναι η μεθοδος

Σέκτερ δε νομίζω να βρει να δοκιμάσει στην αθήνα. Το Ιμπανεζ το δοκιμάζει στον Τρίμη όμως. Πολύ καλό το συστήνω ανεπιφύλακτα (και το σέκτερ).

To washburn το δοκιμασα στον κλεφτη τον Νακα και ομολογω οτι με καλυψε υπερπληρως. Το βαρος του πολυ καλο για εμενα που παιζω πολλες ωρες ορθιος και ο ηχος του οπως και η κατασκευη του μου εδειξαν καλα στοιχεια…τωρα για το Ibanez θα παω στον απατεωνα τον Τρυμη να το δοκιμασω,αλλα δεν νομιζω να το εχει. Schecter Αντιπροσωπος ανοιξε προσφατα στα Γιαννινα και υπαρχει μαγαζι στο γαλατσι αλλα εχει φερει τα φθηνα μεχρι στιγμης. Μολις δοκιμασω το Ibanez θα ξαναγραψω…Ειδωμεν :-k :wink:

μαν ο Τριμης νομιζω οτι εχει μια χαρα τιμες τοις μετρητοις

εγω πηγα να παραγγειλω στον Τριμη ενα tremolo του Steve Vai. Δινω προκαταβολη τα μισα λεφτα γιατι θα ερχοτανε σε 3 μηνες. Μετα απο 6 μηνες παρουσιαστικα φανταρος και ακομα περιμενα το tremolo αφου τον επισκεφθηκα 1-2 φορες ο οποιος μου ειπε το επομενο 6μηνο. Την ημερα που απολυθηκα μετα απο 1,5 χρονο απο την ημερα που
καναμε την παραγγελια μου λεει οτι δεν μπορω να σου το φερω και παρε τα λεφτα σου πισω. Ενιωσα τοσο μαλακας που αρχισα να ρωταω ολο τον κοσμο και ενας μου αναφερε 2 site Thomann & Warmoth. Τελικα εκανα την παραγγελια μονος μου απο Warmoth που βρισκεται στην Arizona. Μιση τιμη και 3 μερες εργασιμες και τελος…

axa
ok paso

εγω εχω το Ibanez SR 300 ( ιδια σειρα με αυτο που θες ειναι ) και γενικα με καλυπτει το συγκεκριμενο.