Bathory

blood fire death γιατι τα εχει ολα. και black και epic και γιατι ετσι μου αρεσει :smiley:

το twlight of the gods ερχεται δευτερο

8O8O8O

Hammerheart
Blood fire death

ΕΠΗ

H τριας για μενα ειναι Hammerheart,Twilight of the Gods και Nordland I και πραγματικα δε μπορω να τα βαλω σε σειρα προτιμησης.

Ο τυπος ηταν η εμπνευση η ιδια.Εδω μεχρι και εθνικο υμνο τους εγραψε(το “Hammerheart” :lol:)κι ακομα να το καθιερωσουν οι καραγκιοζηδες οι Σουηδοι:p)

All hail Bathory…ο,τι επικοτερο εχει υπαρξει ποτε στη μουσικη.

Tελικά μόνο εγώ ψήφησα το πρώτο ε;

μπανταρα…

BLOOD,FIRE ,DEATH

all pace 'till death!

Οταν ψηφισα εγω δεν ειχε κανεναν ψηφο το Blood,Fire,Death και γι’αυτο και το ψηφισα.

twilight of the gods με τις κάλτσες λέμε

Η επική τους περίοδος είναι πραγματικά απίστευτη! Αλλά θα ψηφίσω το Under The Sign…πολύ απλά γιατί είναι σάπιος δίσκος και έχει μέσα τους ύμνους 13 Candles και Enter the Eternal Fire γαμώ!!

ΟΛΑ!!

Το Blood on Ice δεν έχει καμία ψήφο?? Φααακ!!! Ντροπή!

Εχει τωρα

Blood Fire Death, με οριακη διαφορα απο το δευτερο και επισης αγαπημενο Twilight of the Gods…

Πραγματικά δεν έχω να συμπληρώσω κάτι. :slight_smile:

hammerheart.
βρωμαει επικουρα, στιχουργικα, μουσικα και artworkικα.

Όσο και αν σαφώς βρίσκεται στη σκιά των μεγαλειώδων Twilight of the Gods, Hammerheart και Blood Fire Death, θεωρώ και το Nordland I φοβερό δείγμα επικού metal (το ομώνυμο ειδικά είναι κομματάρα).

εγω διαλεγω “blood on ice”, ανεκαθεν ηταν πιο κοντα στα γουστα μου σα μουσικη
και απο κοντα το Twilight of …

Sword-Stallion-Woodwoman-Lake και φυσικα το καλοκαιρινο τραγουδι Gods Of thunder… ειναι κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο εχει παρουσιασει σα συνολο (το τονιζω) δισκου :lol:

Twilight of the Gods και Blood on Ice, μαζί.


Listening to: Iron Maiden - Wasted Years
via FoxyTunes