Batman vs Spiderman vs Superman

Eίναι κατά τεκμήριο οι τρεις πιο δημοφιλείς υπερήρωες. Ο καθένας έχει το δικό του ξεχωριστό κοινό και οι ταινίες τους είναι ήδη κλασσικές. Εσείς ποιόν ψηφίζεται; Εγώ προσωπικά Batman (θα αναλύσω αργότερα το γιατί). Ακούω…

Sorry για τα άλλα δύο…

Batman γιατι ειναι ο πιο μαγκας να’ουμε, ουτε καμια αραχνη τον δαγκωσε ουτε ειναι εξωγηινος…

Ναι αλλα ντυνεται τρωκτικο. Κατι δεν παει καλα και με δαυτονε.
Λοιπον, κι εγω Batman με μικρη διαφορα απο την Αραχνη.
Ο Superman ειναι τερμα γκεη και ποτε μου δεν τον χωνεψα.

Συμφωνώ με την σειρά…:wink:

O Superman είναι super φλώρος. Είναι εύκολο να είσαι άτρωτος και να το παίζεις μάγκας. Μακράν ο πιο αδιάφορος ήρωας κατ’ εμέ.
Ο Spiderman είναι ψιλοgay αλλά έχει αρκετά περίπλοκο χαρακτήρα και δεν έχει τίποτα τρελές δυνάμεις οπότε είναι ok.
O Batman είναι πιο ψυχάκιας και απ’ τα ψυχάκια που κυνηγά. Αλλοπρόσαλλος χαρακτήρας και δεν έχει δυνάμεις. Λειτουργεί πάνω απ’ όλα σαν ντετέκτιβ και μετράει.
Οπότε άνετα Batman.

Συμφωνώ με από πάνω… Ο Σουπερμαν είναι τελείως γκέυ και φορά το σώβρακο πάνω απο τη στολή:!:

Αν και γουστάρω τον σπάιντι, προτιμώ τον άνθρωπο νυχτερίδα 8)

βασικά, ο Σούπερμαν είναι ο μόνος υπερ ήρωας. Οι άλλοι 2 είναι άνθρωποι και ντύνονται υπερ ήρωες, ενώ ο Σούπερμαν είναι υπερ ήρωας και ντύνεται άνθρωπος για να μη τον καταλάβουν. (credit σε Cozy που μου το είχε υποδείξει)

Παρόλα αυτά, ψηφίζω άνθρωπο νυχτερίδα γιατί στηρίζει εμάς τους Μηχανολόγους…

Ο Βatman βρίσκεται στα όρια του ήρωα και του αντιήρωα. Δεν πολεμά το κακό επειδή έχει αίσθημα συνείδησης. Το πολεμά για εκδίκηση όσον αφορά τον θάνατο των γονιών του και μόνο για αυτό. Είναι τρωτός σε πολλά πράγματα και ένα από αυτά είναι η φοβία του για τις νυχτερίδες. Γι’ αυτό ντύνεται και νυχτερίδα. Γιατί θέλει οι εχθροί του να έχουν τον ίδιο φόβο με αυτόν. Δρα μόνο την νύχτα και βρίσκεται στην πιο γκόθικ πόλη που δημιουργήκε, την γκόθαμ σίτι. Ίσως ο πιο ενήλικος ήρωας.

Kill Bill Vol 28)

α μπράβο… και δε θυμόμουν που το είχε ακούσει :stuck_out_tongue:

Batman ανετα. Για τους λογους που ειπωθηκαν, και επισης εχει και πιο γαματες ταινιες απο τους αλλους 2!

Επισης εχει και τους ψυχακηδες/ ανωμαλους εχθρους. Τι να κλασει ο Ρεξ Λουθορ μπροστα στον Τζοκερ (ειδικα οταν αυτον τον παιζει ο Τζακ Νικολσον) 8)

Batman ειδικά όπως τον φέρανε στην πρόσφατη ταινία (batman bεgins) που είναι πολύ κοντά κ στο κόμικ…

το καινουργιο το Μάιο με Joker τον Χιθ Λέτζερ…

Spiderman γιατι ο Batman με τρομαζε και ο Superman με ξενερωνε.:smiley:

Batman, γιατί ο superman είναι φλώρος και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς δεν τον αναγνώριζε!το μόνο που έκανε ήταν να βάζει γυαλιά και να χαλάει το μαλλί!έλεος!
Επίσης,ο spiderman είναι μια χαρά-αν κι έχω μια φοβία με τις αράχνες-αλλά στην τελευταία ταινία έγινε emo![-X

…to join the family of spiders really means so much…

Καλός είναι και ο Superman βρε παιδιά! Βασικά ο πιο αυθεντικός υπερήρωας, το αρχέτυπο όλων, ο παλαιότερος, χωρίς αυτόν δε θα υπήρχαν οι άλλοι. Α, και νομίζω πως είναι ο μόνος που είχε πεθάνει απο τους τρεις!

Πάντως, οκ, και γω Μπάτμαν προτιμώ. Οι λόγοι αναφέρθηκαν. Πιο αντιήρωας, πιο σκοτεινός, με λιγότερο ηρωικά κίνητρα, με πολύ καλύτερους εχθρούς και τις ταινιάρες του Tim Burton για support!

Α, και αυτή την καταπληκτική ψυχεδελική σειρά (με αυτά τα ελεινά και τρισάθλια “ζοκ”, “τσουφ”, “σνιφ”, “πομ”, “νιούτ” κλπ για ηχητικά εφέ κομιξικού τύπου!), κάποιοι απο σας θα τη θυμόμαστε… (βγήκε και σε dvd νομίζω, επιτέλους!)



Βασικά ο Σούπερμαν είναι φλώρος…Μόνο που βλέπω το μαλλί που το έχει γλύψει αγελάδα που προηγουμένως είχε καταπιεί ψαρόκολλα με πιάνει κάτι.
Οπότε είμαι ανάμεσα σε Batman λόγω batmobile που τα σπάει και Spiderman…
Aλλά και πάλι ψηφίζω τον Πέτρο τον Πάρκερ γιατί έχει γαμώ τις γκόμενες :stuck_out_tongue:

FUCK SUPERMAN!!