Battle of the Bands@AN Club 14/12

Επειδή έχω φάει πολλές τέτοιες εφηβικές μπάντες στη μάπα έχω καταλάβει τι παίζει. Γι’ αυτό το λόγο γενικά δεν ασχολούμαι με μαθητικές συναυλίες κλπ, γιατί πάντα οι μπάντες είναι ψωνάρες χωρίς αιτία και τα ακούσματά τους περιορίζονται σε Pink Floyd, Metallica, Iced Earth, και άντε να πετύχεις κανέναν που ακούει Anathema και να στο παίξει ψαγμένος. Η όλη υπόθεση είναι εμετική.

κλ εγω τους ξερω προσωπικά…προπαγανδα δν κανω και το ξεκαθαρισα απο την αρχη…οποιοσ παει στο live(κι εγω θα παω) και του αρεσουν ας τους ψηφησει…αλλα δν θα ειναι αυτο που θα περιμενετε…οταν ειπα αυτο για την 1η λυκειου εννοουσα οτι την πηραν χωρις να την ξερουν,ετσι μονο για το παρων…κι οτι κατσει…

κι οσο για το κομματι μν τρελαθουμε, εκτος απο το solo ολο το αλλο ειναι 5 chords και 6 στοιχοι

Θα τους δω στο live και θα σου πω και την δικη μου αποψη.:slight_smile: Παντως η διασκευη των παιδιων δεν ειναι ασχημη. Εχεις δικιο σ’ αυτο που λες. Ειναι μερικα bands που βγαζουν 2-3 διασκευες (και καλα), κλεινουν και 1 live και νομιζουν οτι ειναι καποιοι. Δεν μιλαω για τους Deep Sense (στην τελικη δεν τους ξερω). Εμεις σαν Days Turn Bright παιζουμε για να γουσταρουμε, περναμε καλα, κανουμε τις προβες μας, και ωριστε που προεκυψαν και τα lives (αυτο και ενα αλλο τελος Δεκεμβριου). Παιδια, πανω απ’ ολα να περνατε καλα και να γουσταρετε αυτο που κανετε… Αυτα προς το παρον. Cheers.:smiley:

Λογω μουσικων διαφορων. Ξεκαθαρο!

Τι μου λες! Στην πυρα.

Παιδια εγω δεν ξερω τι λετε… Τουσ Deep Sense τς ξερω απο το σχολειο, Και ειναι ολοι καλα παιδια, με ταλεντο, ο ενας μαλιστα ειναι απο αλλο σχολειο. Και τις προαλλεσ π ειχαν κανει προβα εν οψει τ live στο An club αν και αναβλιθηκε , τεσπα , τους ακουσα και ακομα και αν ακουω σκληρο metal τα παιδια παιζουν καταπληκτικα καμια σχεση με αυτο π εχουν ανεβασει στο site π ανεβασατε στο topic .Ουτε ψωνια ειναι ισα ισα το αντιθετο δεν μπορω ν καταλαβω αυτη την ασυδοτη προπαγανδα που ακουστηκε. Προσωπικη μ αποψη , αξιζουν ν περασουν , θα τους δειτε και πειτε μ.
Ολες αυτες οι κακοφημιες και αυτα π ακουγονται δν χαλανε την εικονα των συγκροτηματων ισα ισα ειναι απαξιωτικα γ τ ατομα π τ λενε…Στο κατω κατω ολοι με την μουσικη ασχολιουνται…
Καλο ειναι ο καθενας ν κοιταει την δουλεια του, και ν παψουν οι συκοφαντιες.:!:

Φιλε μου ωραια ολα αυτα, αλλα τι σε κανει να νομιζεις οτι μας νοιαζει;

Απλα διοτι δν μ αρεσει ατομα π ασχολουνται μ τν μουσικη κ βρισκονται στν ιδιο χωρο ν δυσφημουν αλλους… Διαβασα το topic και το θεμα δν ηταν η συναυλια στο Αn αλλα τ αν ειναι καλοι καποιοι η οχι…
Ασ προσεχουμε αλλη φορα τι λεμε, κ μν βγαινουμε off topic.
keep it up:)