Battleroar ή Innerwish?

Νομίζω ότι είναι και φιλαράκια μεταξύ τους, οπότε δε χωράει οπαδιλίκι. Απλά, ποιους προτιμάτε και γιατί?
:band: :band:

Δε μπορώ να διαλέξω με τπτ λέμε, είναι και οι 2 μπαντάρες με τα όλα τους!

Τι να πρωτοπούμε βασικά για τις κυκλοφορίες τους και που να τελειώσουμε…

Τέσπα δε μπορώ προς το παρόν να διαλέξω αλλά θα επανέλθω.

Νομίζω ότι διαφέρουν αρκετά στον ηχο για να τους συγκρίνεις. Οι μέν πρώτοι καθαρό epic και οι δεύτεροι heavy/power. Προσωπικά πάντως έχω μεγάλη αδυναμία στους Innerwish, ίσως επειδή είναι και πιο κοντά στο γούστο μου το ύφος τους. Και οι 2 μπάντες πάντως είναι από τα πολύ καλά “χαρτιά” της ελληνικής σκηνής αυτή τη στιγμή! Έχω δεί 2 φορές τους Battleroar και 3 τους Innerwish live (ως support δυστυχώς) και μπορώ να πώ πώς είναι αμφότεροι πάρα πολύ καλοί!
Να υπενθυμίσω πώς οι Ιnnerwish στις 27 Μάιου (αν δεν κάνω λάθος) παίζουν στο AN CLUB και το εισιτήριο πρέπει να έχει μόλις 10 ευρώ…

Ας ψηφίσω κι εγώ… Συμφωνώ ότι και οι δύο είναι καλοί, η όποια διαφορά στο ύφος δε με επηρεάζει γιατί είναι και τα δύο στιλ μέσα στα γούστα μου, πρέπει όμως να πώ ότι η βασική διαφορά κατά τη γνώμη μου είναι στην ποιότητα του τραγουδιστή. Από δύναμη, χροιά και αίσθημα, ο τραγουδιστής των Innerwish είναι σε άλλο εντελώς επίπεδο. Γι αυτό και στα λάιβ απόλαυσα και τις 2 φορές τους Innerwish πολύ περισσότερο από τους Battleroar. Λογικά, οι τελευταίοι θα έχουν λιγότερα προβλήματα στις ηχογραφήσεις τους.

:slight_smile:

Innerwish, δαγκωτο…

Οι InnerWish είναι το καλύτερο ελληνικό heavy metal group! Απλά! :bow:
Οι Battleroar… ας μην πώ την γνώμη μου καλύτερα… :-#

Για μένα, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ τους! [-X
Η μέρα με την νύχτα! :yes:

Φυσικά innerwish

Κυριακή 27 Μάη…

Από Myspace:

InnerWish are proud to announce their Live show at An Club in ATHENS, on May 27, 2007. Support bands: Dream Weaver and Verdict Denied. BE THERE…

It is very important for us to see all our fans from Greece there because we will make a dvd from this concert!!!

So put on your InnerWish T-shirt and show us what you got!!!

:smiley: :smiley: :smiley:

Mε κερδισαν οι innerwish λογο του live Που τους ειδα στο φεστιβαλ…

Αν και οι Innerwish μου αρέσουν αρκετά, θα “πάρω” Battleroar έτσι για το epic της όλης φάσης :metal:

Εκτός μουσικής, αξιοσημίωτες είναι οι προσπάθειες του Μανου (Battleroar) για τη δημιουργία των “Up the Hammers” festivals εν Ελλάδι .

Και γω ψήφισα Innerwish. Και οι δύο μπάντες κανουν περήφανη την ελληνική σκηνή και αξίζουν πολύ, αλλά οι Innerwish μου αρέσουν κομματάκι περισσότερο:D :wink:

InnerWish giati exoun kataplhktikes melodies kai kataplhktikous stixous !

Φανατικος οπαδος των InnerWish.
Οπαδος των Battleroar.

Πολυ αγαπημενες μπαντες και οι 2, αλλα η ψηφος παει στους InnerWish. (οπως θα γινοταν και σε καθε αλλη περιπτωση που περιλαμβανοταν το ονομα τους…)