Battleroar - "To Death And Beyond"

[FONT=“Franklin Gothic Medium”][SIZE=“2”]Ο δίσκος τα σπάει τουλάχιστον, επικό/heavy και αφήστε τους “πρωτομάστορες” να ξεπετσιάζονται. Μαζί με το νέο Airged L’ Amh,δίνουν επικά μυαλά στο πιάτο… [/SIZE][/FONT]

Εχω να δηλωσω οτι ο νεος δισκος τους γαμει στεγνα !!

EPIC με ολη την σημασια της λεξης.

Βαρια riffs ‘‘for your headbanging pleasure’’.

10 ΕΠΗ. Τιποτα λιγοτερο.

Για εμενα, ο καλυτερος epic δισκος της δεκαετιας.

Πειτε με υπερβολικο, αλλα ακουστε πρωτα το υπερτατο ‘‘Death Before Disgrace’’. :bow2:

Επισης στα περασματα με τις ακουστικες κιθαρες και το βιολι, φερνει στο μυαλο εικονες απο Ελλαδα.

Ναι ρε, Ελληνικο Επικο Μεταλ !!! (και αστους vikings να κουρευονται… :p)

[SIZE=“5”]TO DEATH AND BEYOND…[/SIZE]

Υποκληθειτε:

Aναμφίβολα ο καλύτερός τους δίσκος

“Do you believe in life after death?” the boss asked one of his employees.“Yes, Sir.” the new recruit replied.“Well, then, that makes everything just fine,” the boss went on. "After you left early yesterday to go to your grandmother’s funeral, she stopped in to see you. ----------------------------------Looking to buy wow gold? Do you look for cheap wow gold? Welcome to our website:1.World Of Warcraft gold,2.World Of Warcraft gold,3.World Of Warcraft gold,4.World Of Warcraft gold,5.wow gold,

ακριβως!
στις καλυτερες γενικα φετινες κυκλοφοριες στο epic/power για φετος μεχρι τωρα!

εδω εχουμε τρομερη βελτιωση σε ολους τους τομεις,συνθεσεις,παραγωγη,και κυριως στα φωνητικα!
βαρβαρικες μελωδιες και πολεμικα riffs παντου!

με ξιλοβουλωσαν & με εξεπληξαν γιατι αν και στα live τους θεωρω σταθερη αξια,τα 2 προηγουμενα τους albums σαν δουλειες δν με ειχαν κερδισει τοσο!

τα 3 πρωτα κομματια (εκεινο το dragonhelm,εχει γαμημενα καλο ρεφρεν-το εχω λιωσει),και το επος Death from disgrace που κλεινει την κανονικη ροη του δισκου ειναι τα καλυτερα μου απο εδω

Πράγματι δείχνουν τα στοιχεία που ελπίζαμε όλοι ότι μπορούν να δείξουν με βάση το ντεπούτο τους. Μια χαρά.

Χαλαρα ο καλυτερος δισκος των Battleroar και ενας τελειος Εpic δισκος
Η εισαγωγη Dragonhelm ειναι απιστευτη.Αλλη μια αποδειξη οτι η ελληνικη σκηνη ανεβαινει!

Συμφωνω απολυτα με τους προλαλησαντες… Φοβερο αλμπουμ! Ειδικα αυτο το Finis Mundi πραγματικα τεραστιο κομματι!!!

φοβερός δίσκος, πάρα πολύ καλός ήχος και πολύ καλή και η διασκευή! μπράβο στα παιδιά!

Γαμαει.“Το τελος του κοσμου” ανετα στα 10 αγαπημενα μου κομματια απο ελληνικες metal μπαντες…Μακαρι το επομενο τους να’ναι εξισου καλο…

εμαθα οτι εφυγε o κιθαριστας και οτι ο νεος ειναι παιχτηρι προγκ φασης.

εχουν στο myspace τους στοιχεια του καινουργιου κιθαριστα,εφυγε ο μανωλης που διοργανωσε το up the hammers!

Κριμα που εφυγε ο Μανωλης…:-k

Απ’οτι βλεπω ο νεος κιθαριστας ειναι αυτος των Hannibal [support σε Scorpions, MMD '08].

Πολύ καλός ο νέος δίσκος τον ακούω τώρα και έχω πάθει ζημιά με μερικά τραγούδια, πολύ καλές κιθάρες.

πολυ καλος δισκος,ξεφευγει απο τα πλαισια τα ελληνικα!!!