Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

το blood and chrome δεν γυριστηκε. το caprica ψιλομετριο.
τωρα ψαχνεις για αλλη σειρα αναγκαστικα. του 80 ας πει κανας Lupin που το γνωριζει καλυτερα.

Έχουμε νέα!
[COLOR=“RoyalBlue”]http://blastr.com/2012/11/release-date-epic-trailer.php[/COLOR]

Έχω φτάσει σχεδόν στα μισά της δεύτερης σεζόν [SPOILER]μέχρι εκεί που βρίσκουν τo Tomb Of Athena[/SPOILER] και έχω να πω ότι η σειρά είναι σε άλλο επίπεδο. Κάθε επεισόδιο είναι εκπληκτικό. εκπληκτικό στόρι, εκπληκτικές ερμηνείες. ελπίζω μόνο οι υπόλοιπες σεζόν να είναι εξίσου καλές.

αν σου αρεσει μεχρι τωρα δεν γινεται να μην σ’αρεσει μετα. η 4η σεζον ειναι σεμιναριο…

Βλέπει κανείς το Blood And Chrome; Εμένα με έχει ψήσει αρκετά και αν και μικρά τα επεισόδια είναι αρκετά διασκεδαστικά. Το λινκ για το πρώτο επεισόδιο για όποιον θέλει να το τσεκάρει:http://www.youtube.com/watch?v=pT79x4qM4FE

Τελείωσα και εγώ και παραθέτω κάποιες σκέψεις

[SPOILER]Σίγουρα από τις καλύτερες σειρές που έχουν υπάρξει. Όλες οι σεζόν ήταν μία και μία (με αποκορύφωμα την 4η) και κάθε μία από αυτές είχε και ένα εξαιρετικό τέλος. (ειδικά της 1ης και της 3ης σε άφηναν εντελως μαλάκα)

Οι ηθοποιοί ήταν όλοι γαμάτοι και όλοι οι χαρακτήρες ήταν προσεγμένοι. Ο “Μεσσίας” Μπάλταρ (ειδικά στην 3η σεζόν που ήταν σαν τον Ιησού), ο “δίκαιος” Απόλλο, η Στάρμπακ, ο Αντάμα, ο Τάι, όλοι ήταν φοβεροί.
Το μόνο “αρνητικό” (αλλά ταυτόχρονα και έξυπνο) είναι ότι όλοι οι κεντρικοί χαρακτήρες σε κάποια στιγμή κατα τη διάρκεια της σειράς σου έσπαγαν τα νεύρα με τις μαλακίες που έκαναν. ΟΛΟΙ όμως. Ο μόνος που ήταν κυριλέ καθ’ όλη τη διάρκεια της σειράς ήταν ο Δρ. Κοτλ. (καρδούλες)

Το τελευταίο επεισόδιο της 4ης σεζόν είναι το καλύτερο κλείσιμο που έχω δει σε σειρά εβέρ. Γενικά όλο το στόρι πως τελικά αποδεικνύεται πως δεν είναι οι απόγονοί μας όπως νομίζαμε στην αρχή αλλά οι προγονοί μας ήταν πάρα μα πάρα πολύ έξυπνο.[/SPOILER]

ααααχ, ολο λεω να το ξαναπιασω αλλα δεν υπαρχει χρονος γμτ…

Δρ Κοτλ, μεγαλη λατρεια ιντιδ

:smiley:

Razor και επεισοδιο 1 4ου κυκλου και προχωραμε για τα επομενα…εθισμος…

[SPOILER]απιστευτο τελος 3ου κυκλου[/SPOILER]

Σε ζηλεύω πολύ.

λογικα μεσα στο σ/κ θα το εχω τελειωσει…το περιμενω πως και πως για να διαβασω τα παντα στο θεμα εδω με τα σποιλερ κτλ :stuck_out_tongue:

εκει στη μεση του 4ου θα νιωσεις καπως!! :slight_smile: . μετα μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα και αρτιοτερα τελειωματα μιας σειρας, μιας γαματης σειρας!

Εγω παντως επιμενω οτι θα προτιμουσα να τελειωσει στο μισο της 4ης ή οποτε ειναι εκεινο το κομβικο σημειο.
Δεν λεω οτι δεν μ’αρεσε αλλα εκεινο το σημειο πραγματικα θα ηταν αποθεωση για τελειωμα.
Εξηγηση σημειου.

[SPOILER]Λεω για το σημειο που βρηκανε την ‘Γη’ και ηταν ενας κατεστραμμενος πλανητης.Πολυ apocalyptic σκηνικο.[/SPOILER]

Οχι οτι το τελειωμα της σειρας ηταν κακο ε.Ισα-ισα.
Και επειδη εχω καιρο να το πω-γραψω!

[B]So Say We All ![/B]

τελος και για μενα η σειρα…

[SPOILER]αισθανομαι μπερδεμενος με καποια πραγματα,χρειαζομαι λιγο χρονο να τα σκεφτω καλυτερα…[/SPOILER]

Take your time man, δεν χωνεύονται έτσι γρήγορα και εύκολα ένα απ’ τα καλύτερα endings μιας τόσο σπουδαίας σειράς. :slight_smile:

Σας χιλιοευγνομονώ πραγματικά. Είδα τυχαία το thread και ξεκίνησα miniseries κ τελείωσα πρώτη σεζόν. Έκαψα κ ένα φίλο μου στο μεταξύ. Αυτός τελείωσε ήδη όλη τη σειρά. ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ ΕΠΟΣ. Από που να αρχίσει να αποθεώνει κανείς. Άψογη σε όλους τους τομείς. Το σενάριο - σκηνοθεσία έχει τόσα επίπεδα. Συγχαρητήρια στους δημιουργούς πραγματικά είναι σχεδόν συγκινητικό το κατόρθωμά τους. Δηλαδή στις 2 3 4 θα παραμιλάω σύμφωνα με αυτά που λέτε.
Αποφάσισα να μη κάνω ότι κάνω σε αυτές τις περιπτώσεις (μονοκοπανιά όλα δηλαδή). Θα πάρω το χρόνο μου. Θα δω τις κομμένες σκηνές, τις ταινίες, τα μικροεπισόδεια, τα extended, θα ακούσω τα soundtrack, θα το ευχαριστηθώ βρε αδερφέ γιατί σίγουρα φαίνεται από τώρα ότι έχει πολλά να δώσει. Βρήκα και ένα site με τα podcast που έκαναν οι δημιουργοί μετά από κάθε επεισόδιο. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι safe να τα βλέπω βέβαια, ίσως να σχολιάζουν με γνώμονα ότι οι περισσότεροι ξέρουν όλο το στόρυ από την παλιά σειρά και να έχει σπόιλερς. Γαμώτο, ξύπνησαν μνήμες ανυπέρβλητου καψίματος εποχών Lost !!! :cry:
Πρώτα όμως πρέπει να τελειώσω με το εξίσου λατρεμένο Breaking Bad και μετά… Let the BSG experience begin !!! :yahoo:

ετσι ελεγα και εγω να τα δω στο χαλαρο και απετυχα τελειως :lol:

http://www.insidetv.gr/tha-gyristei-tainia-battlestar-galactica/

Πολλές απόπειρες να συνεχιστεί κάπως (caprica, blood and chrome) αλλά αποτυχημένες. Τι να πρωτοβαλεις στην ταινία? :frowning:

Πηρα λοιπον την αποφαση, μετα απο καιρο ψησιματος, να ξεκινησω το -οπως φαινεται- νεο κολλημα.
Μολις τελειωσα το 3ωρο miniseries και προβλεπεται καψιμο.

Welcome κι ας άργησες. Καλό κάψιμο, μόλις ανακάλυψες μια απ’ τις καλύτερες σειρές όλων των εποχών! :slight_smile: