Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

για να μην go crazy,τα επεισοδια εχουν ως εξης:

1)The Mini Series->το πρωτο διωρο,το πιλοτικο επεισοδιο και η εισαγωγη
2)Season 1
3)Season 2

The Resistance Webisodes->μικρα επεισοδιακια,μερικων λεπτων,για τους die hard fans που δεν την παλευαν να περιμενουν…δεν δειχνουν κ τπτ(ουτε γω τα εχω δει δλδ γτ βαριομουνα…)

4)Season 3

Razor Flashbacks Webisodes->το ιδιο με τα παραπανω resistance webepisodes

5)Battlestar Galactica Razor->2ωρη ταινια,με φλασμπακ σε γεγονοτα της 1ης σεζον,απο αλλη οπτικη γωνια…εχει μια δυο ψιλομπηχτες για τη συνεχεια,αμα φτασετε ως εδω,ε,δειτε το,μετραει και εχει κ ωραια ιστορια…
6)Season 4

Face of the Enemy Webisodes->το ιδιο με τα παραπανω webepisodes…

7)Season 4.5 (ξεκινησε προχτες.)

και να υπενθυμισω,πως θελει το χρονο του…εμενα πχ,το πρωτο,το πιλοτικο,δεν με ξετρελανε οταν τοχα δει…αλλα νταξ,ειδα,ειδα κι αλλο και μετα ενιωσα…(αμα νιωσεις,δεν ξεκολλας…)

οκοκ τότε θα το αρχίσω έτσι.ευχαριστούμε!

μόλις είδα το 4.11 κι εγώ. σοκ κ δέος.

Είδα ελάχιστα από το mini-series, αλλά κατάλαβα πως για τέτοια σειρά, αξίζει να την έχεις σε κανονικά dvd, οπότε παρήγγειλα mini-series και πρώτη σεζόν από το PLAY (και τα δύο μαζί 28-29 Ευρώ) :smiley:

πολλα,λοστ,πρισον,heroes…αυτη η σειρα,τα κανει ολα να φαινονται,τραγικα αστεια…

το λοστ είναι αστείο από μόνο του κ χωρίς το μπατλσταρ

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΛΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥΛΑ :stuck_out_tongue:

Η σειρα εχει καταφερει να με παιρνει ο υπνος σε χρονο δτ.

Ειδα το μινισιρις, ποσο πιο προβλεψιμο πια?

Ασε που το΄χω δει με κακο ματι. Κατεβασα σηζον γουαν και δεν επαιζε ο ηχος. Οποτε τα πηρα.

Ξανακατεβασα σηζον 1, ειδα το μισο επεισοδιο και ημουν ταβλα.

Ασε που μου τη δινει η λεσβια η σταρμπακς πωστηλενε.

Θα του δωσω αααλλη μια ευκαιρια αλλα ξερωγωω…

Μου θυμιζει το σηκουεστ ναουμ. Γαμωτισειρες

πω ρε, αμα κοιμασαι ορθιος δε σου φταιει η σειρα. το οτι παιζεις μπαλα 3 φορες τη βδομαδα ενω εισαι ενα ΨΟΦΙΜΙ φταιει, βλακεντιε.

zzZZzzZZZzzZZZzz

το φετινό ξεκίνημα του λοστ με χαροποίησε ιδιαίτερα. αρχίζουνε να μπαίνουν σιγά σιγά τα κομμάτια του παζλ το ένα δίπλα στο άλλο και πιστεύω για πρώτη φορά με τέτοια βεβαιότητα πως όλα προχωράνε βάσει σωστού σχεδίου.

αλλά ρε παιδιά, το τελευταίο επεισόδιο του battlestar galactica ήταν τόσο καλό που κλαίω ακόμα

ειδικά μετά την απογοήτευση του 4.12… lupin, με νιώθεις?

το χθεσινο,ηταν τοσο τεραστιο επεισοδιο,που λες ‘‘ναι,αυτη η σειρα πρεπει να διδασκετε στα σχολεια’’…ανταμα,σταρμπακ,ολοι,μπαλταρ,ολοι ξαναγιναν αυτο που ηταν,χωρις διλειμματα,χωρις τπτ,οι χαρακτηρες που αγαπησαμε απο την αρχη…αυτος ο γκεητα τελικα…καθκι τρελο…η θεα του ανταμα με το πολυβολο και το πιστολι σε κανει να λες,πως ειναι απλα ο υπερτατος χαρακτηρας εβερ…το επομενο προβλεπεται απιστευτο……ρε,το 4.12,κ εμενα στην αρχη μου φανηκε λιγο,επειδη δεν εγινε και τιποτα τοοοσοοο τρομερο,αλλα τελικα τωρα βλεπω πως προετοιμασε το εδαφος υποδειγματικα για το 4.13…τι να πω…εχω βαρεθει να διαβαζω σε ολα τα φορουμ,για το ποσο γ@μ@ει η σειρα αλλα δεν μπορω να πω τπτ λιγοτερο…7 επεισοδια πριν το μεγαλο φιναλε,και ακομα το πιστευω,δεν εχουμε δει ουτε το 1 χιλιοστο του που θα καταληξει το επος,ουτε ενα hint,τπτ…

Λοιπόν, είδα την 3ωρη εισαγωγική ταινία, και σήμερα-αύριο ξεκινάω Season 1!

Μου άρεσε αρκετά, κυρίως η ατμόσφαιρά του. Κλασσικά, έχει τα επιστημονικά λάθη και τις υπερβολές του, αλλά προφανώς και δε με νοιάζει καθόλου.

Επίσης, Ω ΘΕΟΙ, ΤΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΞΑΝΘΙΑ;;;

no 6 ε???ε ρε,εχεις να δεις απο αυτη πραματααααα…κοιτα,αμα σαρεσε η εισαγωγικη,που ειναι αρκετα βαρετη κατ εμε(φαντασου,την ειδα μετα την δευετρη σεζον),κ καταφερεις και την πρωτη σεζον που ειναι μια μεγαλη εισαγωγη,τοτε εισαι μια χαρα…προσφατα μυησα ενα γνωστο,λοστακιας κτλ,που ειδε περισυ πρωτη και δεν κολλησε,και σε μια βδαμαδα ειδε 2η,3η κ 4η οση εχει παιχτει…trust me,ξερω τι σου λεω,οταν προτινω τη σειρα με τοσο φανατισμο…(3η σεζον,τελευταιο τεταρτο,εφοσον δεν εχεις σποιλερισατει απο κανενα,θα με ευγνομωνεις αιωνια:D)

(και ξαναυπενθυμιζω,το γκαλακτικα δεν ειναι σειρα με feeling seaquest ή σταργκεητ ατλαντις κτλ…η σειρα μολις στρωσει στα ματια καποιου,ειναι κοντα σε blade runner,space odyssey κτλ…μην ελπιζει κανεις δλδ σε τετοια χαρακτηριστικα γτ θα απογοητευτει…)

Ωραία, ωραία.

Όπως και να εξελιχθεί η σειρά πάντως, και μόνο η φάση “Ταξίδι στο άγνωστο, μοναδικοί επιζώντες, κλειστοφοβία διαστημοπλοίου, κτλ” με εξιτάρει αρκετά. :smiley:

Πω πω, αυτό το τέλος της 3ης περιόδου έχει αρχίσει να παίρνει μυθικές διαστάσεις μέσα μου :lol:

…και πιστεψε με,και σε μενα ειχε παρει μυθικες διαστασεις και ειχα φτασει τελειως αρνητικα προκατειλημενος,αλλα τι να πω…it rocked my world…

lupin, με σοκάρεις! δεν το έβλεπες όσο έτρεχε δλδ? 8O

ΠΡΟΔΟΣΙΑ!

χαχα,ειχα πιασει το τι παιζει και ολο το ανεβαλα μετα…τραγικος τυπος ε?χαχα…

Το λοιπόν, ετελείωσα την πρώτη περίοδο ήδη και μέσα στη βδομάδα το καλό PLAY θα μου στείλει τη δεύτερη :smiley:

Η σειρά στην αρχή είναι καλή, αλλά από το 8ο επεισόδιο ανεβαίνει κατακόρυφα και σε βάζει -έχω την αίσθηση- στο νόημά της.

Μου θυμίζει αρκετά “Lord Of The Rings”, στο ότι έχει πολλά κατά βάθος να σου πει, πέραν της ιστορίας.

Επίσης, η #6 είναι υπεραπιστευτηυπερατελειωτηυπεργυναικαρα! Μιλάμε ότι λιώνω! Σε λίγο θα αρχίσω να τη βλέπω κι εγώ όπως ο -Θεούλης- Γκάιους.

cozy,με συγκινεις…αφου εβγαλες την πρωτη,δεν σε φοβαμαι…για το νοημα της δεν σου λεω τπτ ακομα,μιας και το γκαλακτικα,θα δεις στη πορεια πως ειναι τοσο τεραστιο,που τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται…επισης,ναι,η no6 ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ γυναικα και ενας καλος λογος επιπλεον να αρχισει καποιος τη σειρα…απο δω και μετα,αρχιζουν τα καλα(σταδιακα βεβαια,καθως δεν αφηνει καμια λεπτομερια στη τυχη και σιγα σιγα χτιζει την ιστορια…)

Για οσους το βλεπουν τωρα,το τελευταιο επεισοδιο,ηταν υπερμεγιστο και πλεον,αφου ολα σιγα σιγα τα κομματια μπαινουν στη θεση τους,στα τελευταια 6 που απομενουν αναμενετε να λυθουν τα παντα και να ξεκαθαρισουν ολα…so say we all!!!

Frack, μέχρι να φτάσω εκεί θα με πάρει λίγο καιρό :stuck_out_tongue:

Πάντως διάβασα ότι ετοιμάζουν spin off, που θα λέγεται Caprica και θα δείχνει πως φτιάχτηκαν οι Cylons και πως φτάσαμε στην καταστροφή των 12 αποικιών!