Beastmilk-Climax

Μεγάλη αλήθεια το point (2).

Άντε πηγαίντε τα στο αντίστοιχο θρεντ να πούμε και για DEATHCHARGE.

λιάκο άσ’ τα αυτά :stuck_out_tongue: μπορεί και να λέω μαλακίες, απλά έτσι μου φαίνεται!

Δεν είναι ούτε ο καλύτερος δίσκος στο ιδίωμά του, ούτε η κυκλοφορία της χρονιάς. Ανήκει σε αυτές όμως και ξεχωρίζει γιατί ο δίσκος είναι ολόφρεσκος και φτιαγμένος να τον ακούσουν όλοι.
Δίσκος που κατεβαίνει μονορούφι και σου μένει κάθε τραγούδι.
Ο Khvost αρχίζει να γίνεται ένας Μίδας της underground σκηνής. Αυτή την φορά πάει σε πιο ασφαλή, άμεσα και απλά μονοπάτια αλλά πάντα το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό. Άξιος.

οντως
ειναι απιστευτα κολληματικος
ολα τα τραγουδια ειναι ωραια
ευγε

αληθεια
υπαρχουν παρομοιοι δισκοι τοσο πιασαρικοι?
δηλαδη σε καποιον που δεν ακουει το ιδιωμα να τον προσελκυσουν?

Ο δίσκος είναι γαμάτος και απίστευτα κολλητικός. Ο Kvohst, πέρα από Μίδας, είναι χαμαιλέοντας. Και το μυαλό πίσω από τους Beastmilk, ο Goatspeed (με τον οποίο μίλησα πριν λίγες μέρες) είναι γαμώ τα τυπάκια. Έχει επίσης μια επικά τρελαμένη μπάντα, τους Rainbowlicker (credits to Faust)

τι είναι αυτό γαμώτοοο8O που ζούσα…

τους εχασες και για λιγους μηνες

καλως ηρθες στην αλλη πλευρα :stuck_out_tongue:

Βασικά τους χάσαμε γενικά. (τουλάχιστον με αυτή τη σύνθεση και με αυτό το όνομα).

Sadly, due to irreconcilable differences, we have parted ways with our co-founder, guitarist and friend Johan ?goatspeed? Snell.
We ask you to understand that both sides did absolutely everything they could to make things work, but were unable to find a way to continue together. We all wish Johan the very best, but the show must go on.
Given these circumstances Beastmilk will continue to forge ahead, but will assume the new identity of Grave Pleasures.
The band is on atomic fire, with a new album and new members in our ranks. We look forward to seeing you at all of the shows, where we will play your favourite Beastmilk tracks, alongside brand new material from the forthcoming album. We’ll continue to update you here about all our new exciting plans. For now, here is the official statement from Beastmilk:

Beastmilk transforms into Grave Pleasures. New album in the works!
The Finnish band formerly known as Beastmilk, shall now go under the name of Grave Pleasures, following the departure of co-founding member Johan “goatspeed” Snell.
Given the circumstances Beastmilk will continue, but under the new guise of Grave Pleasures.
Along with the name change, new live/studio guitarist Juho Vanhanen (Oranssi Pazuzu) has joined the band, while guitarist Snell departs the ranks.
Juho V. is welcomed into Grave Pleasures by frontman Kvohst, bassist Arino and guitarist Linnea Olsson (The Oath, Sonic Ritual) who joined the band earlier in 2014.
The band can also reveal that they will be signing a major label deal and that they will go into the studio in May with producer Tom Dalgety (Royal Blood, Killing Joke ) with the album set for release in September, followed by a European tour.
Singer and Climax song-writer Mat “Kvohst” says of the name and lineup change ?The lineup has never been stronger! We?re really excited to perform material from the forthcoming album and classic songs from Climax. The name might change, but the songs and the performance will be better than ever."

Απόψε το άκουσα για πρώτη φορά, φίλτατη… Τα ίδια και από δω…:-s

<3 <3 <3

άστα ρε !!από τότε που το πήρα δεν έχει βγει απ το βινυλιοπαίχτη κυριολεκτικά!

Δισκαρα!

Πρώτο δείγμα από τους Grave Pleasures.


Συμπαθητικό.

Ένα κλικ παραπάνω από συμπαθητικό θα έλεγα. Τραγουδι για τις 5 πμ σε γκοθικ μαγαζί

Και νέο δείγμα (“New Hip Moon”), για την ώρα μόνο στο Spotify το βρήκα. Και είναι καλό. Πολύ καλό.

Με το New Hip Moon έχω κολλήσει αρκετά τις τελευταίες ημέρες. Μιλάμε για φοβερό κόλλημα. Κομματάρα και όσο περνά ο καιρός νιώθω πως ο δίσκος θα είναι τουλάχιστον ισάξιος με το Climax. Αν μπορούσα θα τον έκανα pre-order. Βασικά θα ξεκινήσω κανα thread, για να μην γράφω σε τούτο δω τις φλασιές που τρώω.

Κυκλοφόρησε και το Taste the Void, τρίτο κατά σειρά κομμάτι από το επερχόμενο άλμπουμ

Ο καθένας ό,τι χαίρεται λοιπόν, και μιας και υπήρχε τόσο ντόρος γύρω από το Climax (δεν ήξερα τι ακριβώς έπαιζε μουσικά) είπα λοιπόν να ρίξω κι εγώ την αυτιά μου. Δεν είναι στα είδη που ακούω εκτενώς, αλλά το αρχάριο αυτί μου ικανοποιήθηκε πλήρως. Ίσως να ισχύει για μια σχετική κοιλίτσα, αλλά μέτριο κομμάτι δεν νομίζω να υπάρχει. Και προσωπικά, όταν έχω κάτι Death Reflects Us, Genocidal Crush, και ειδικά όταν ο δίσκος που ακούω κλείνει με το τε-ρα-στι-ο Strange Attractors, δεν ξέρω κατά πόσο θα κάτσω να ψάξω για πταίσματα εδώ και κει.

Κρίμα πάντως που το διαλύσανε ως Beastmilk, θα κοιτάξω και τους Grave Pleasures, αλλά, νταξ, κρίμα όπως και να 'χει.

Η αλήθεια.

Ακούγοντας σκόρπια εδώ και 'κει τα κομμάτια του νέου δίσκου και δίνοντας λίγη βάση στα κουπλέ και τις γέφυρες, σαν να το έριξαν λίγο στις φόρμες των Bauhaus σε σχέση με το ντεμπούτο. Απόδειξη, η έναρξη -αν όχι όλο- του Crooked Vein. Περισσότερο batcave από τον προκάτοχο, αλλά καλόγουστο.