Beheaded (Μάλτα)/Blustery Caveat/Mass Infection + 1 t.b.a LIVE στην Αθήνα!

Να σημειώσω πως το live ακυρώθηκε από το ίδιο το μαγαζί. Όπως γνωρίζετε όσοι είσασταν και στο live των Cannibal/Fetus που πήρατε τα φλαϊεράκια είχε κλείσει από τότε. Το μαγαζί το ακύρωσε και έκλεισε άλλο live για την ίδια μέρα. Όμορφα πράγματα!:slight_smile:

Λωλ___

Οπότε για να δούμε Mass Inection φέτος, μάλλον θα πρέπει να κάνουμε μια εκδρομούλα για μπουγατσούλες και σουβλάκια ε;;;;

δεν είναι κι άσχημα!!!

Ωστοσο εδω τωρα πρόσεξα πως αμέσως μετά απο το live θα έχει στο 8ball το παρτι του hammer για τα 25 χρόνια με Χρονοπουλο, Περβανιδη και Ζαγγογιάννη.

Ειμαι μεταξυ Behemoth και αυτού μιας και δεν με παιρνει και για τα 2 (εχουμε και αλλα live που μας περιμενουν).

27 Φεβρουαρίου Θεσσαλονίκη όπως λέει και το αφισέτο και 28 στην Λάρισα.

Ξυπνάτε ρε. Μεθαύριο και παραμεθαύριο. Θα πάει κανας μπουγάτσας?

Θυσιαζω behemoth αλλα θα είμαι εκεί εκτός συγκλονιστικού απροότου. Θέλω να το συνδιάσω και με το παρτυ του hammer που ακολουθει. :stuck_out_tongue:

xαλάστηκα τόσο το Σάββατο εκεί που βαριά-βαριά Behemoth εκεί και φθάνει…

εγω θα παω αλλα χαλαστικα απειρα που ακυρωσαν οι inveracity ακομα δεν εχω αξιοθει να τους δω

Πού θα παίζαν οι inveracity?

Θα παίζαν ρε ΒΑΡΒΑΡΕ σε αυτό το λαηβάκι αλλά δεν έκατσε το κολπέτο τελικά να ούμε. Ετοιμάσοι για ΒΑΡΒΑΡΤΟΤΗΤΕΣ γιατί ξέρεις στην τελική τι θα κάνω! :smiley:

Όποιος σκατόφλωρος γουστάρει τους KVAZAR ας τσεκάρει τα diy lives. Θα χαρεί.

Τελικα τι έγινε κανείς δεν πήγε εδω;

Εγω πήγα πάντως και οι εντυπώσεις μου ήταν γενικά καλες.Ο κόσμος σχετικά λιγος και ο ήχος σε αρκετά καλα επίπεδα.

Bloody Donation Οι μόνοι χωρίς δισκογραφική δουλεια στο live. Ήταν καλοί πάντως στο death metal τους στα λιγα κομματια που παξαν. Οι διασκευες σε sepultura ήταν περισσότερες απο τα δικας του κομματια.

Κvazar To μοναδικο κάπως διαφορετικό γρουπ κάπου μεταξυ grindcore και puk. Δεν είναι το στυλ μου αλλα έδωσαν ένα φοβερό show με τον τραγουδιστη να ξεχωριζει λόγω της επαφής του με το κοινό. Αλλωστε κατεβηκε απο την αρχη απο την σκηνη και τραγουδουσε (η μαλλον ουρλιαζε) κάτω μαζι με το κοινό. Είμαι σίγουρος πως για πολλούς αυτοί ηταν οι κορυφαιοι της βραδιάς.

Blustery Caveat brutal οσο δεν παει. καραβοθρε φωνητικά και επιρροές απο ολοκληρο το αμερικανικο death. Πάντως εμένα μου φάνηκα μονοτονοι και με κουρασαν γρηγορα.

Mass Infection Για μενα μάλλον η καλύτερη μπάντα της βραδιάς. Παίξαν κομματια και απο τα 2 άλμπουμ τους (κυρίως απο το καινουργιο the age of creation απο το πρωτο νομιζω μονο 1-2 παιξαν αλλα μπορεί να κάνω και λάθος) σε πολυ καλές εκτελέσεις. Φοβερά επιβλητικοί πάνω στην σκηνή το show τους έκανε κοιλιά μονο απο ένα μικρο τεχνικό προβλήμα που τους παρουσιάστηκε κάποια στιγμή. Δεν θυμαμαι πόσο παιξαν αλλα μου φάνηκε πολύ λίγο.

Beheaded Επισης πολυ καλοί παιξαν αρκετή ώρα και μαζί με τους Mass Infection ήταν αυτοί που πόρωσαν περισσότερο το κοινό. Η δικιά τους κοιλια πάντως στο set που παιξαν δεν οφειλοταν σε κάποια τεχνικό πρόβλημα αλλα στο άνισο υλικο που παρουσίασαν (δεν ξερω όλες τις κυκλφορίες τους πάντως). Στα τελευταια 3-4 κομματια μαζι με τα encore ξανανεβηκαν και μας κέρδισαν.

Εκεί ήμασταν με νεκρο. Όπως τα λες ντεντ.

ΣΚΑΤΑ σε όσους λένε πως γουστάρουν ντεθ και δεν ήρθαν. Λαηβάρα από τα λίγα και 12? για να δεις 3 μπαντάρες. Μόνο ΣΚΑΤΑ. μετά κλαίτε. Ούτε 50 άτομα παίζει να είχε.