BELPHEGOR live!

Οι BELPHEGOR ερχονται στη χωρα μας και συγκεκριμενα στις 20 και 21 Δεκεμβριου.


Θεσσαλονικη 20/12/08 [Harley bar/Rock bottom] Support: Obduktion, Dark Messiah, Cease Of Breeding Τιμη 12 ευρω


Αθηνα 21/12/08 [ΑΝ Club] Τιμη 15 ευρω

Κατα τη διαρκεια της συναυλιας θα κληρωθει μια κιθαρα με τις υπογραφες του συγκροτηματος

http://www.belphegor.at/

ΠΑΜΕ ΡΕ NORDORRRR !

Οι cease of breeding δε θα παιξουν.

Swarm Of Rats
Goatchrist
Sepulture Of Hypocrisy
Anus Dei
Demonic Staccato Erection
Bluhrsturm Erotika…

αν τα παιξουν ολα αυτα τοτε θα μιλαμε για μακελιο!!!
και σε fair τιμη

ναι! και 15?!! αυτα ειναι!

Lucifer Incestus
Bondage Goat Zombie
Hell’s Ambassador

και πολλά άλλα…
το θέμα είναι πόση ώρα θα παίξουν, πότε θα ξεκινήσει η συναυλία, για Αθήνα αφέρομαι, γιατί όλοι μας γνωρίζουν τις καθυστερήσει που γίνονται!!

Πάντως θα γίνει της ιερόδουλης,κομ…:lol::lol:

ναι αν και εχει καιρο να γινει τετοιο σκηνικο,το μονο βεβαιο ειναι οτι σιγουρα θα ηταν καλυτερα αν τους ειχαμε δει με Nile τον Οκτωβρη, οταν και περιοδευαν μαζι.

αλλο An αλλο Gagarin οπως και να το κανουμε.

Εεε λογικα εαν γινοταν αυτο δεν θα τους βλεπαμε θεσσαλονικη αφου επεξαν μονο αθηνα. :lol:
πολυ καλη τιμη παντως και αυτο ειναι βασικοτατο για τη πρωωθηση της μπαντας.

Θα σκάσω μύτη στο live της Θεσσαλονίκης…

Τυχεροί οι Θεσσαλονικείς…
θα έχει φέτιχ σόου…

εχουμε χορτασει φετιχ εμεις εδω πανω :lol::lol::lol:

σε συνομιλία που είχα μαζί τους στο myspace.com
μου είπαν το παρκάτω setlist!!!
:metal::metal::metal::metal::metal:

I INTRO THE GOATCHRIST
II SEYN TODT IN SCHWARTZ
III BELPHEGOR-HELLS AMBASSADOR
IV STIGMA DIABOLICUM
V SWARM OF RATS
VI SEPULTURE OF HYPOCRISY
VII JUSTINE: SOAKED IN BLOOD
VIII LUCIFER INCESTUS
IX BONDAGE GOAT ZOMBIE
X BLEEDING SALVATION

λίγο μου φαίνεται και λείπουν και άλλα καλά κομμάτια…

Πως σας φανηκε η συναυλια ? Εμενα μαρεσε! ωραιο κλιμα κ οι μπαντες παιξαν μια χαρα

εγω παλι φιλε evil θα διαφωνησω…
oi belphegor επαιξαν πολυ λιγο (μολις 10 κομματια) με κακο ηχο ετσι πριμα που τα ειχαν ολα,ανευροι και πολυ διαφορετικοι σε σχεση με διαφορα βιντεακια που ειχα δει στο net.
οσο για τα ελληνικα support ας μην το σχολιασουμε καλυτερα… ειδικα αυτους τους αποαλευτους Dodheimsgard/Watain wannabes Εshadowed #-o.
κριμα διοτι αλλιως το περιμενα[-X

Πριμα οι Belphegor ? Πφφφ!Και τους ειχα για καφρους.
Οι Enshadowed ειχαν παιξει support στους Arkhon Infaustus στην Πατρα και αν
εξαιρεσεις τις ποζες τους ειχαν παιξει εξαιρετικα.Πριν κανα 2-3 χρονακια αυτο.

Αρκετά καλή συναυλία…
1η φορά που δεν είχε κάπνα το μαγαζι…:lol:

Dominate… αρκετά καλοί, από σκηνική παρουσία ο τραγουδιστής ήταν πολύ καλός σε σχέση με το υπόλοιπο σηγκρότημα όπου ήταν χαλαροί κλπ, ειδικά ο μπασίστας που τον είχα μπροστά μου, μόνο το μπάσο κοιταζε! Δεν καταλαβαίνω γιατί έπαιξαν 9 τργούδια… πολλά σε σχέση μετο πρόγραμμα της βραδυάς!

Μortal Torment… γαμάτοι, αν και περίμενα να δω την τραγουδίστρια… μορφή ο τραγουδιστής!! Πολύ καλοί!! Αρκετά ραγούδια έπαιξαν κι αυτοί!!

Εnswadowed… καλοί, πολύ μπλαστ αλλά μέτριος ήχος!! Μερικά κομμάτια ήταν μεγάλα σε διάρκεια και σε κούραζαν!!

Nordor… γαμάτοι… πολύ καλός ήχος, σκηνική παρουσία, δίκασα κλπ… πολύ καλοί… κοπανήθηκα πιο πολύ κι από τους Belphegor!!

Βelphegor… ό,τι και να πω λίγο είναι… γάμησαν, αλλά έπαιξαν μόνο 10 κομμάτια… κρίμα… και ούτε ένα από τα παλιά τους αλλα και κάποια καινούρια που έσπερναν… περίμενα καλύτερο ήχο!! Άργησαν και να ξεκινήσουν, 23:45… αργά ήταν!!

Για αυτό αναρωτιέμαι γιατί τα support συγκροτήματα είχαν μεγάλο set list!! Δεν έχω πρόβλημα με κανένα συγκρότημα, προς αποφυγή παρεξηγήσεως, αλλά πιστεύω πως με 4 συγκροτήματα και 1 τους headliners, ήταν μεγάλα τα set list τους και η συναυλία ήταν Κυριακή!!

Για την κλήρωση τώρα… δεν ξέρω… πολύ πρόχειρη μου φάνηκε!! Περίμενε την μπαργούμαν να του πει αριθμό σειράς και νούμερο… δεν ξέρω… το περίμενα πιο οργανωμένο…

Αυτά σε γενικές γραμμές… ελπίζω να μας επισκεφτούν ξανά οι Belphegor σύντομα…:wink:

Hill οι Enshadowed ειχαν τρισαθλιο οχι απλα κακο ηχο και αυτο οφειλοταν σε μεγαλο βαθμο στο οτι επαιρναν καρφι απο τις κεφαλες το gain τους, ουτε effects, ουτε pedals, ουτε rack … τιποτα. βαζω στοιχημα οτι θα εφαγαν ουκ ολιγες ωρες στο studio να συζητουν για το image.Και δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι τους ουτε τους ξερω καν,αλλα οπως τα χωνουμε σε αντιστοιχες περιπτωσεις σε μπαντες του εξωτερικου ετσι πρεπει να τα χωνουμε και εδω.Οχι επειδη ειναι πατριωτακια (η’ φιλαρακια) να χαιδευουμε αφτια.

τους Nordor τους σεβομαι γιατι ειναι παλια μπαντα (βασικα ο κιθαριστας τους) αλλ απο κει και περα τιποτα το ιδιαιτερο σαν γκρουπ.

οσο για τα αλλα δυο τι να πω,τους ΜΤ τους ειχα δει και με Αborted το Μαιο με εξαιρεση το τραγουδιστη ο οποιος εχει φοβερες δυνατοτητες (σε αντιθεση με εκεινη τη γκομενα που τους ειχα δει τοτε),ηταν η ιδια τυπικα ξερη μπαντα με πολυ ακατεργαστο ηχο.το ιδιο και οι Dominate τιποτα το ιδιαιτερο (Six Feet Under meets Pantera ?).

Με λιγα λογια φαγαμε 3,5 ωρες ελληνικων support για να δουμε για μολις 70 λεπτα τους Belphegor, οι οποιοι αν και επαιζαν για πρωτη φορα στην Ελλαδα δεν φροντισαν να ικανοποιησουν εστω αυτους τους 150 που πηγαν να τους δουν.Ουσιαστικα επαιξαν τον τυπικο συναυλιακο χρονο που τους αναλογει στις festivalικες εμφανισεις τους και στις περιοδειες οπου ανοιγουν για αλλα μεγαλυτερα γκρουπς.Με τη διαφορα οτι προχθες ηταν headliners.

Οντως οι Belphegor επαιξαν μολις 10 κομματια… δεν το περιμενα…Περιμενα κατι παραπανω ισως…? Λες και επαιζαν αγγαρια…Μονο ο Τραγουδιστης φαινοταν να το “απολαμβανει”. (Λεγοντας απολαμβανει να κανει λιγο το καραγκιοζη στη σκηνη…)
Ο ηχος ηταν αρκετα καλος.

Τελικα απο τα σαπορτ επαιξαν μονο οι Dark Messiah (Τo αλλο Support απουσιαζε Λογο καποιων προβληματων υγειας). Αρκετα συμπαθητικο σχημα θα ελεγα… μπραβο στα παιδια.

Πατριωτικό μπλακ μέταλ ακούσαμε από αυτούς, όχι και άσχημα αλλά λιγότερο υφάκι και περισσότερο πάθος ρε παιδιά μην νομίζετε ότι ήρθαμε για εσας πάλι. Ο ήχος μέτριος αλλά για μένα όλα τα Ελληνικά συγκροτήματα έχουν με΄τριο ή κακό ήχο.:lol:

Σεπουλ μικάς για την Θεσσαλονίκη λογικά? 12 τραγούδια έπαιξαν, βέβαια χτυπιόμουν με όποιον έβρισκα σε όλα και μπορεί να μην θυμάμαι καλά αλλα στην λίστα τους στα πόδια τους εγραφε 12 τραγούδια, με λατινικά γράμματα ΧΙΙ.8)