Belphegor

yeah…το’ψαξα δεν υπήρχε δικό τους θρεντ στο σεπτό φόρουμ…

Το λοιπόν, ξηγηθήτε περικαλώ περί της μπάντας οι γνωρίζοντες;
Από δαυτούς, έχω -ε να’μαι και ειλικρινής -μόνο το Walpurgis Rites Hexenwahn (που το βρήκα σχετικά ικανοποιητικό μετά 2 ακούσματα -ίσως χρειάζεται να το προσέξω περισσότερο…) και επειδή από ντεθμεταλάδες, μπλακμεταλάδες και λοιπά στο σεπτό (είπαμε!) φόρουμ, άλλο τίποτα, αναμένω Γ-Ν-Ω-Μ-Ε-Σ σας!

Βάζω και ποουλ έτσι για να δω τι ξεχωρίζετε (αν δηλ. γουστάρετε όντως κάποια δουλειά τους)…

Bondage Goat Zombie

walpurgis rites hexenwahn

Pestapokalypse VI

:roll:

[I](αν όντως υπάρχει και μου ξέφυγε απλώς στο “Αναζήτηση”, παρακαλώ δώστε λινκ…)[/I]

Χμ, από τις λίγες γνωστές μπάντες που δεν έχω ασχοληθεί (που παίζουν black/death). Μόνο στο Lucifer Incestus έριξα άκουσμα τυχαία και μπορώ να πω ότι μου είχε αρέσει αρκετά.
Νομίζω ότι μου βγάζουν μια ανεξήγητη καγκουριά που με απωθεί από να τους ψάξω παραπάνω. Μπορεί να το κάνω στο μέλλον…αν δεν βαριέμαι. :wink:

εχω ακουσει οτι εχουν κυκλοφορησει…
γενικα κυμαινονται σε υψηλα επιπεδα - τουλαχιστον για τα γουστα μου :stuck_out_tongue:
προσωπικα προτιμω το bondage goat zombie…

ακολουθει το pestapocalypse…

Ψηφισα το Pestapokalypse ,για να ειμαι ειλικρινης,δεν ειναι και πολυ αντικειμενικη η ψηφος αφου ειναι το μονο αλμπουμ τους που εχω ακουσει ολοκληρο και μ αρεσε ,εχει σχετικα ,καλα κομματια οπως το chants for the devil,sanctus perversum,the ancient enemy, και ωραια ριφακια…μ αρεσουν και τα ντραμς…
…απο το Blood Magick Necromance εχω ακουσει λιγα κομματια οπως το discipline through punishment,possesed burning eyes ,sado messiah…καλοι μου φαινονται…αν και γενικα το ειδος που παιζουν δεν με τρελαινει :slight_smile: για αυτο και δεν το εχω ψαξει παραπανω:p

Από τις πλέον γουστόζικες μπάντες (σατανιάρηδες και σαδό-μαζό yeah).Mπορώ να κάθομαί να τους λιώνω με τις ώρες.Καλύτεροι δίσκοι για μένα είναι οι τρεις πρώτοι με Pestapokalypse VI να ακολουθεί.Ρίχνω ψήφο στο Νecrodaemon Terrorsathan γιατί το ομώνυμο είναι το αγαπημένο μου τραγούδι τους.

Άρα να κοιτάξω τις πρώτες τους δουλειές…[I]εδιαφερον…[/I]

[COLOR=“DimGray”]Θενκς για τις ινφος.[/COLOR]

Εγω παντως ψηφιζω [B]Bondage Goat Zombie[/B] :slight_smile:

Παντα τους γουσταρα πολυ σαν μπαντα,το bondage goat zombie ειναι το αγαπημενο μου!10αρακι σαν album γιαυτη την φαση bdsm κιολας μεσα χαμος γινεται