Bent Knee - You Know What They Mean (2019)

Λοιπόν, δεν ξέρω πόσοι έχετε ασχοληθεί με αυτήν την μπάντα-διαμάντι.
Πιστεύω ότι είναι ακόμα “μικροί” σε σχέση με το πόσο καλοί είναι.
Στις 11-10 έρχεται το νέο τους άλμπουμ και είναι ΔΥΝΑΜΙΤΗΣ.

Για τσεκάρετε…

1 Like

Εχουμε ασχοληθει λιγακι. Μπανταρα.

Και το ηξερα οτι κατι μου θυμιζει το ονομα. Ηταν το support band στην συναυλια των Leprous που ειδα το Νοεμβριο (2018) στη Νεα Υορκη, και ηταν εξαιρετικοι.

Τους ειχα τσεκαρει πριν την συναυλια στο youtube, και μου αρεσαν αυτα που ακουσα τοτε, αλλα το επερχομενο αλμπουμ απο οτι φαινεται μαλλον θα ειναι breakout album για αυτους.

ΥΓ. Η τραγουδιστρια εχει απιστευτη φωνη ε.

1 Like

Ως τώρα, το Land Animal του 2017 θεωρείται το διαμάντι τους.
Ως τώρα…
Το You Know What They Mean είναι απίστευτη δισκάρα.
Θεωρώ ότι μιλάμε ίσως για την κορυφαία art rock μπάντα της εποχής μας, ελπίζω το άλμπουμ να έχει impact.

1 Like

Οι Leprous τους ειχαν εκθειασει στην συναυλια που ειδαμε, και το αξιζαν πληρως. Νομιζω η (πρωην) κοπελα μου απολαυσε περισσοτερο τους Bent Knee παρα τους Leprous :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Για κάτι τέτοια θυμόμαστε τις πρώην!!!

@QuintomScenario τα λέμε μετά τον δίσκο, εγώ τον έχω λιώσει ήδη και το review-αποθέωση ψήνεται.

1 Like

Με πείσατε!!! :grin:

Έχω στον σκληρό εδώ και καιρό το Land Animal αλλά δεν ''έκατσε" να το ακούσω ακόμη και μετά το καινούργιο κομμάτι, μάλλον ήρθε η ώρα.

1 Like

Να το ακούσεις, να το θαυμάσεις αλλά μην περιμένεις απαραίτητα το καινούριο άλμπουμ να μοιάζει.
Η μπάντα περιγράφει το καινούριο ως πιο riff oriented.
Ισχύει αλλά γενικώς μικρή σημασία έχει. Οι τύποι χωράνε 25 genres σε κάθε τραγούδι.

2 Likes

Θα ειναι κι αυτο στο επερχομενο. Τι κομματαρα κι αυτη. Το ειχα χασει το συγκεκριμενο, τωρα το ακουσα.

1 Like