Bent Knee

πιο πολυ σε Ben Levin project φέρνει παρα σε Bent Knee αλλα και παλι hype! :sunglasses:

1 Like

να απαντησω και στον εαυτο μου. Δεν τα εχω ακουσει ολα ακομα και απο τα 6-7 που εχω τσεκαρει υπαρχει μεγαλη ποικιλια ηχων και ιδεων.
Πρωτο εχω ακομα το ακουστικό People σε στυλ John Frusciante - Curtains
και δευτερο εχω το πιο κιθαριστικο Departure

τελειοτητα

6 Likes

Πάλι homework μας βάζεις…!
Πολυ καλό το απο πάνω.

Ναι .-

3 Likes

που να ξερα! Απο ολα τα κομματια το Queer Gods ειναι αυτο που μοιαζει περισσοτερο με Bent Knee και οχι με Ben Levin/Justice Cow. Υπαρχουν καποιες στιγμες εδω κι εκει αλλα απογοητευση γενικα το αλμπουμ δυστυχως.
Εχεις φωναρα σαν της Courtney και την κρυβεις πισω απο autotune και hyperpop. Αν ηταν δυο τρια τραγουδια στοχευμενα, θα μου αρεσε, αλλα εδω εχουμε εναν αχταρμα απο μετριες ιδεες.

Δεν αμφιβαλλω οτι αν περασει περισσοτερος καιρος μπορει να μου αρεσει περισσοτερο αλλα δεν ειναι με τιποτα αυτο που περιμενα μετα απο τοσες σερι δισκαρες

Δυστυχώς θα συμφωνήσω @JTN

Έκανα δύο ακροάσεις. Ναι, υπάρχουν κάποιες διάσπαρτες ενδιαφέρουσες ιδέες αλλά, συνολικά, για αυτή την μπάντα, το αποτέλεσμα μοιάζει πολύ κάτω του αναμενόμενου…

Μια φορά πρόλαβα να ακούσω τον δίσκο και αυτό που μου έμεινε σαν πρώτη «ανάγνωση», είναι ότι οι χαλαρές στιγμές του δίσκου είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσες, π.χ Baby In Bush (κομματάρα), Set It Off και The Floor Is The Lava.

Βέβαια μια ακρόαση σε 15 κομμάτια και 51 λεπτά μουσικής = καμία :grin:

Μαζί σου.

Τα pop κομμάτια είναι τα περισσότερα ιδιαίτερα μέτρια κατά την γνώμη μου, όχι λόγω κατεύθυνσης αλλά λόγω αισθητικής.

“Χρωστάω” στο άλμπουμ μια καλή ακρόαση, με τα καλά μου ακουστικά, κλπ.

1 Like

:leg:

3 Likes

το βαζω και μονο του γιατι η τριχα εχει μεινει καγκελο απο χθες

5 Likes

ωραιοςςς ο image

Τι κανετε ρε Bent γαμημενοι Knee εκει στο τελευταιο τριλεπτο και σηκωθηκε καθε τριχα στο σωμα μου ορθια, εβγαλα ξανα τριχες στο κεφαλι για να σηκωθουν κι αυτες, αν ειναι δυνατον, τι φωναρα ειναι αυτη ρε κοπελα μου, σοβαρευτειτε λιγο, τι ειναι αυτα που κανει μετα το 4:00 και για δυο λεπτα

2 Likes

:confused: :worried: :slightly_frowning_face: :frowning_face: :frowning: :anguished: :fearful: :cold_sweat: :disappointed_relieved: :cry: :sob: :persevere: :disappointed: :weary: :tired_face:

επιτελους βγαλανε ολοκληρο το live

Egg Replacer στο 9:00 (ή μονο του σε αλλο βιντεο στο καναλι)

Πολύ καλό νέο τραγούδι!

1 Like

Δεν περιμενα κατι τετοιο ομολογω! Πολυ καλο τραγουδι, αλλα ηθελα να ακουσω κοφτη ριφφαρα που να σκιζει τον ουρανο στα δυο και μετα ατμοσφαιριλα με εγχορδα και μπασα και πληκτρα για 4 λεπτα πριν απο καποιο φανταστικο τελειωμα, οπως μας εχουν συνηθισει :sweat_smile: Καλα το μπασο στο Lawnmower τα διελυσε ολα βεβαια. Σχολια για την φωνη δεν χρειαζονται. Το συγκεκριμενο τραγουδι ειναι οτι πιο κοντινο εχω ακουσει σε The Gathering εποχης 1998-2003, και αυτο το λεω ως το υψιστο κοπλιμεντο.

1 Like

Στα όρια του indie folk με μεγάλο τελείωμα!

Κομματάρα που επανεφέρει την ελπίδα ότι μπορεί το προηγούμενο άλμπουμ να ήταν ένα στιγμιαίο ατόπημα.

Εμενα μου αρεσε παρα πολυ το Frosting. Γιατι ατοπημα?!

Για τα δικά μου γούστα - αλλά και για αρκετούς ακομα που το συζητήσαμε - το προηγούμενο ήταν ένα αρκετά απογοητευτικό άλμπουμ. Σίγουρα πολύ κατώτερο των προκατοχων του, κι όχι επειδή το γύρισαν σε πιο pop στυλ, αλλά επειδή μου φάνηκε τρομερά ανέμπνευστο. Χαιρομαι που εσένα σου άρεσε, εγώ προτιμώ κάτι πιο art rock από τους Bent Knee.