Best female fronted metal band

Gathering με τις καλτσες φυσικα…Και το home τα εσπαγε αγρια οτι ειδος και να ηταν…Προτιμω καποιοι να παραδεχονται οτι δεν ειναι μεταλ παρα να φορτωνουν τονους πληκτρα και ανυπαρκτες κιθαρες και να θελουν να λεγονται power metal η οτιδηποτε…:roll:…Τελος παντων…Αλλο συγκροτημα που μ αρεσει αρκετα ειναι οι fear of god…80s ψιλο θρας ψιλο ολα…Πολυ καλοι.

-Και επισης μου τη σπαει παρα πολυ η angela των arch enemy…Δηλαδη τους προτιμω με τον τυπα που ειχαν πριν…Τουλαχιστον δεν εβαζε τοοοοσα πολα εφε:p
-Το περιοδικο το εχει καποιος να το δανεισει???
-Η σιμον ειναι θεα εμφανισιακα…αχ

Παιδιά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι αναφέρονται στο πια γυναίκα τους αρέσει εμφανισιακώς…το θέμα είναι ποια προτιμάτε ως φροντγουμαν.δλδ όλο το πακέτο,φωνή,στιλ(μουσικό εννοώ),σκηνική παρουσία κλπ κλπ και τελευταίο το αν είναι όμορφη…
Και καλό να σκεφτούμε και λίγο την πρωτοτυπία και την ευρηματικότητα…γιατι από female fronted bands τύπου tot,tristania,epica κλπ βρύθει ο τόπος όπως φαίνεται κι από τα ονόματα του πολλ.Λέω εγώ τώρα ε

Kiratzos η Simone ειναι αρκετα κοντη και εχει και πολλες φακίδες… Believe me!

Όταν την είχα δει εγώ μια χαρά κούκλα ήταν8)

Το θρεντ αφορά μπάντες και τη μουσική τους όμως, μη ξεχνιόμαστε:wink:

Aποφασησε…:stuck_out_tongue:

Fixxed:!:

Nightwish!

Άνετα πρώτη πάει η…

Μετά ακολουθεί η

η οποία παίρνει και την ψήφο μου μιας και είναι η μόνη που μ’ αρέσει από το πολ. (Σαν φωνή, σαν εμφάνιση και στο συγκρότημα το οποίο βρίσκεται.)
Εχώ και μια συμπάθεια για την Sonya Scarlet των Theatres des Vampires. Σαν τύπισσα, τίποτα παραπάνω. Επίσης απορώ πώς βρίσκουν μερικοί την Tarja όμορφη. :dunno:
Αν μου έρθει καμιά άλλη θα επανέλθω.

Επιτελους κι ενας που ακουει Theatres des Vampires!!! Γιουχου!

Ποιος ειπε οτι του αρεσει η Tarja? Μια χοντρη ψωναρα ειναι…

Μπούτλεγκ καλέ! Ε και εγώ αυτό έχω, ο δίσκος δεν βρίσκεται και αν βρεθεί πρέπει να πουλήσεις το αμάξι σου…

Καλή η Doro με πολλά χρόνια παρουσία αλλά προτιμώ Ann Boleyn και Hellion γιατί είναι πολύ πιο metal. Όσο για Chastain με τη φοβερή και τρομερή Leather Leone (Leather, Malibu Barbi κ.α) τι να πω! Αλλά και με την Kate French είναι πολύ καλοί. Τσεκαρέ τους!!

ΥΓ : Θα πω την αμαρτία μου. Γουστάρω πολύ και Betsy (Bitch, Betsy) Μου βγάζει κάτι το πολύ πρόστυχο άσχετο με τη μουσική στο δε hitaki “Turn You Inside Out” δίνει ρέστα με την ερμηνεία της.

ΥΓ 2 : Υποτίθεται ότι η πλειοψηφία αυτών που διαβάζουν ρόκιν είναι 20-29 γιατί άμα κρίνω από αυτούς που συμμετέχουν… :p:lol:

Spiro, από σπόντα ακούω και δεν παίζει να την έβαζα αν δεν την είχες στην λίστα. Και μιας και είπα για λίστα

R.I.P. :frowning:

Απ’ όσο ξέρω τον τελευταίο τους δίσκο τον έβγαλαν αφ’ ότου πέθανε. Ότι είχε προλάβει να ηχογραφήσει τα φωνητικά…

Sister Sin ρε άπιστοι!!!

Μήπως θα έπρεπε να αναφερθούν κάπου και Sacrilege και Zed Yago μιας και αναφερθήκαμε και στα 80’s?

Και ειχε γραψει και ολο το concept… Κριμα… Εχω ολα τα αλμπουμ τους και μου αρεσουν. Η καινουρια παντως πλησιαζει σε feeling την Sabine Dόnser…

δεν ειναι μετσαλ.
(αλλα ειναι γαμω,απο εδω τους εμαθα)

Ναι, είναι πολύ εντάξει. Απ’ τις λίγες φορές που ο επόμενος frontman (στην συγκεκριμένη περίπτωση frontwoman βέβαια) μοιάζει τόσο με τον πρώτο. Είχα διαβάσει μια συνέντευξη των άλλων μελών στο MetalHammer όταν είχε πεθάνει, έτσι τους έμαθα. Δεν πολυακούω, αλλά το you show me the way είναι πολύ ωραίο κομμάτι όσο eurovision metal κι αν είναι :stuck_out_tongue:

Gothic παιζουν ρε :stuck_out_tongue:

Κανε μια χαρη στον εαυτο σου και ακουσε αυτο σε παρακαλω…

http://www.youtube.com/watch?v=3qxE-JgTLFk :slight_smile:

Το gothic γίνεται πολλές φορές eurovision metal αν με πιάνεις :Ρ Αλλά μια χαρά, δεν έχω πρόβλημα. Έχω κάνει διατριβή σ’ αυτό το σπίτι. Τεσπά. Ωραίο το κομμάτι! Με την Sabine είναι, σωστά; Πολύ “απαλή” φωνή ρε γμτ.

Ναι με αυτη ειναι. Παντως η καλυτερη φωνη για μενα απο “μικρα” συγκροτηματα ειναι αυτη εδω:

:slight_smile:

χαχαχαχ ! μπουτλεγκ ήθελα να γράψω , αλλα , όσο γρήγορα τρώει ο διάολος της ταζμανίας , άλλο τόσο γρ΄γορα γράφω και γω και μερικές φορές ξεχνίεμαι να κοιτάξω για διορθώσεις !

τώρα που είπες μπιτς και πιάσαμε τα πρόστυχα θυμάμαι μια All-Female-Metal-Band που λεγόταν Oral Sex νομίζω και είχανε 3 μέλη… καλά άμα όμως πιάσουμε συζητήσεις για ΄τετοια συγκροτήματα θα σκυλοβαρεθούν εδώ. Άσε που δεν πρέπει να παίζαν και κάτι το ιδιαίτερο … ένα υποκατάστατο σε φάση Girlschool απ’όσο είχα διαβάσει…