Best finnish black metal band

ΕΠΟΣ!

προφανώς αυτή είναι και η ψήφος μου!

Εγω εχω ακουσει μονο satanic warmaster και κατι ψιλα απο moonsorrow που ειναι ΦΟΒΕΡΕΣ μπαντες! Η ψηφος μου παει στους δευτερους μονο και μονο επιδη εχω γινει πολυ folk τελευταια. Δυστυχως δεν εχω ακουσει κατι αλλο εκτος απο ενα σπλιτ απο horna kai behexen που ειναι και αυτο τελειο. Γενικα απο αυτα τα λιγα που ακουσα δεν υπηρξε κατι που να μην μου αρεσει (εκτος απο beherit που μου αρεσαν απλα καποια κομματια). Γενικα η Φινλανδικη σκηνη πρεπει να γαμαει ασχημα! Οσο για το poll αν και προσωπηκα δε μου αρεσει το στυλακι των παλαιων beherit ξερω οτι ειναι σπουδαια μπαντα και δε μπορεις να βαζεις torturium και goatmoon και να αφεινεις εξω τους beherit.

Πω, επικό ξέθαμα. Να προσθέσω τότε και μεγάλη μπαντάρα, [B]Azaghal[/B]

ImpNaz και ξερό ψωμί.Η πιο μογγολο-κάφρικη μπάντα EVAH!8)

Υ.Γ Οι Beherit που είναι;

Impaled και ακολουθούν οι Βehexen που τους θεωρώ αδικημένους σαν μπάντα.

Επαναληψη…αλλα…που ειναι οι BEHERIT!!!Ψηφισα αλλο για ευνοητους λογους.

[B][SIZE=“7”]BEHERIT[/SIZE][/B]

Δεν με γαματε με τους Μπεχεριτ μωρε? Ερχονται για live και ξαφνικα τους αγαπησε ολη η μπλακ μεταλ σκηνη.

Edit: χα, τους μπερδεψα με τους Χορνα.

ετσι ξαφνικα:!:

Παίζει νάναι το ποστ με τα περισσότερα fail κατ’ αναλογία λέξεων. :lol:

Μπα, δεν θεωρω καθολου τυχαιο πως μπερδεψα ετσι τις σαπιλες. :lol:

Ούτε εγώ το θεωρώ τυχαίο.

Impaled Nazarene μέχρι και το Rapture. Αρκετά bathory-ικοί στα 3 πρώτα, και τo τέλειο crossover punk με black metal στα υπεραγαπημένα Latex Cult & Rapture. Το γύρισαν στην μετριότητα στην πορεία, κάπου το έσωσαν με το Manifest. Αλλά, την αρρώστια που έβγαζαν οι πρωτοι δίσκοι σε αισθητική, στίχους, σαπίλα, αλητεία, διαστροφή την έχουν αφήσει πίσω τους.

Aλλο = Beherit

Αλλο - Wyrd

Oranssi Pazuzu ακούω πλέον μόνο, αλλά θα ψηφίσω Behexen γιατί αξίζαν περισσότερα, και οι ImpNaz βγήκαν πρώτοι (δικαιολογημένα). Επίσης ξεχωρίζω Barathrum, Dolorian και Alghazanth παλιότερα.:slight_smile:

[B]Beherit [/B]και [B]Azaghal[/B].

Έχω κολλήσει απίστευτα με το Mustamaa των τελευταίων. Έχει τραγουδάρες μέσα.