Best finnish melodic death band

Εγώ είμαι ανάμεσα σε Kalmah και Wintersun. Θα ψιφήσω αργότερα

ανάμεσα σε Kalmah και Children of bodom . Θα ψηφισω COBHC τελικα

Παλιοί Amorphis

Συνθετικα ακομα δεν εχω ακουσει κατι καλυτερο απο το ντεμπουτο των Wintersun(οχι οτι πλεον ψαχνω σα τρελος για φινλανδικο μελωδικο θανατο),για Amorphis ποτε δεν εσκιζα μαγιο οποτες…

Γενικα δεν ειναι και καμια εντυπωσιακη σκηνη παντως…δηλαδη νταξει οι συναδελφοι γειτονες τους κανουν πλακιτσα,αλλη κλαση.

WINTERSUN [SIZE=“5”]ΡΕ ΜΟΥΝΙΑΑΑΑ!!![/SIZE]
:lock:

Kάποτε θα 'λεγα Children Of Bodom, τώρα το σκέφτομαι σοβαρότατα για Norther και Insomnium

Σαν peak Something Wild και Hatebreeder μονα τους,γελανε με Norther και Insomnium.

Τωρινοι CoB βεβαια δεεεε

M’ αυτό το κριτήριο το είπα :wink:

Αμαν που πήγε το poll που έβαλα???
Καλήτερο φιλανδικό album από το ντεμπούτο των wintersun δεν υπάρχει για μένα.
Αλλα και οι Kalmah γαμάνε! ομώς θα πρωτημίσω wintersun

Για μένα Before The Dawn. Με τίποτα Children of Bo(re)dom.

Συμφωνώ με Before The Dawn, που γουστάρω κάργα, και με το πρώτο από Wintersun. Τώρα COB ακούω, αλλά δεν κόβω και φλέβα.
Τώρα για Norther και Insomnium, γουστάρω βέβαια όχι τρελά, αλλά δεν θα πω και όχι άμα ακούσω.

Ensiferum και Kalmah.Το ντεμπουτο των Wintersun πηδαει ασχημα και το ‘χω καραλιωσει,αλλα κατα τ’ αλλα δεν εχω ακουσει κιχ απο αυτους.Καπου ειχα ακουσει οτι εχουν ετοιμο αλμπουμ εδω και πολυ καιρο,γιατι δεν το κυκλοφορουν;:-k

τους Ensiferum ξέχασα…οπότε βάλε και αυτούς μέσα:D

Eternal tears of sorrow ρε αμπαλεηδες

Βασικά ναι, υπάρχουν τόσα πολλά που δεν μου έρχονται, γενικά ότι είναι από Φινλανδία το προτιμάμε8)

Συμφωνώ.

βάλε και παλιούς sentenced και είμαστε κομπλέ. :wink:

COB:D

Γιατί δε βάζετε ένα poll?:stuck_out_tongue:
Πάντως χωρίς να έχω λιώσει ιδιαίτερα με τον τομέα αυτό ψηφίζω Ensiferum :respect: